Ліси вкривають третину поверхні Землі. Вони зачаровують своїм неймовірним різноманіттям – від суворої тайги до заболочених мангрів та непролазних тропічних джунглів. Красиві ліси у світі вражають дивовижними краєвидами, від яких просто захоплює подих.
Тропічні ліси Амазонки або дощові ліси Амазонії
Ці найбільш відомі красиві ліси у світі є найбільшим тропічним лісом на планеті. Розташовані вони у басейні ріки Амазонка та охоплюють площу 5,5 млн кв. км. Дощові ліси Амазонії складають половину від загальної площі джунглів планети, тому не випадково саме вони мають славу головних «легенів» Землі.
Тропічні ліси Амазонки охоплюють територію 9 країн світу. Проте вражають вони не лише гігантською площиною, але й не меншим різноманіттям флори та фауни. У дощових лісах Амазонії зростає як мінімум 40 тисяч видів рослин, включаючи найбільш екзотичні орхідеї, а також чимало бромелієвих, ліан, мохів та папоротей.
Величне латаття вікторія регія – напевно, найбільш відома рослина джунглів Амазонки. Діаметр її листя може перевищувати 2 м, а квітки – 20-30 см. Ця унікальна водна рослина доволі розповсюджена у басейні ріки Амазонка.
Тропічне латаття вікторія регія у дощових лісах Амазонії
Тваринний світ дощових лісів Амазонії не менш дивовижний та унікальний. Тут мешкає майже 1300 видів птахів, більшість з яких має неймовірно яскраве оперення, та 427 різновидів ссавців, та майже стільки ж різновидів амфібій.
Красиві тропічні ліси Амазонки зачаровують своєї природною красою, але при цьому приховують чимало загроз. У них мешкають небезпечні піраньї (у водоймах), ягуари та каймани, а також величезне різноманіття отруйних жаб, комах та змій, включаючи величезну анаконду.
Красиві ліси планети: тайга
Тайга охоплює до 10-15% від всієї території суходолу у Північній півкулі. Ці величезні бореальні ліси вражають пейзажами, яких не торкалася рука людини, та, безперечно, заслуговують на звання одних з найкрасивіших лісів світу.
На теренах Євразії тайга охоплює території півночі Скандинавії та Сибіру, а у Північній Америці – Канади та Аляски у США. Ці красиві ліси світу відрізняються найсуворішими кліматичними умовами.
Полярне сяйво над тайгою
Величні сосни та ялини тут часто вкриті сніговим вбранням, а ними нерідко мерехтять дивовижні барви північного сяйва. Тому не дивно, що тайга вважається найкрасивішим зимовим лісом у світі.
Літні краєвиди бореального лісу не настільки мальйовничі, але по-своєму унікальні. Через суворий клімат рослинний світ тайги не настільки різноманітний, як у тропічних лісах.
Проте влітку та міжсезоння тут буяє королівство смарагдових мохів та лишайників. Серед цього зеленого килима ніби хтось розкинув розсип яскравих скарбів у вигляді ягід брусниці, морошки, чорниці та суниці, а також різноманітних грибів.
Красиві ліси планети: мангри
Мангрові ліси – одні з найдивовижніших та найкрасивіших у світі. Вони утворюються вічнозеленими листяними манграми, які ростуть у припливно-відливній зоні на морському узбережжі та у гирлі річок, захищених від хвиль кораловими рифами.
Зустрічаються мангрові ліси переважно у тропіках, хоча інколи – і в помірно-кліматичних зонах. Унікальність мангрів у тому, що вони здатні виживати як на суходолі, так і під час припливів.
Мангровий ліс Heart of Voh у вигляді серця у Новій Каледонії
Мангрові ліси зазвичай утворюються зі зімкнутих між собою мангрів заввишки 8-15 м. Проте у деяких регіонах ці дерева можуть сягати до 30 м. Верхівки мангрів настільки зімкнуті, що донизу майже не проникає сонячне світло.
