Замок Нойшванштайн у Німеччині: мармурова перлина Альп

Замок Нойшванштайн у Німеччині – фото, опис, історія, цікаві факти

Коли баварському принцу-спадкоємцю виповнилося 18 років, раптово помер його батько. Тоді, у 1864 році Людвіг II успадкував престол, ставши королем. Замок Нойшванштайн у Німеччині є нічим іншим, як мрією юного правителя, що перетворилася на казку у реальності та стала одним з найвідоміших шедеврів архітектури у світі.

Замок Нойшванштайн як архітектурне диво

Звичайні красиві замки короля Людвіга II не цікавили. Він мріяв про дещо більше. Свій архітектурний шедевр він вирішив зробити неймовірно затишним та по-справжньому казковим.

У ті часи збудувати замок у горах було дуже непросто. Якщо ж врахувати розмах, з яким за вказівкою короля розпочали працю архітектори, то це від початку був дуже амбіційний план. Знадобилося понад двох десятирічь, щоб звести стіни, які наразі привертають зацікавлені погляди тисяч туристів з усього світу.

Перший камінь майбутнього шедевру архітектури Німеччини було закладено 5 вересня 1869 року. «Нова лебедина скеля» (саме так з німецької перекладається назва «Нойшванштайн») – справжній взірець архітектурного мистецтва майстрів того часу.

Замок Нойшванштайн у Баварії - історія будівництва

Романтичний стиль замку був продиктований бажанням короля жити у казці. І цю казку він вирішив створити сам для себе. З нуля.

Місце під замок Нойшванштайн у Баварії було обрано не випадково. Королю Людвігу II дуже сподобався краєвид, що відкривався з бескиду. Природа тут й справді зачаровувала: скелі, водоспад, озера та долина дивовижної краси.

Проте був один невеликий нюанс. Людвіг II наказав «трохи» скоригувати плато. Один вибух – і гірська площина була знижена на 8 м. Так, за задумом короля, утворився ідеальний (на погляд правителя) майданчик під будівництво його казкового палацу.

Цікаві факти про замок Нойшванштайн

П’ятиповерхову величну споруду прикрашають вежі та колонади з білого зальцбурзького мармуру. Під час будівництва було використано 450 тон цементу та 1845 гектолітрів вапняку.

Нойшванштайн за своїм архітектурним виглядом нагадує пізньоготичний луарський замок. Цікаво, що саме він згодом послугував прототипом палацу Попелюшки у Діснейленді у Парижі. Це не випадково, адже замок Нойшванштайн, подібно до французького Мон-Сен-Мішель, має найказковіший вигляд серед усіх дивовижних замків світу.

Цікаві факти про замок Нойшванштайн

Придворний архітектор Едуард Рідель та мюнхенський майстер Крістіан Янк керували будівництвом цього шедевру архітектуру Баварії протягом багатьох років.

Було залучено понад дві сотні людей: теслярів, кам’янарів, художників, яким доводилося працювати вдень та вночі. Щодо термінів король Людвіг II був невблаганний. Працівники повинні були завершити будівництво замку Нойшванштайн якомога скоріше. Був навіть створений спеціальний механізм, за допомогою якого вагонетки підіймали матеріали нагору по виступах завдяки кранові.

Замок Нойшванштайн був зведений на висоті 1008 м. Щоб дістатися до нього, туристам доводиться йти 40 хвилин пішки або ж скористатися кінною підводою. Як не мріяв король Людвіг II, але будівництво замку завершилося через багато років після його смерті – у 1891 році.

Дизайн замку Нойшванштайн – мрія, оформлена у камінні

Найчарівніші та найбагатше оформлені зали Нойшванштайн – це Тронна зала, Зала Співаків та молільня Людвіга II, присвячена королю Людовику Французькому. Окреме місце в оздобленні палацу займають розписи та фрески, що присвячені історії лицарської епохи. Також у декорі замку присутні гобелени, що пронизані міфічним символізмом.

У замку Нойшванштайн налічується 360 зал. Підлога в одному з вестибюлів викладена з двох мільйонів камінчиків мозаїки. У Тронній залі висить канделябр з позолоченої міді. Він важить 1800 кг та прикрашений 96 свічками.

Дизайн замку Нойшванштайн

Символом замку Нойшванштайн у Баварії вважається лебідь. Зображення цього шляхетного птаха тут зустрічаються всюди. Чому? Король Людвіг II від самого дитинства захоплювався легендою про лицаря-лебедя Лоенгріна.

Стіни замку Нойшванштайн приховують чимало легенд. Як саме помер король Людвіг II також є таємницею. Чи це було самогубство, або ж мала місце палацова змова? Істина пішла у могилу разом з Людвігом II та навряд чи хто зможе вже дізнатися правду. Проте у літописі історії навіки залишилась здійснена мрія монарха – замок Нойшванштайн.

До уваги! Фото замку Нойшванштайн у Баварії можна робити лише зовні. Туристам заборонено фотографувати інтер’єру палацу Людвіга II.

Коли краще за все відвідувати замок Нойшванштайн?

«Лебединий замок» наразі – один з найчастіше за все відвідуваних замків Баварії. Особливо казково він виглядає у молочних туманах Альп. У такі моменти замок нагадує палац-привид. Цікаво, що у Нойшванштайн мешкає єдина людина, яка є його охоронцем.

Замок Нойшванштайн восени

Краще за все роздивлятися красу цього баварського замку здалеку. Наприклад, з підвісного моста, що прокладений на висоті 92 метрів над 45-метровим водоспадом.

Замок Нойшванштайн восени стає неймовірно привабливою локацією для осінніх фотосесій. Також він належить до списку найкращих місць для подорожі восени.

Казково виглядає замок Нойшванштайн і взимку, в оточенні засніжених верхівок Альп. Перевагою у цю пору року є значно менша кількість туристів, але яскравих вражень при цьому не менше, ніж в інший час.

Казковий замок Нойшванштайн знаходиться у південно-західній частині Баварії, поблизу містечка Фюссен. Із Зальцбурга сюди можна доїхати автобусом за кілька годин.

Фото замка Нойшванштайн взимку

Екскурсії у замок Нойшванштайн проводять цілий рік. Вхідний квиток можна купити онлайн заздалегідь. Якщо ви мрієте про романтичну подорож Баварією, то цей казковий палац неодмінно слід додати до туристичного маршруту.

Замок короля Людвіга II – це надія людини відшукати власну казку. Нойшванштайн став реалізованою мрією – мармуровою перлиною у короні величних Альп. Історія замку почалася наприкінці 19 ст., і досі він залишається величною архітектурною пам’яткою, що приваблює туристів з усього світу.