Картини весни: ТОП-15 весняних робіт відомих художників

Найкращі картини весни відомих художників - назви та опис

Картини весни – найкраще нагадування про особливий період відродження природи після зими. Перші весняні квіти та квітучі краєвиди завжди слугували джерелом натхнення для митців. Нижче наведені найкращі картини весни відомих художників, яких надихала ця мальовнича пора року.

Клод Моне – «Весна» (1872)

Ця картина весни французького імпресіоніста Клода Моне також відома під назвою «Читачка»/«Жінка, яка читає книжку». На ній зображена перша дружина художника – Камілла Донс’є, у саду біля домівки художника.

Жінка зображена в оточенні мальовничого весняного краєвиду. Вона сидить на траві, у затінку пологу бузку, та читає книжку.

Весняні картини – Клод Моне – «Весна» (1872)

Сонячне світло пробивається крізь гілки чагарнику та утворює блимання на платті жінки та на зеленій траві. На передньому плані зліва зображено буяння весняних квіток.

Клод Моне створив цю яскраву картину весни майже одразу після переїзду з Парижу до маленького поселення Аржантей. Саме у цій квітучій місцевості художник черпав натхнення для створення багатьох своїх робіт, що зображували природні краєвиди, сповнені весняної краси.

Цікавий факт! Друга дружина Клода Моне наказала знищити усі фото та речі, що нагадували про Каміллу. Тому її образ зберігся лише на картинах художника.

Весняні картини: Вінсент Ван Гог – «Риболовля навесні біля моста Кліші» (1887)

Ван Гог мав особливу прихильність до природи. Тому переважна більшість його картин зосереджена навколо природних краєвидів: ставків, квітучих садів тощо.

Весняні картини: Вінсент Ван Гог – «Риболовля навесні біля моста Кліші» (1887)

На полотні «Риболовля навесні» відомий нідерландський художник зобразив краєвид річки Сена у час весняної пори. На передньому плані картини можна побачити чоловіка, який сидить у маленькому човні та ловить рибу вудочкою.

На задньому плані зображено міст. Проте найкраще за все весняний настрій полотна передає квітуча рослинність світло-помаранчевих та зелених відтінків, яка оточує ключову фігуру рибалки та архітектурного об’єкта.

Картини весни Ольги Дарчук

Ольга Дарчук – сучасна українська художниця. Свій перший натюрморт вона намалювала ще у 5 років. Зараз скарбничка творчості художниці нараховує чимало дивовижних робіт, виконаних переважно маслом.

Весняні картини Ольги Дарчук
Ольга Дарчук – «Весна у горах»
Ольга Дарчук – «Прогулянка весняним парком»

Ольга Дарчук має професійну художню освіту. Її картини легко впізнати за яскравими барвами та неймовірно насиченими кольорами, які дарують радість та надихають захоплюватися не лише краєвидами, але й життям у цілому. Чимало робіт української художниці знаходиться у приватних колекціях не лише України, але й Європи та Америки.

Надихають Ольгу Дарчук і чарівні весняні краєвиди. Квіти весни та квітучі дерева й луки зустрічаються у багатьох роботах художниці. Яскравим таким прикладом є картина «Весна у горах», на якій зеленіють трави та чагарники, квітнуть дикі яблуні та вишні та справжня веселка польових квітів.

Ольга Дарчук – «Проліски»
Картини весни Ольги Дарчук – Корзина з підсніжниками

«Проліски» – ще одна чудова весняна картина Ольги Дарчук. На ній зображені жовті та бузкові крокуси, які, подібно до першої зеленої травички, вже пробиваються з-під снігу та нагадують, що весна вже на порозі.

Романтичне відлуння весни можна побачити на картині художниці «Прогулянка весняним парком». Закохані прогулюються під парасолькою під час весняного дощу. Вони йдуть парком, де вже буяє цвітіння сакури.

Картини весни: Альфред Сіслей – «Малі луки навесні» (1881)

Французький митець Альфред Сіслей відомий як один із засновників імпресіонізму. Крім того, за своє життя він створив чимало полотен з видами річок, каналів та моря, що його навіть прозвали «художником води».

Весняна картина «Малі луки навесні» є однією з найвідоміших робіт Сіслея. На ній зображена освітлена сонцем стежка біля річки Сени, де прогуляються молода дівчина.

