Красива осіння музика – це яскраві асоціації з осінню, втілені у музикальних композиціях. Дзвінкі ритми дощу, вишуканий танець листя під пориви вітру, ноти зігріваючої ностальгії та легкої меланхолії – все ці можна знайти у музиці для душі з відлунням настрою осені. Нижче наведені кращі осінні композиції, які нікого не залишать байдужим.
Красива осіння музика без слів: Simply Three – Rain
«Simply Three» – американське тріо інструменталістів, яке з 2010 року зачаровує слухачів дивовижними інструментальними версіями відомих композицій. У виконанні талановитих та віртуозних музикантів можна почути безсмертні хіти всіх часів – від Пуччині до Майкла Джексона, «Coldplay» та Rolling Stone».
Проте є у «Simply Three» і власні оригінальні твори з новаторськими аранжировками. До них належить й красива осіння музика без слів – «Rain». У самому відео немає навіть нагадування про осінь, але дощовий настрій у ньому навіює деякі асоціації саме з цією порою року.
Початок цієї красивої музикальної композиції у виконанні віолончеліста тріо нагадує краплі дощу. Здається, що нотки осінньої меланхолії співпадають з настроєм дівчини у відео, яка їде у таксі. Потім до гри входить скрипка, яка ніби витягує з пам’яті уламки спогадів та занурює у легкий смуток та ностальгію разом з першими краплями дощу, що стукають по вікнах автівки.
Красива інструментальна композиція «Rain» у виконанні «Simply Three» нагадує просту життєву істину. Слід насолоджуватися кожною миттю, а не намагатися пережити дощ, сховавшись у таксі.
Акорди наприкінці цієї композиції звучать найрадіснішими. Вони ніби нагадують, що слід насолоджуватися життям та бути живим душею. Ці музичні нотки впевнено нагадують, що навіть після болю утрат настає момент, коли слід повстати з попелу, щоб йти далі, щоб жити та відчувати смак життя на своїх губах. Слід вийти із «затишного таксі» під «зливу» життя, та відчути себе живим.
Красива музика осені: Кейко Мацуї – Осіннє листя Японії
Серед шедеврів осінньої музики для души складно не згадати творчість японської піаністки Кейко Мацуї. Кожна композиція цієї талановитої виконавиці – окрема історія, яка своїм музичним звучання проникає до сердець слухачів, та нікого не залишає байдужим. Здається, що у творчості Кейко вся музика існує у дуеті з чарівним натхненням від природи.
«Осіннє листя Японії» з альбому «Цвітіння сакури» ідеально відповідає цьому визначенню. Ця осіння композиція наче нагадує про неповторні осінні краєвиди, які зачаровують своєю вишуканістю.
Крім того, ця красива осіння музика без слів слугує нагадування про те, що будь-яка пора року по-своєму чарівна. Японська весна зачаровує ніжним цвітінням сакури, а осінь в Японії – японським кленами з їхнім буйством барв декоративного листя.
Кожна інструментальна композиція Кейко Мацуї може й без слів розповісти про чарівні фарби природи. Музика японської піаністки проникає до самої душі та залишає у ній незникаючий слід.
Красива осіння музика: Ернесто Кортасар (Ernesto Cortazar) – Autumn leaves, Autumn Rose, Leaves In The Wind
Ернесто Кортасар – ще один чудовий піаніст, який черпає музичне натхнення у природи. Інструментальна осіння композиція без слів Autumn Rose» – своєрідна данина незгасаючим почуттям, які непідвладні часу.
Навіть найкрасивіші осінні квіти тьмяніють на тлі вишуканих троянд, які ще цвітуть у саду восени. Подібно до них, кохання, яке не підкорюється часу, зберігає своє зачарування справжніх щирих почуттів.
Ця чудова осіння композиція Ернесто Кортасара пронизана ніжністю та легким смутком через швидкоплинність життя. Проте у ній зберігається й нотка оптимізму: справжні почуття ніколи не тьмяніють. Вони зберігають свій слід ніжних спогадів, наче засушена троянда серед сторінок улюбленої книжки про кохання.
Не менш життєво звучить музика осені без слів у композиції Ернесто Кортасара «Autumn leaves». Вона – ніби ода життю у всіх його яскравих та неповторних моментах, у тих митях, які назавжди залишають яскравий слід у душі та утворюють дивовижний калейдоскоп радісних спогадів про прожиті роки.
«Leaves In The Wind» – ще одна чарівна осіння композиція без слів у виконанні талановитого Кортасара. У ній майже відчувається легкий подих вітерця, який кружляє у танці пожовкле листя у лісах та парках. Композиція пронизана світлим смутком осені та крапельками ностальгії за літом, що вже минуло.
