Красиві зимові пейзажі подібні ілюстраціям до казкового королівства Снігової королеви. Чарівниця-зима, що прийшла на зміну осені, одразу ж перетворює природу за своїм смаком. Малює памороззю дивовижні візерунки, укутує дерева у снігове вбрання та сковує водойми льодом.
Зимові дива: цікаві факти про сніжинки
Кожний зимовий пейзаж по-своєму унікальний та неповторний, як і численні сніжинки, що кружляють у вальсі зими. Серед них немає жодної схожої. При рясному снігопаді дуже складно повірити, що кожна складова снігових кучугур єдина та неповторна.
Здається, що сніг – це лише застигла водна маса, що повернулася з атмосфери внаслідок незмінного коловороту води у природі. Проте кожний мініатюрний кристал, який утворюється при замерзанні, унікальний.
Сніжинки, що утворюються, відрізняються неймовірнім різноманіттям. На формування дивовижного візерунку кожної з них впливає чимало чинників, включаючи температуру, рівень вологості та атмосферний тиск. Кожен з цих показників може значно змінюватися. Саме тому крапельки води кристалізуються по-різному, утворюючи дивовижні та унікальні за формою сніжинки.
«Білосніжні» – найпопулярніший епітет до сніжинок. Проте насправді вони не білі. Такими їх бачить людське око внаслідок переломлення проміння світла на численних гранях сніжинок. Насправді вони прозорі, адже складаються з 95% повітря та усього 5% води.
Кількість сніжинок у світі нескінченна! Лише у 1 куб. метрі чистого снігу їх десь приблизно 350 млн штук. І саме це нескінченна кількість сніжинок формує ті красиві зимові пейзажі з засніженими горами та долинами, від яких захоплює подих.
Цікавий факт! Діаметр найбільшої сніжинки, відомої науковцям, сягав 38 см. Вона була зафіксована при снігопаді 1987 р. у штаті Монтана у США.
Красиві зимові пейзажі: завмерле льодове зачаруванняное очарование
Лід формує не менш дивовижні зимові пейзажі, ніж сніг. Зима – майстриня по створенню вишуканих шедеврів із замерзлої води.
Сильні морози намертво сковують навіть великі озера та перетворюють у застиглу мить водні бризки водоспадів. Ці красиві зимові краєвиди зачаровують красою льодяного королівства Снігової королеви та привертають увагу багатьох фотографів, які бажають зафіксувати ці завмерлі миті.
Зимові морози – талановиті скульптори, які створюють свої шедеври навіть там, де це здається неможливим. Шумні водоспади зі своїми стрімкими водяними потоками здаються непідвладними дії зими. Проте насправді це не так, і у люті морози інколи замерзає навіть величний Ніагарський водоспад.
Найдивовижніші замерзлі водоспади можна побачити у США та Ісландії. Водоспад Фенг у США привертає своїми красивими зимовими пейзажами не лише фотографів, але й скелелазів. Підкорити льодову колону заввишки 50 м – мрія багатьох фанатів льодолазання.
Чарівно виглядають й замерзлі потоки води красивих водоспадів Плітвіцьких озер у Хорватії. Величні та дивовижні зимові пейзажі Годафос в Ісландії. Водні потоки під впливом сильних морозів трансформуються у вишукані льодові скульптури з дивними обрисами.
Замерзлі маяки – ще одні неймовірно красиві зимові пейзажі, від яких неможливо відвести погляд. Величезні хвилі при сильних штормах взимку захоплюють ці споруди у свої «обійми», а сильні морози миттєво скріплюють цей тимчасовий союз.
Так утворюються одні з найчарівніших скульптур у вигляді замерзлих маяків. Найвідомішими є красиві зимові краєвиди на озері Мічіган, де взимку панують сильні шторми та морози. Маяки тут під впливом сил природи перетворюються на справжніх казкових велетнів та чудовиськ, від вигляду яких захоплює подих.
Красиві зимові пейзажі з фото: танці полярного сяйва
Спостерігати полярне сяйво у полярних широтах можна не лише взимку. Проте саме у цю пору року це диво природи найчарівніше, а шанси побачити його значно вище. Тому, без сумнівів, північне сяйво утворює найкрасивіші зимові пейзажі.
«Танцем лисиці» полярне сяйво зазвичай йменують у Скандинавії. За старовинною легендою, це дивовижне природне явище виникає на небі, коли по снігу біжить полярна лисиця. Розмахуючи своїм хвостом, вона висікає іскри зі снігу, які різноколірними вогниками летять до неба та розсипаються по ньому дивовижним світловим візерунком.
Якщо бачити полярне сяйво на фото та в реальності, то можна й справді повірити у будь-яку з легенд через неймовірну красу цього явища. Можливо, це дійсно дивний танець валькірій, які шукають душі хоробрих воїнів, як вірили вікінги. Або ж це й є той самий містичний міст, який поєднує небесний світ богів та земний – людей.
Казкові пейзажі засніжених гір та лісів
Гори величні у будь-яку пору року. Проте взимку вони набувають справді містичної величі казкових велетнів з королівства Снігової королеви, які надійно охороняють спокій у її зимових покоях.
На тлі зимових краєвидів гір величні ялини здаються карликами у царстві велетнів. Яскравий смарагд їхньої хвої особливо чарівно виглядає на тлі білосніжних шапок снігу. Здається, що ці менші велетні засніженого королівства намагаються підступити до величних гірських істуканів, але поступаються, і залишаються біля їх підніжжя.
В ясний зимовий день сонячні промені відображуються від білосніжних теренів гір та нескінченними сліпучими блисками розсипаються серед цих чудових пейзажів зими.
Не менш чарівний вигляд мають й зимові ліси. Самі по собі, без величних гір на задньому тлі, вони здаються королівством зачарованих істот. Кожне дерево у зимовому лісі, укутане білосніжною ковдрою зими, набуває дивних обрисів.
Дзвінка тиша, яка панує серед лісових краєвидів у цю пору року, лише додає містичної атмосфери. Дерев’яний будиночок в оточенні величних засніжених ялин здається подобою маяку у цьому зимовому царстві снігів.
Після прогулянки серед лісу поблизу приємно повернутися до цієї затишної оселі та насолодитися глінтвейном, посівши у крісло біля каміну та слухаючи тріск дров у ньому та завивання метелиці за вікном.