Весняні картини: Альфред Сіслей – «Малі луки навесні» (1881)

Уся картина освітлена яскравими променями ранкового сонця. Цю ж саму стежку можна побачити ще на декількох полотнах художника, включаючи «Штормова погода».

Цікавий факт! Чимало дослідників творчості Сіслея вважають, що на цій весняній картині зображена донька художника, якій на момент створення полотна було близько 12 років.

Картини весни: Джордж Іннес – «Весняне цвітіння» (1891)

Відомий американський художник-пейзажист 19 ст. за своє життя створив цілу низку неймовірних пейзажів. Для його робіт зазвичай властива складна сцена, що показує зміну сонячного освітлення або погодних умов.

Картини весни: Джордж Іннес – «Весняне цвітіння» (1891)

«Весняне цвітіння, Монклер, Нью-Джерсі» – одна з останніх картин Джорджа Іннеса. Він написав її наприкінці свого життя.

Полотно містить чимало ознак імпресіонізму та зображує спокійну обставу на невеликому полі, усіяному квітучими рожевими та білими деревами. На задньому тлі природного краєвиду можна побачити будинок, обрис якого поступається квітучому пейзажу.

Вінсент Ван Гог – «Квітучі гілки мигдалю» (1890)

Ця неймовірно ніжна та вишукана весняна картина Ван Гога була написана ним у Сан-Ремі-де-Прованс. На ній зображені квітучі дерева мигдалю – настільки витончено та реалістично, що полотно наче дихає весною.

Квітучі дерева завжди грали особливу роль у творчості Ван Гога. Вони є символом пробудження та надії. Сам художник знаходив радість у створенні таких весняних картин.

Картини весни відомих художників - Вінсент Ван Гог – «Квітучі гілки мигдалю» (1890)

«Квітучі гілки мигдалю» – доволі проста за композицією картина. На ній зображено лише розлогу гілку дерева на тлі яскравого блакитного неба.

Яскраві світло-рожеві суцвіття наче символ весняного відродження природи. При всій своїй простоті це полотно дивовижним чином поєднує вплив імпресіонізму та японського живопису.

Цікавий факт! Картина весни «Квітучі гілки мигдалю» була створена Ван Гогом на честь дня народження його племінника-тезки. За задумом художника, вона повинна була символізувати початок нового життя.

Рене Магрітт – «Весна» (1965)

Магрітт – відомий бельгійський художник-сюрреаліст. Проте на відміну від більшості представників свого напряму мистецтва, він намагався уникати епатажу. Чимало його картин зображують звичайні об’єкти у незвичайному контексті, але без їхнього спотворення.

Рене Магрітт – «Весна» (1965)

Картина «Весна» була створена художником за декілька років до його смерті. На ній зображено птаха у польоті, над гніздом з яйцями. Картина ніби нагадує про відродження природи.

Вона також слугує нагадуванням про те, що Рене Магрітт дуже полюбляв малювати птахів. Картина «Весна» дуже мінімалістична, але при цьому несе у собі чималий сенс.

Весняні картини: Волтер Крейн – «Весна» (1883)

Волтер Крейн – відомий англійський художник-модерніст, графік та архітектор-декоратор. Він не лише малював картини, але й створював ескізи вітражів, шпалер та керамічної плитки.

Крім того, Крейн зробив чималий внесок у розвиток англійської книжкової графіки. Його графічний стиль нагадував про зацікавленість мистецтвом Ренесансу та мав відбиток впливу японської гравюри. Загалом Крейг проілюстрував понад 50 дитячих книжок.

Весняні картини: Волтер Крейн – «Весна» (1883)

Картина «Весна» зображує дивовижний весняний краєвид. На задньому тлі височіють верхівки гір, а трохи ближче до глядача зображено зелені пагорби. Тоді як на передньому тлі зображена мальовнича долина нарцисів.

У правому куті на передньому плані помітна красива жінка у синьому платті та з білою хусткою на голові. Чарівна леді схилилася над полем та зриває жовті весняні квіти. Ця чарівна картина Крейна майже дихає весною та весняним настроєм.

Весняні картини: Катерина Білокур – «Напровесні» (1958)

Вся творчість відомої української художниці пронизана любов’ю до рідного краю. Зображені нею краєвиди зачаровують своєю реалістичністю та здаються, наче живими.

