Роман «Три мушкетери» Дюма підкорив чимало сердець. Тому не дивно, що він має чимало різноманітних екранізацій. Крім фільмів, існують ще й чудові мультфільми про мушкетерів, творці яких черпали натхнення у пригодах героїв Дюма.
Мультфільм про собак-мушкетерів: «Пес у чоботах» (1981)
Напевно, це найвідоміший мультфільм про мушкетері, який ближче за все до сюжету твору Дюма. Чудова мультиплікація, гарні пісні та не менш чудове озвучення принесли популярність цьому варіанту екранізації популярного роману.
Чудовий мальований мультфільм «Пес у чоботах» був створений у 1981 р. як своєрідна пародія на трьохсерійний фільм «Д’Артаньян та три мушкетери» (1978 р.). У образі мультиплікаційних собак-мушкетерів та котів-гвардейців легко вгадати акторів з цієї кіноверсії.
Історія пригод д’Артаньяна у мультфільмі «Пес у чоботах» триває трохи більше 20 хвилин. Проте цей мультик про мушкетерів захоплює чудовим музичним супроводом. Пісні у ньому створені композитором Крісом Кельмі та на момент появи мультфільму стали справжніми хітами.
Мультфільми про мушкетерів: «Неймовірні пригоди мишкетерів» (1987)
Цей чудовий повнометражний (83 хв.) мультфільм про миш-мушкетерів був румунськими мультиплікаторами. Він менш відомий, ніж попередній мультик, але точно заслуговує на увагу. Чудова рисована анімація у цьому мультфільмі про мушкетерів помножена на чудовий гумор – як у фразах, так й у діях та вчинках головних та другорядних героїв.
Події розгортаються у містечку, де мешкають коти та миші, які ворогують між собою. Голова котячої банди прочитав книгу Дюма про пригоди мушкетерів та під натхненням від неї оголошує себе кардиналом. Своїх котів-помічників він змушує грати роль гвардійців.
Миші також приєднуються до цієї ніби гри. Вони дізнаються про події у книзі та вирішують перетворитися на мушкетерів. Нейтрального боку у цій історії намагається притримуватися родина собак, але зрештою вони все ж вирішують допомагати «мишкетерам».
Мультфільм про собак-мушкетерів: «Дартаньгав та три пса-мушкетери» (1981-82 рр.)
Іспансько-японський мультсеріал про собак-мушкетерів з’явився приблизно у той же час, що й «Пес у чоботях». Тут також є місце гарному музичному супроводу, але сама мультиплікаційна версія створена у кращих традиціях аніме.
Подібно до попередніх мультфільмів про мушкетерів, цей мультсеріал був створений за мотивами відомого твору Дюма-батька. Він налічує 26 серій, з яких в Японії було показано лише 24.
Крім того, імена персонажів в японській та іспанській версіях цього мультфільму про собак-мушкетерів дещо відрізняються. Наприклад, в Іспанії Констанція стала Джульєттою, хоча японці майже зберегли книжковий варіант, змінивши його на свою вимову до Консутансу.
Пес Д’Артаньгав їде до Парижу, де знайомиться з трьома псами-мушкетерами, чиї імена залишилися, як у книжковій версії, а також мишкою Пома. Проте вже незабаром друзі опиняються у центрі інтриг кішки Міледі та кардинала Ришельє.
У 1990 р. вийшло продовження цього мультсеріалу про мушкетерів під назвою «Повернення Д’Артаньгава». У цій історії події розгортаються вже 10 років потому, а джерелом натхнення послугувала третя частина трилогії Дюма «Віконт де Бражелон».
Мультфільми про мушкетерів: аніме-серіал «Три мушкетери» (1987)
Дещо пізніше, ніж попередній мультфільм про мушкетерів у вигляді собак, побачила світ інша аніме-версія популярного роману Дюма. На цей раз японці створили більш розширений мультиплікаційний варіант з 52 серій, де головні персонажі представлені вже не у вигляді тварин, а як люди.
За основу сюжету для цього мультфільму про мушкетерів була узята перша частина трилогії Дюма – «Три мушкетери». Проте японське аніме має чимало відмінностей від оригінальної літературної версії. Наприклад, д’Артаньян подорожує разом з сиротою Жаном, а Араміс у цій версії насправді є жінкою.
Через 2 роки після виходу цього аніме про мушкетерів з’явилося його продовження. Цього разу у центрі уваги опинився Араміс (насправді перевдягнена дівчина Люн), і мультфільм отримав назву «Три мушкетери: пригоди Араміса» (1989).
Мультфільми про котів-мушкетерів: «Три мушкетери» (1938)
Ця короткометражна версія тривалістю 10 хвилин – один з найперших мультфільмів про мушкетерів. Крім того, це, напевно, єдиний мультик за мотивами популярного роману Дюма, де мушкетери зображені котами, а собаки грають роль гвардії кардинала. При цьому всі події розгортаються уві сні, що бачить головний герой – каченя під впливом від книги Дюма, яку він прочитав.
Цей короткометражний мальований мультфільм про мушкетерів був одним із перших у творчості мультиплікатора Іванова-Вано. Вже згодом після цього його колекцію доповнили яскраві мальовані повнометражні «Дванадцять місяців», «Пригоди Буратіно» та чимало інших чарівних казок.
Мультфільми про мушкетерів: «Кіт у чоботях» (1969)
Цей чудовий японський мультфільм-аніме складно назвати екранізацією романа Дюма. Скоріш, це версія популярної казки Шарля Перро про кота у чоботях з мотивами, в яких складно не впізнати елементи мушкетерської історії.
Головний герой мультика – кіт Перо вдягнений у традиційне вбрання мушкетерів, та за своїм авантюрним складом характеру ні трохи не поступається д’Артаньяну. Ще одна схожість з пригодами за романом Дюма – постійна гонитва за цим персонажем трьох котів, які дуже нагадують гвардійців кардинала.
Чудова анімація та неординарне поєднання казки про кота у чоботях з мушкетерським авантюризмом – лише заради цього вже варто подивитися це аніме, яке просто складно не додати у список найкращих мультфільмів про мушкетерів. До того ж, в японського кота у чоботях є ще дві, не менш захопливі частини-продовження, де знайшлося місце відлунню творчості Жуля Верна.
Мультфільм про мушкетерів: «Як козаки мушкетерам допомагали» (1979)
У старій серії мультфільмів «Козаки» Володимира Дахно епізод за мотивами книги «Три мушкетери» Дюма – шостий по черзі. У ньому оптимістична трійця козаків допомагає французьким мушкетерам обдурити людей кардинала та доставити портрет дочки турецького султана її нареченому – французькому принцу.
Подібно до інших мультфільмів серії про козаків, епізод триває 20 хвилин. Крім того, мушкетерів у циклі мультиків «Як козаки…» можна побачити й у трохи ранішньому епізоді цієї мультиплікаційної серії – «Як козаки у футбол грали» (1970).