Осіння музика без слів: Ярослав Нікітін та Сергій Кузнецов – Вальс дощу
Ритмічна мелодія крапель дощу – незмінна складова осінньої атмосфери. Тому не дивно, що дощові мотиви надихають багатьох композиторів на створення чарівної музики осені без слів.
«Вальс дощу» Ярослава Нікітіна та Сергія Кузнецова – одна з таких чудових інструментальних композицій з нотками осіннього натхнення. Повітряна легкість, безтурботність та ніжність звучать тут у кожній ноті.
Нерідко цю осінню композицію вважають своєрідною інтерпретацією шопенівського «Вальс дощу» або «Краплі дощу». Насправді це зовсім різні музичні твори.
«Краплі доща» Шопена більш складі по структурі, та занурюють у по-справжньому меланхолічний настрій осені. «Вальс дощу» Нікітіна та Кузнецова – скоріш, ода ніжності почуттів та красі природи, ніж драма. У цій осінній музиці більше легкої ностальгії за літом, що минуло, яка переплітається з вкрапленнями оптимістичних ноток, які ніби нагадують, що навіть дощ – це не лише смуток, але й чарівна пісня самої природи.
Красива осіння музика: Mehdi – Falling Leaves
Музикант-інструменталіст Мехді створює дивовижні інструментальні композиції. Джерелом натхнення для нього слугують подорожі. Краса природи знаходить відображення у його музиці, яка наче торкається до струн самої душі та викликає резонанс гармонії зі світом та самим собою.
Осіння музика без слів «Falling Leaves» занурює в яскраві барви осені з її чарівними листопадами. Ця композиція ніби сочить оптимістичними нотками та енергійністю «бабиного літа», коли ще не розмірковуєш про настання зими та просто насолоджуєшся зміною барв у природі та залишками літнього тепла.
Красива музика без слів: Петро Чайковський – «Жовтень. Осіння пісня»
Популярна музична композиція Чайковського краще за все відображує осінній смуток з ностальгією за літнім теплом. Ця красива осіння музика без слів ніби підкреслює перехід природи в безтурботний стан з наступним зануренням у зимову сплячку.
«Жовтень. Осіння пісня» Чайковського – ідеальне втілення смутку та меланхолії цієї пори року у музиці. Ця музична композиція може сміливо слугувати чудовим доповненням до картин осені Левітана – зі схожими нотками настрою цієї пори року.
При цьому, попри зажурені нотки, композиція підкреслює велич природи восени, яка по-своєму чарівна та неповторна у цю пору року. Ця осіння музика наче нагадує про те, як чудово повільно прогулятися осіннім лісом чи парком, занурившись у свої думки під шурхотіння листя під ногами у такт меланхолічному настрою.
Красива осіння музика без слів: Вівальді – «Осінь. Пори року»
Осіння композиція Вівальді з циклу «Пори року» – ще один безсмертний шедевр класичної музики, яка присвячена осені. У знаменитому циклі для скрипки з оркестром «Осінь» – третій твір, присвячений неперевершеній чарівності цієї пори року.
Композиція починається з життєрадісних нот, які підкреслюють радість від зібраного врожаю. Проте поступово скрипка наче замирає, подібно до людей, що захмеліли від радості та випитого вина та поступово занурюють у сон. Звучання стає все більш таємничий, наче сама ніч. Проте подальша частина композиції занурює у продовження веселощів – традиційне осіннє полювання, яке знову змінюється затишшям.
Осінь перехоплює правління та призводить до появи яскравих осінніх барв у природі, що спочатку мають оптимістичні нотки. Проте з часом яскраві фарби тьмяніють, починаються довготривалі дощі та настають перші холоди, які призводять до меланхолічної атмосфери смутку.
Наприкінці настає затишшя та спокій, природа замирає та занурюється у зимову сплячку, а осінь передає правління зимі. Усі ці осінні метаморфози ідеально підкреслені у композиції Вівальді з циклу «Пори року», яка присвячена осені.
Осіння музика для душі: Володимир Крайнов – «Кришталевий смуток»
Чудова інструментальна композиція Володимира Крайнова ніби підкреслює все різноманіття криштальної краси осені – чарівної, але короткотривалої. Ця осіння музика без слів нагадує й про крапельки дощику, який вистукує на склі свій ритмічний мотив, і про шурхотіння листя під ногами у лісі чи парку, і про радісні миті осінньої фотосесії з яскравими фарбами цієї пори року.
Чудова інструментальна композиція звучить, наче передзвін кришталю. І хоча «Кришталевий смуток» не присвячується осені, ця музика все ж наче пронизана осіннім настроєм та натхненням цієї пори року.