Однією з найвідоміших картин весни Катерини Білокур є полотно «Напровесні». На перший погляд, тут зображений доволі простий та майже нічим не примітний пейзаж.

На передньому тлі зображено дві верби, що виросли зі старого пня. Наче мереживом, вони оточені дрібними пагонами, що нагадують про весняне відродження природи.

Весняні картини - Катерина Білокур – «Напровесні» (1958)

Неподалік від них помітний стовбур березки. Деревця зростають біля водойми, а їхні гілки та молоді пагони тягнуться до синьо-блакитного неба, яке вражає своїм по-весняному яскравим кольором.

Картина «Напровесні» Катерини Білокур чудово передає настрій весни. Тут вже відчувається, як природа потрохи скидає з себе зимові обійми та прокидається від зимової сплячки. Де-не-де вже зеленіє перша травичка, а яскраве сонечко надихає на нове життя після відродження.

Від картини просто відчувається весняне тепло, що зігріває. Влучне поєднання художницею світло-блакитних та жовто-зелених фарб лише підкреслює весняний настрій цього полотна.

Картини весни Юлія Клевера

Відомий пейзажист німецького походження за своє життя написав чимало мальовничих краєвидів у різну пору року. Не обійшов він увагою й чарівну красу весни та весняного пробудження природи.

Картини весни Юлія Клевера – «Весна у селі»

На одній з картин весни Юлія Клевера зображений сільський краєвид. На задньому тлі помітні будиночки, трохи ближче до глядача – колодязь. Проте увага зосереджується переважно на передньому плані, де зображені квітучі плодові дерева.

Білосніжні квітки дерев утворюють разючий контраст з яскраво-зеленою травою. І навіть сіре небо не заважає насолоджуватися цією весняною красою, та вірити, що зима вже поступилася весні.

Інша картина художника – «Весна у селі» також зображує сільський пейзаж. Тут вже відчувається легкий подих весни, але ще продовжує панувати зима.

Картини весни Юлія Клевера

Земля ще прикрита снігом, але льоду на річці вже немає, а дерева на узбережжі вже випустили свої перші бруньки. Ще більш зимовою, ніж весняною є картина «Весняна відлига», але подих весни й тут вже не за горами.

Картини Юлія Клевера зображують дивовижний баланс природної краси та гармонії. Яскраві фарби, вишукані лінії та неймовірна емоційність – характерні риси усієї творчості цього художника-пейзажиста.

Весняні картини: Архіп Куїнджі – «Рання весна» (1895)

Це полотно весняної тематики належить до числа найкращих картин Архіпа Куїнджі. На центральному плані тут зображено скуту льодами річку. Проте весняне сонечко вже «працює» над розблокуванням водойми.

Весняні картини відомих художників – Архіп Куїнджі – «Рання весна» (1895)

Подекуди помітні ділянки води, на яких вже немає льоду. І з цього вже стає зрозумілим, що весна вступає у свої права, що вона вже своїм подихом роздмухує зимову сплячку природи.

Подекуди вже пробивається зелена травичка, на гілочках дерев та кущиків помітні перші бруньки. Яскраво-синє небо також нагадує, що тепла весняна пора вже потрохи настає, і її настання вже не зупинити. Ця картина Куїнджі – наче ода весні, яка швидко змінить білосніжні зимові краєвиди буянням зелені.

Картини весни: Ісаак Левітан – «Весна в Італії» (1890)

У творчості відомого художника-пейзажиста є чимало картин, присвячених краєвидам у різну пору року. Не оминув увагою Левітан й весну з її чарівним буянням природи.

Наприкінці 1889 р. художник вперше поїхав до Європи. Метою подорожі було знайомство з західним живописом. Протягом 1889-1890 років Левітан створив низку картин, присвячених краєвидам Італії.

У скарбниці творчості цього періоду життя художника зібрані найяскравіші та найкрасивіші роботи. Однією з них є «Весна в Італії». Точніше, одними з них, адже таку назву мають дві картини, створені Левітаном у той самий рік.

Картини весни відомих художників – Ісаак Левітан – «Весна в Італії» (1890)
Весняні картини відомих художників – Ісаак Левітан – «Весна в Італії» (1890)

На кожній з них зображено однаковий краєвид. Проте на одній картині весна ще лише на підході. Сніг ще не розтанув, а гірські вершини прикрашені льодовими шапками. Проте вже вражає буяння зелені та рожевого цвітіння дерев на передньому плані картини.

