Мультфільм «Пес у чоботях»: собаки-мушкетери та коти-гвардійці з піснями

Мультфільм «Пес у чоботях» (1981) – музика та цікаві факти

Мультфільм «Пес у чоботях» (1981) – найвідоміша екранізація популярного роману Дюма в анімації. Мультик, де собаки-мушкетери протистоять інтригам кота кардинала та його гвардійців, з’явився на світ як своєрідна пародія на фільм «Д’Артаньян та три мушкетери» (1978). При цьому мультфільм-мюзикл виявився не менш популярним серед глядачів, ніж 3-хсерійна кінострічка.

Як звали собак-мушкетерів у «Пес у чоботях» та хто їх озвучував?

Сюжет мультфільму «Пес у сапогах» (1981) обертається навколо відомого епізоду з роману «Три мушкетери» Дюма, пов’язаного з поверненням діамантових підвісок королеви. Вся історія, створена режисером-мультиплікатором Юхимом Гамбургом за сценарієм Володимира Валуцкого, розміщена майже у 21 хвилині екранного часу.

Герої мультфільму «Пес в сапогах» (1981)

Головний герой цього мультфільму про мушкетерів – безпородний пес-гасконець, який гордо йменує свою «породу» як «дворянин». Цікавим є той факт, що з чотирьох псів-мушкетерів у мультику «Пес у чоботах» лише прототип книжкового д’Артаньяна не має імені.

Його звуть просто Пес, тоді як його друзі мають милозвучні імена, але лише з умовним посиланням до героїв Дюма. Пса, який пародіює Атоса, звуть Благородний, і його роль у мультфільмі «Пес у сапогах» озвучив відомий актор Валентин Гафт.

Собака-мушкетер з пародією на Портоса отримав ім’я «Толстяк». Цього персонажа мультфільму озвучив актор Юрій Волинцев, відомий багатьом глядачам за роллю Пана Спортсмена у «Кабачок 13 стільців». Цікаво, що його голосом говорить чимало персонажів мультфільмів, включаючи озвучення героїв популярних мультсеріалів Діснея.

Як звали собак-мушкетерів у мультику «Пес в сапогах»

Пес-мушкетер з пародією на Араміса отримав ім’я – Красунчик. Його озвучив актор Олександр Ширвіндт. Головного Пса мультика з пародією на д’Артаньяна озвучив своїм харизматичним хриплуватим голосом Микола Караченцов. Він же виконав й усі музичні партії свого персонажа.

У виконанні Миколи Караченцова у мультфільмі «Пес у чоботях» (1981) звучить «Пісня гасконця», а також романтичний «Дует Пса та Болонки», де актор виконує партію Пса у дуеті з Іриною Муравьйовою, чиїм голосом співає Болонка. Крім того, Караченцов разом з гуртом «Рок-Ательє» виконав у мультику «Пес в сапогах» спільні «Пісню псів короля».

Цікавий факт! Спочатку режисер мультфільму «Пес у чоботях» збирався запросити для озвучення Пса-«дворянина» Володимира Висоцького.

Болонка, кіт кардинала та інші персонажі мультфільму «Пес в сапогах»

За сюжетом мультфільму, «дворянин» Пес знайомиться з чарівною Болонкою королеви. Саме вона доручає йому відповідне завдання – врятувати королівську честь, повернувши підвіски. Пес разом з друзями-мушкетерами вирушає до Англії, до герцога Бекінгема, щоб повернути дорогоцінну прикрасу до Франції. Проте шлях у героїв буде непростим через протидію їм кішки Міледі з котами кардинала.

Цікавий той факт, що акторка Ірина Муравьйова озвучила у мультфільмі «Пес у чоботях» 1981 р. всі жіночі ролі. Її голосом розмовляє та співає не лише кохана Пса – Болонка, але й головна антогоністка мультика – Міледі. Крім того, акторка також озвучила у мультфільмі кажана та заспівала «Пісню кажанів».

Болонка з мультфільму «Пес в сапогах» (1981)
Міледі з мультика «Пес в сапогах» (1981)

Товстий кіт кардинала на ім’я Граф хоч й не дуже часто з’являється у кадрі, проте все же добре запам’ятовується. Цього героя мультика «Пес у сапогах» озвучив актор Євген Весник, добре відомий за озвученням багатьох мультфільмів. Наприклад, його голосом розмовляє батько Карло в мультику «Пригоди Буратіно» та американець – у «Кентервільському привиді».

Пса-охоронця герцога Бекінгема озвучив актор Всеволод Ларіонов, добре відомий за роллю Діка Сенда у «П’ятнадцятирічному капітані» (1945).

Як мультфільм «Пес у чоботях» перетворився у справжній мюзикл?

Чудова мальована анімація та впізнані голоси відомих акторів подарували мультфільму «Пес в сапогах» особливу популярність серед глядачів. Проте є у ньому й ще одна унікальна складова успіху – музичність.

Музика до мультфільму «Пес у чоботах» (1981) була створена Крісом Кельмі, Павлом Сміяном та Борисом Оппенгеймом. Звукозапис здійснював гурт «Рок-Ательє», яким керував Кріс Кельмі.

Музикант Борис Оппенгейм був одним з засновників цього гурту. Саме він написав музику для двох провідних музичних композицій мультфільму «Пес в сапогах». На його музику покладено текст «Пісні кажанів» у виконанні Ірини Муравьйової та блюз гасконця «О, нарешті настав той час…» у виконанні Миколи Караченцова.

Слід зазначити, що сам гурт «Рок-Ательє» також виконав декілька пісень у мультику. У його виконанні, а точніше вокалом музиканта та співака Олександра Садо звучить «Пісня котів кардинала» та «Пісня овечек», під яких замаскувалися коти кардинала, щоб відволікти увагу пса Красунчика.

Хто написав та хто виконав пісні мультфільму «Пес у сапогах»

Усі чудові пісні для мультфільму «Пес в сапогах» були написані поетом та сценаристом Михайлом Лібіном. Саме йому належать тексти пісенних композицій для цього мультика про мушкетерів. Також Михайло Лібін добре відомий як автор сценарію для не менш популярного мультфільму про собак – «Бобик у гостях у Барбоса» (1977).

Мультфільм «Пес в сапогах» нерідко позиціонується як музична пародія. Можливо, творці його музики та пісень й черпали натхнення з кіношедевра Георгія Юнгвальда-Хількевича.

Проте у підсумку все ж вийшли оригінальні за своїм змістом та звучанням композиції, які досі викликають захоплення у глядачів цього мультика про мушкетерів. І не дивно, що фраза з пісні Пса «Меня не слышат – это минус, но и не гонят – это плюс» пішла в народ та стала крилатою, а сам мультфільм продовжує підкорювати серця нових поколінь.