Коріння мангрів нагадує ходулі, які ідеально пристосовані до постійної зміни припливів-відливів. Вони схожі на щупальця казкових чудовиськ та слугують домівкою для багатьох представників водної фауни мангрових лісів. Наприклад, тут мешкає унікальна рибка – ілистий пригун та не менш дивовижні мангрові деревні краби.
Красиві ліси світу: Шварцвальд у Німеччині
Шварцвальд чи «Чорний ліс» у перекладі з німецької – назва гірського масиву у південно-західній частини Німеччини. Він вкритий щільними, переважно хвойними або буковими лісами, дивовижні краєвиди яких нагадують про казки братів Грімм.
Лісові простори Шварцвальда доволі темні, через що здаються дуже похмурими, а у туманному серпанку й зовсім овіяні містичним шлейфом. Саме через це й виникла назва «Чорний ліс», тобто похмурий, темний, непроглядний. Тому не дивно, що Шварцвальд оточений багатьма різними легендами з містичним відтінком.
Раніше дорослі лякали малят чудовиськом з Чорного лісу, яке краде непослухів. Фігурує ліс Шварцвальд і у відомій казці Вільгельма Гауфа «Холодне серце». Все це надає йому трохи казково-містичної атмосфери, яка, наче магніт, притягує увагу мандрівників.
Початком подорожі по Шварцвальду у Німеччині слугує місто Фрайбург. Засноване ще у 1120 р. як центр добутку срібла, воно привертає увагу мандрівників вишуканою архітектурою та близьким розташуванням до Чорного лісу.
Через Шварцвальд також пролягає популярний веломаршрут – Південний Шварцвальдський, що охоплює майже 250 км. Оренда велосипеду дозволить здолати цей шлях та подивитися на велич казкового лісу та мальовничих озер.
Крім того, у Шварцвальді слід відвідати Трибергський водоспад – найвищий на теренах Німеччини. Серед численних озер Чорного лісу особливо відоме Тітізее, узбережжя якого оповите смарагдовою зеленню.
Найкрасивіші ліси світу: Хох у Сполучених Штатах
Тропічний дощовий ліс Хох зачаровує казковими краєвидами. При прогулянці по ньому складно відкинути думку, що знаходишся у якомусь зачарованому смарагдовому королівстві, де все заполонили мохи.
Розташований цей неймовірно красивий ліс у національному парку Олімпік, приблизно в 4-х годинах поїздки від Сієтлу та у декількох кілометрах від льодовикових схилів гори Олімпус. Через підвищену вологість тут сформувалася унікальна екосистема з густою багатоярусною флорою, серед якої переважають мохи, папороті та лишайники. Цей красивий ліс США настільки дивовижний та унікальний, що навіть занесений до списку об’єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО.
Тропа «Зала мохів» – найпопулярніший маршрут для пішої прогулянки лісом Хох в США. Тут можна побачити кленові діброви з деревами, вкритими сотнями кілограмів моху. Маршрут охоплює приблизно 1,2 км з максимальним підйомом до 150 м.
Не менш популярний кільцевий маршрут «Ялинкова стежка», що охоплює майже 2 км шляху з дивовижними лісовими краєвидами. Невеликі струмки тут оточені деревами, вкритими мохами, а лісова підстилка в осінню пору вкрита різнокольоровими грибами.
«Басейн семи озер» – кільцевий маршрут по лісу Хох довжиною майже 30 км. Стежка проходить серед папоротей, мохів та величних дерев, а потім підіймається вгору, до високогірних озер, звідки відкривається неймовірний панорамний огляд на гори.
Красиві ліси планети: Сагано в Японії
Найбільш незвичайний та найкрасивіший ліс у світі розташований в японській префектурі Кіото. У ньому налічується десь тисяча бамбукових стовбурів, найвищі з яких сягають до 40 м заввишки.
Бамбуковий ліс Сагано охоплює площу 16 кв. км, а для подорожі по ньому можна орендувати велосипед прямо біля входу в це неймовірне королівство бамбуку.
