ТОП-10 види пальм: фото, назви, опис

Види пальм - фото, назви, опис

У світі існує понад 2600 види пальм. Деякі з них відомі смачними фініками, інші – здатністю витримувати холоди, попри те, що ця рослина тропічних лісів більш відома своєю теплолюбністю. Пальми зустрічаються у різних куточках світу. Їхні різновиди відрізняються за листям та гілками, а також типом стовбура. Нижче наведені найвідоміші види пальм з фото та описом.

Діамантова пальма (Johannesteijsmannia altifrons)

Цей вид пальм зустрічається у тропічних лісах Південно-Східної Азії. Найчастіше за все їх можна побачити на півдні Таїланду, на Суматрі та Борнео, а також у Малайзії.

Діамантова пальма (Johannesteijsmannia altifrons)

Стовбур цього виду пальм знаходиться під землею. Тому виникає ілюзія, наче величезне листя росте прямо із ґрунту. Завдовжки воно сягає 3,5 м, а вшир – 1,8 м. Квіти у цієї пальми мають запах кислого молока.

Види пальм з фото: китайська віялова пальма (Trachycarpus fortunei)

Цей вид пальм також відомий під назвою «Вітряний млин». Розповсюджений він переважно на теренах Китаю. Проте також китайські віялові пальми ростуть у деяких регіонах М’янми, