Осінні квіти: квіткові чари осені

Красиві осінні квіти – фото, назви, опис

Осінні квіти доповнюють дивовижні барви осені своїм неповторним райдужним калейдоскопом. Вони слугують останнім нагадуванням про літнє різноманіття барв та водночас контрастують з чудовою позолотою та багрянцем листя на деревах у цю пору року.

Чудові осінні квіти: айстри

Яскраві «зірочки» осіннього саду – найвідоміші квіти осені. Їхнє цвітіння зачаровує погляди ще наприкінці літа та триває до настання перших жовтневих холодів. Проте деякі найбільш стійкі сорти тішать своїми яскравими барвами навіть протягом всієї осені.

Красиві осінні квіти з фото - Айстри
Фото осінніх квітів - Айстри

Айстри – справжня прикраса осіннього саду. Налічується понад двох сотень їх різновидів з неймовірною гамою яскравих відтінків. Суцвіття айстр можуть бути як простими, так й об’ємно-пухнастими, а форма пелюсток – від типових ромашкових до голчастих.

У Стародавній Греції вірили, що ці дивовижні осінні квіти з’явилися зі сліз богині Астреї. Згідно міфу, вона сумувала через те, що на небі мало зірок. Саме тому богиня створила зі своїх сліз дивовижні зірки на землі, які щорічно прикрашають сади восени своїм неймовірним калейдоскопом яскравих барв.

Чарівні квіти осені з фото: хризантеми

Найближчі родички айстри – чарівні квіти хризантеми мають славу королев осіннього саду. Яскраві та розкішні суцвіття красиво виглядають як на клумбах, так і у традиційних букетах осені.

Красиві осінні квіти з фото - Хризантеми
Красиві квіти осені з фото - Білі хризантеми

Ранні сорти хризантем цвітуть вже наприкінці літа, а найбільш пізні – прикрашають сади у жовтні та листопаді. Ці осінні квіти вражають неймовірно яскравою гамою та нерідко мають здатність змінювати відтінок у міру розпускання бутону.

Гарні осінні квіти з фото: жоржини

До трійки найпопулярніших квітів осені разом з айстрами та хризантемами належать і розкішні жоржини. Усі ці квіти є представниками родини Айстрові, проте кожна з них по-своєму унікальна та неповторна.

Красиві квіти осені з фото - Жоржини
Красиві осінні квіти з фото - жоржини

У цій трійці жоржини мають найрозкішніші суцвіття. Саме за цією особливістю та за загостреними кінчиками пелюсток їх легко визначити на тлі інших осінніх квітів.

Жоржини розквітають на початку осені, а їхні яскраві барви слугують дивовижною прикрасою осінніх садів до настання перших холодів. Вони вражають неймовірним райдужним калейдоскопом колірної гами – від яскраво-бордових та ніжно-рожевих до червоних та фіолетових.

Чарівні квіти осені: рудбекія

Ці дивовижні квіти також відомі як «осіння ромашка». Їх легко помітити на будь-якій клумбі та впізнати серед інших квітів осені за характерною ромашковою формою та сонячно-золотавим пелюсткам на тлі контрастної чорної серцевини.

Красиві квіти осені з фото - Рудбекія

Як би це дивно не звучало, але рудбекія, подібно до більшості популярних осінніх квітів, належить до все тієї ж родини Айстрові. Її яскраво-жовті, а іноді навіть помаранчеві бутони починають цвісти ще з середини літа. До осінніх квітів рудбекія належить тому, що залишається прикрасою садових клумб аж до середини осені.

Осінні квіти з фото: пізньоцвіт або колхікум

Це найдивовижніші квіти в осінньому саду, адже на перший погляд вони здаються весняними крокусами. Зовні вони дійсно неймовірно схожі, але цвітуть не навесні, а від кінця літа до жовтня.

Красиві осінні квіти з фото - Пізньоцвіт

При цьому на стеблині велично височіє лише одна ніжно-бузкова або білосніжна квітка, схожа на звичайний шафран. Листя восени відсутні, та з’являються лише навесні, а протягом літа в’януть. Саме через це серед англійців осінні квіти пізньоцвіт відомі як «Оголена леді».