Сагано – не лише найкрасивіший, але й ще найбільш мелодійний ліс у світі. Він навіть занесений до списку з сотні характерних «звуків Японії». Під впливом вітру бамбукові стеблини видають доволі мелодійні звуки, що нагадують передзвін вітряних дзвоників. Самі японці вірять, що бамбук захищає від впливу злих духів. Саме тому чимало храмів Японії огороджені бамбуковими гаями.
Вважається, що перші рослини у лісі Сагано були висаджені ще у 14-му ст. Зараз це вже навіть не бамбукова діброва, а справжній, доволі густий ліс, у якому прокладено чимало туристичних доріжок. Увечері ці стежки дивовижно освітлюються, що створює відчуття знаходження в якомусь чарівному світі.
Розташований дивовижний ліс Сагано на західній околиці міста Кіото, у парку Арашіяма. Тут же можна побачити й відомий храм Тенрю-дзі, занесений до списку ЮНЕСКО.
Красиві ліси світу: Халербос у Бельгії
Буковий ліс Халербос відомий не стільки своїми деревами, як гарними весняними квітами. Саме завдяки багатьом диким дзвоникам навесні він ще зветься Синім лісом. Квіткові лісові галявини нагадують суцільний килим синіх відтінків.
Розташований цей неймовірно красивий ліс Європи у 15 км від Брюсселя, неподалік від Халле. Він охоплює приблизно 552 га, значна частина з яких заповнена величними давніми буками та дубами. Серед дерев нерідко можна помітити рудих лисиць, вивірок, а іноді – навіть оленів.
Проте головна краса Синього лісу Халербос – незлічені дзвоники, які цвітуть навесні. Саме ці галявини небесного кольору привертають увагу більшості відвідувачів лісу.
Щоб мандрівники могли насолодитися спостеріганням краси Халербос, у лісі прокладено 4 піші маршрути. Довжина найменшого серед них складає 1,8 км. Він лише частково проходить через галявинки зі дзвониками. Трохи довший маршрут секвой охоплює 4 км, а сама стежка проходить поряд з гігантськими деревами секвой.
Ще 2 популярні туристичні маршрути по лісу Халербос охоплюють 7 км кожен. Стежка «Прогулянка з козулями» охоплює значну частину синіх квіткових килимів лісу, а серед дерев тут нерідко можна побачити козулю. «Стежка синіх дзвоників» охоплює винятково лісові терени, де ростуть дивовижні синьо-блакитні квіти, якими відомий красивий ліс Халербос.
Ліс світлячків в Японії
Унікальний та неймовірно красивий ліс, який влітку нагадує казкові ілюстрації, знаходиться в японському місті Маніва, а також на околиці префектури Оіта. Чарівного вигляду він набуває на початку літа, завдяки захопливим танцям тисяч світлячків.
Крихітні світлячки, які випромінюють жовте, зелене та блідо-червоне світло, збираються у величезні колонії у лісовій місцевості, особливо після дощів. При цьому їхні дивовижні нічні танці мерехтливих вогників можна побачити в Японії лише у вище зазначених місцях.
Як відомо, японці – великі поціновувачі краси природи. В японській культурі існує чимало традицій, пов’язаних зі спостеріганням природніх чар.
Наприклад, момідзі-гару – спостерігання за осінніми фарбами кленів. Спостерігання мерехтіння світлячків у нічному лісу на початку літа в Японії отримало назву «хотару-гару».
Красиві ліси світу: монтеверде у парку Гарахонай в Іспанії
Національний парк Гарахонай охоплює центральну частину канарського острова Гомера. Загальна його площа становить 40 кв. км, а назва пов’язана з однойменною скелею, яка вважається найвищою точкою острова.
Парк Гарахонай був створений ще у 1981 р. з метою збереження унікального лісового масиву. Тут ростуть лаврові вологі субтропічні ліси, відомі як монтеверде. Саме такою, тепер вже реліктовою рослинністю була вкрита значна частина Європи у третичний період.
Вічнозелені лаврові дерева височіють на 40 м. Основа їх стовбурів вкрита смарагдом мохів та різноманітною трав’янистою рослинністю, що надає лісу просто казкового вигляду та деяку містичну атмосферу. Крім того, тут росте унікальний деревоподібний вереск.
Схожі реліктові ліси в Європі зустрічаються лише на Азорських островах та Мадейрі. Більшість видів рослинності у парку Гарахонай належить до ендемічної флори Канарських островів. Загалом тут для мандрівників прокладено 18 маршрутів різної складності.
Дивовижний ліс драконових дерев на Сокотрі
Острів Сокотра відомий дивовижними краєвидами ліса «перегорнутих дерев». Останні йменують «драконовим деревом», хоча насправді є різновидом рослини драцена. У дикій природі вони ростуть винятково на острові Сокотра та надають його ландшафтам справді сюрреалістичний вигляд.
Зовні драконове дерево віддалено нагадує гігантський кактус сагуаро. Від його стовбура на висоті 3-4 м від землі розгалужуються гілки, які через кожні 20-30 см знову розгалужуються, через що утворюється своєрідна подоба сітчастої структури. Якщо подивитись на фото драконова дерева, то можна подумати, що воно росте корінням доверху.
Хоча росте ця дивовижна рослина дуже повільно, її висота може сягати 12 м. Проте минає десятиріччя, поки драконове дерево виростає лише на 1 м.
Своєрідні ліси з цих дерев вкривають гірські схили острова Сокотра та утворюють фантастичний краєвид. Крім незвичайного вигляду, ця рослина має ще одну унікальну особливість. Її смола має насичено-червоний відтінок, що й породило легенди про походження драконова дерева з крові дракона, який загинув.
Затоплений ліс Каїнди у Казахстані
Один з найдивовижніших та найкрасивіших лісів у світі розташований під водою, приблизно у 130 км від Алмати. Величні ялини, верхівки яких тепер химерно височіють над озером Каїнди, були затоплені внаслідок землетрусу на початку 20 ст.
Тоді через зсув виникла природна запруда, де рівень води швидко піднявся та затопив ліс поблизу. Водойма розташована на висоті майже 2000 м та вражає фантастичним бірюзовим відтінком води. Саме через холодні води стовбури дерев у затопленому лісі Каїнди чудово збереглися та утворюють неймовірний краєвид.
Ця дивовижна водойма на півдні Казахстану також відома як «Проклятий ліс» або «Озеро мертвих дерев». Величні тянь-шанські ялини, що приховані під водою, створюють враження справжньої Атлантиди. Тому не дивно, що саме озеро та затоплений у ньому красивий ялинковий ліс має славу одного з наймістичніших місць Казахстану.
Дивовижний Кривий ліс у Польщі
Дивний, але не менш мальовничий, ніж попередні лісові краєвиди, Кривий ліс знаходиться у Польщі, на території Померанії. Група сосен у ньому відрізняється незвичною формою стовбура.
Кожна сосна у Кривому лісі Польщі майже у самої основи різко вигинається на північ, винятково під прямим кутом, а потім продовжує рости вертикально. Незначне викривлення відбувається у межах 1-3 м від землі. Через це дивовижний Кривий ліс здається просто містичним, ніби якісь чарівник помахом чарівної палички створив неймовірну форму дерев.
Як не дивно, но справжня причини викривлення сосен у Кривому лісі Польщі досі невідома науковцям. Імовірних теорій цього дивного зростання дерев чимало, але 100% підтвердження не має жодна з них.
Викривлення сосен у Кривому лісі Польщі пов’язують як з впливом екстремальних погодних умов, так і з цілеспрямованими діями людей. Наприклад, за однією з версій, молоді саджанці спеціально викривлялися, подібно створенню бонсай, щоб деревина для подальшої експлуатації у корабельній промисловості була більш гнучкою. Проте, якою б не була справжня причина викривлення, а дивовижний Кривий ліс Польщі незмінно привертає увагу мандрівників своєю дивною красою.
Красиві ліса планети: Редвуд у США
Ліс дерев-велетнів на території національного парка Редвуд – один з найвідоміших та найкрасивіших в Америці. Унікальний він тим, що на його заповідних теренах ростуть величезні гігантські секвої.
Стовбури у багатьох з цих дерев настільки величезні, що їх здатні охопити повністю лише декілька людей, узявшись за руки. У цьому дивовижному лісі США легко відчути себе Гуллівером у країні велетнів.
Територія парка Редвуд охоплює приблизно 560 кв. км. Значна частина цієї площі вкрита давніми дощовими лісами помірного клімату. Більшість дерев тут – саме стародавні секвої.
Ці дерева мають славу найвищих та наймасивніших, а також найстаріших на планеті. Відомо, що найвищі секвої у національному парку Редвуд сягають 115, 114 та 113 м. Крім того, ці величезні дерева відрізняються не менш величезними гілками, які ростуть на висоті 46 м від землі.
Також на теренах лісу Редвуд ростуть не менш величні орегонські сосни. Їхня висота може сягати 90 м. Ближче до прибережної території зустрічаються сіткінські ялини.
Також у цьому красивому лісі ростуть каліфорнійські лаври, суничники, клени та червона вільха, каліфорнійські рододендрони та азалії. Чарівні лісові краєвиди також можна побачити в ущелині Ферн-Каньон. Величні стіні тут заввишки 9-15 м та повністю вкриті папороттю.
Ліс болотяних кипарисів озера Каддо
Величні болотяні кипариси на озері Каддо у США здаються справжнім містичним лісом у воді. За місцевими легендами, ця водойма виникла внаслідок сильних землетрусів у регіоні, а свою назву отримала на честь племені каддо, яке тут мешкало.
Загалом на озері Каддо та поблизу нього зростає 189 різновидів дерев. Проте найвідомішими є болотяні кипариси, вкриті густим іспанським мохом, що надає їм вигляду зачарованих велетнів-охоронців водойми.
Не дивно, що ці містичні краєвиди водного лісу Каддо оповиті міфами та легендами. Одна з найвідоміших легенд з відтінком містики стосується існування на озері Каддо людиноподібної мавпи Бігфут.
Краєвиди цього красивого болотяного лісі настільки зачаровують та навіть частково лякають, що не могло привернути уваги кінематографістів. У 2010 р. тут була знята значна частина епізодів фільму «Щелепи 3D».
Красиві субтропічні ліси Мегхалая
Назва індійського штату Мегхалая перекладається як «Оселя хмар». Майже половина його площі вкрита субтропічними лісами, де переважають такі дерева, як тік та сал. Значну частину року ці лісові ландшафти оповиті густими хмарами та туманами.
Назва «субтропічні ліси Мегхалая» стосується лісових територій не лише цього штату, але й частини півдня Ассама та Нагаленда. Гірські субтропічні ліси Мегхалая відрізняються найбільшим біорізноманіттям.
Тут зустрічається чимало різноманітних ссавців, включаючи ведмедів, індійських слонів, буйволів та оленів. Вапнякові печери Мегхалая слугують оселею для багатьох видів кажанів. Крім того, у цих лісах мешкає понад 250 різновидів метеликів, а також декілька видів птахів-носорогів.
Ліси Мегхалая унікальні ще й тим, що у них можна побачити дивовижні живі мости. Вони вручну створюються місцевими мешканцями як зручний та довговічний в експлуатації в умовах підвищеної вологості аналог звичайного мосту.
Гнучке коріння фікусових дерев спрямовується через ріку у потрібному напрямі. З часом вони укріплюються та продовжуються свій ріст доти, поки не зможуть витримувати вагу дорослої людини.
Метод створення живих мостів з переплетіння повітряного коріння фікусових дерев розповсюджений переважно на півдні Мегхалая. Коли саме зародилася ця традиція – не згадають навіть самі місцеві мешканці. Проте перші згадки про живі мости Мегхалая зустрічаються в одному з британських журналів 1844 р.