Інша картина являє собою той самий краєвид, але тут вже зображено пізню весну. Сніг вже розтанув повністю, гори стали яскравіші, а квітучих кущів довкола ще більше.

Відрізняються ці дві картини весни Левітана ще й освітленням. На першій з них, скоріш за все, зображено час перед настанням сутінок, через що на полотні панують спокійніші та темніші фарби. На другому полотні краєвид, імовірніше за все, зображений у полудень, через це тут панують яскравіші барви.

Картини весни В’ячеслава Чернакова

Акварельні краєвиди В’ячеслава Чернакова зачаровують своєю неймовірною легкістю та вишуканістю. Здається, що кожне деревце на його картинах наче парує у повітрі. Ця атмосфера невагомості – найпомітніша спільна риса, яка легко прослідковується у всій творчості художника.

Картини весни В’ячеслава Чернакова

Здається, що це не намальовані аквареллю краєвиди, а чарівні міражі, які ось тут є, а ось – вже тануть, наче марево. Яскраві фарби – ще одна характерна властивість картин В’ячеслава Чернакова. Хоч осінні краєвиди, хоч весняні (та й будь-яка пора року взагалі) на полотнах цього художника незмінно мають позитивні яскраві нотки.

Весняні картини Емі Джакомеллі (Amy Giacomelli)

Емі Джакомеллі – американська художниця-декораторка, відома створенням незліченної кількості фресок та фонів для таких світових студій, як Disney та Warner Bros. Свою творчу кар’єру вона почала ще у 1988 році.

Весняні картини Емі Джакомеллі (Amy Giacomelli) – «Весняний дощ»

Крім того, Емі працює як художниця-фрілансер, створюючи дивовижні картини. Є серед її творчості й чимало робіт, створених під впливом весняного натхнення.

Картини Емі являють собою яскраві абстракції у стилі модерн. Наприклад, полотно «Весняний дощ» нагадує про те, що дощик навесні сприяє пробудженню й відродженню природи. Після живлющої вологи та першого весняного тепла на деревах з’являються перші бруньки.

Яскравим нагадуванням про весняне відродження слугує й картина «Подарунок життя», на якій зображено дерево з різноманітними яскравими квітами. Це полотно викликає асоціації з пасхальними писанками та крашанками, які своєю чергою також слугують нагадуванням про відродження життя.

Весняні картини Емі Джакомеллі (Amy Giacomelli) – «Пташка, що співає» (Songbird)

Дивовижна «Пташка, що співає» (Songbird) також зачаровує яскравими кольорами та й нагадує про весняний настрій. Чи ж не з першими піснями пташок асоціюється настання весни? «Білі тюльпани» – ще одна картина Емі Джакомеллі, пов’язана з весною.

Джон Еннекінг (John Enneking) – «Квітучі луки», «Пікнік під яблунею», «Цвітіння яблунь»

Джон Еннекінг – відомий американський художник-імпресіоніст. Він вивчав мистецтво спочатку у Нью-Йорку та Бостоні, а потім – у Мюнхені та Парижі.

Еннекінг полюбляв малювати на природі, а не у студіях. Рання весна та пізня осінь – його улюблені пори року. Крім того, художник полюбляв малювати зимові світанки та сутінки.

Джон Еннекінг (John Enneking) – «Квітучі луки»
Джон Еннекінг (John Enneking) – «Пікнік під яблунею»
Джон Еннекінг (John Enneking) – «Цвітіння яблунь»

Доволі відомою весняною картиною Джона Еннекінга є «Квітучі луки». Серед зелених пагорбів тут височіють квітучі плодові дерева. Білі та зелені фарби рослинності та ніжно-блакитне забарвлення небес роблять це полотно неймовірно світлим й по-весняному теплим.

На іншій картині художника – «Пікнік під яблунею» зображена пізня весна. Вже все буяє зеленню, але ще квітнуть яблуні, під однією з яких зображені люди, які відпочивають у затінку.

Ще одна весняна картина художника – «Цвітіння яблунь» зображує повноцінний краєвид. На передньому плані тут зображені квітучі яблуні, трохи далі за ними помітні дерев’яні будиночки, а на задньому плані ледь помітні обриси пагорбів, що тануть у тумані.