Гарні квіти осені: чорнобривці

Складно відшукати найкрасивіші та при цьому неймовірно ароматні осінні квіти, ніж чорнобривці. Їхнє цвітіння починається ще влітку та триває до середини осені.

Красиві квіти осені з фото - Чорнобривці

Насичений аромат чорнобривців наче слугує нагадування про літо. Проте золотаво-багряні фарби їхніх суцвіть ідеально поєднуються з позолотою листя та нагадують, що осінь вже панує над природою.

Чарівні осінні квіти з фото: остеоспермум

Ці дивовижні квіти нагадують ромашку в яскравому вбранні. У дикій природі вони зустрічаються на теренах Південної Африки. Проте їхня краса настільки підкорила серця садівників, що відшукати ці «африканські ромашки» можна у садах майже у будь-якому куточку світу.

Подібно до типових осінніх айстр, остеоспермум належить до родини Айстрові. Тому насправді ця чарівна осіння квітка жодним чином не пов’язана зі справжніми ромашками.

Красиві осінні квіти з фото - Остеоспермум
Африканські ромашки - остеоспермум

«Капські ромашки» починають цвісти ще у середині літа. Проте їхні чарівні яскраві барви зігрівають теплом погляди в осінніх садах до самого листопада.

Пелюстки «африканської ромашки» остеоспермума можуть бути білими, пурпуровими, ніжно-рожевими, а іноді – навіть жовтими та помаранчевими. Серцевина у цих квітів найчастіше за все має сині відтінки. Саме тому вони ще відомі як «блакитноока ромашка». Хоча забарвлення серцевини може бути й інакшим, але неодмінно у контрасті до яскравих пелюсток.

Гарні квіти осіннього саду: ліріопе мускарі

Ці дивовижні осінні квіті іноді ще звуть «торф’яними ліліями». Вони прикрашають сади восени з вересня до жовтня включно. На високих суцвіттях, що нагадують свічки, розташовано чимало дрібних квіточок насиченого бузкового відтінку.

Красиві осінні квіти з фото - Ліріопе мускарі

У декоративному квітництві ці красиві осінні квіти з’явилися порівняно нещодавно. Їхня батьківщина – гірська місцевість Східної Азії та південні регіони Китаю. Краще за все ці квіти осені ростуть у частковому затінку садових дерев.

Красиві квіти осені: крокосмія

Складно знайти більш чарівні та екзотичні осінні квіти, ніж крокосмія. Висушені квітки мають вишуканий аромат шафран, що й зумовило появу дивовижної видової назви, яка нагадує про весняні крокуси.

Насправді крокосмія ніякого відношення до крокусів не має. Вона належить до родини Касатикові, а у дикій природі росте на теренах Південної Африки. Спочатку ці квіти були відомі під назвою «монтбреція», і подекуди ще так йменуються садівниками.

Красиві квіти осені з фото - Крокосмія
Красиві осінні квіти з фото - Крокосмія

До садів Європи крокосмія була завезена ще у 19 ст. Наразі садівникам відомі понад сотня різновидів цих дивовижних квітів.

Цвітіння крокосмії відбувається з середини літа до середини осені. Її вишукані квіточки мають червоне, жовте або помаранчеве забарвлення. Особливо популярна крокосмія золотиста, яка починає цвісти від початку осені.

Дивовижні квіти осіннього саду: трициртіс японський чи хірта

Японський трициртіс –найбільш дивовижні та екзотичні квіти у осінньому саду. Попри свою вишуканість, зустрічаються вони у декоративному садівництві доволі рідко.

Красиві осінні квіти з фото - Трициртіс хірта або японський
Трициртіс хірта або японський

Через екзотичний вигляд ці красиві осінні квіти ще відомі як «садові орхідеї». Частково вони й справді схожі, а частково – нагадують тигрові лілії. З останніми вони схожі за формою квітки та плямистим забарвленням пелюсток.

Цвітуть ці екзотичні осінні квіти з кінця літа та протягом початку осені, коли ще панує тепла погода. Найкраще за все вони ростуть на тінистих ділянках з підвищеною вологістю ґрунту. Їхні білі квітки всіяні рожевими або фіолетовими плямками та створюють мальовничий контраст по сусідству зі смарагдовою зеленню папороті.