Найкрасивіші ліси у світі: Якусіма в Японії
Японський ліс Якусима має славу найбільш казкових та дивовижних лісових пейзажів. Здається, що час тут завмер в Юрському періоді, і десь з щільних зарослів раптово з’явиться величезний динозавр.
Значна частина острову вкрита японською кріптомерією. Ці величезні хвойні дерева південних регіонів можуть сягати 70 м заввишки. Проте ще більш дивовижний їхній вік. Більшість дерев у лісах Якусіма існують тут понад 700 років.
Крім того, на цьому японському острові росте чимало іншої дивовижної рослинності. Тут зустрічаються різноманітні види фікусів, величезні дуби та карликові каштани.
Проте найбільш унікальна кедрова діброва, вік якої, за підрахунками дослідників, може перевищувати 7000 років. Діаметр стовбурів деяких дерев тут сягає 16 м.
Вкриті мохами величезні кам’яні валуни серед лісу Якусіма лише додають казкової атмосфери цим дивовижним лісовим пейзажам Японії. Тому навіть не дивно, що відомий майстер аніме – Хаяо Міядзакі надихався цими ландшафтами при створенні своїх ілюстрацій ліса для «Принцеса Мононоке».
За цією історією, чарівний ліс населяють лісові духи Кодама. Тому наразі у лісі Якусіма нерідко можна побачити дивні фігурки цих істот з мультика, які залишають тут мандрівники та фанати творчості Міядзакі.
Містичні ліси планети: Горбеа в Іспанії
Ліс національного парку Горбеа в Іспанії вважається не лише найкрасивішим, але й наймістичнішим у світі. Його краєвиди виглядають настільки казково та фантастично, що навіть перевершують лісові ландшафти, які надихали Міядзакі.
Ліс Горбеа нерідко звуть оселею лісових духів та різноманітних казкових істот. Його лісові пейзажі оповиті багатьма легендами. За однією з них, у лісі Горбеа мешкають ельфи-привиди та казкові чудовиська, які іноді виходять на поверхню зі своїх нор.
Порослі мохами химерні гілки та стовбури дерев та трухляві пні чудово підкреслюють містичний ореол лісу. Крім того, нерідкий туманний серпанок над цими лісовими пейзажами лише додає їм казковості та містичності.
У цьому дивовижному лісу переважають давні буки та піренейські дуби. Також у національному парку Горбеа зустрічається чимало мальовничих водоспадів. У його центральній частині знаходиться однойменна скеля, на верхівку якої можна дійти без будь-якої підготовки.
Містичний Вістманський ліс в Англії
Не менш дивовижний та красивий ліс з майже казковими лісовими краєвидами розташований у Дартмуті, в англійському графстві Девон. Стародавні дуби тут ростуть у долині ріки Вест-Дарт на висоті 380-410 м, що надає їм славу найвищого дубового лісу в Англії. Загальна його площа складає приблизно 3,5 га.
Унікальність цього красивого лісу у тому, що у ньому ростуть переважно карликові дуби. Висота більшості з них зазвичай не перевищує 4,5 м. При цьому чимало дерев має неймовірно спотворені форми.
Деякі з них мають навіть майже полеглі стовбури, а їхні гілки, наче щупальця казкового чудовиська, розкинулися по найближчих кам’яних валунах. Усі ці лісові краєвиди оповиті смарагдовим різноманіттям мохів та лишайників, через що здаються майже казковим лісом.
Серед англійців існує чимало страхітливих легенд, пов’язаних з Вістманським лісом у Дартмуті. Навіть його назва перекладається як «жахливий».
Найбільш відома легенда пов’язана з Диким полюванням та гончими псами з пекла, які переслідують грішників саме у Вістманському лісі. Достатньо навіть побачити ці лісові краєвиди на фото, щоб повірити у будь-яку містику, пов’язану з ними.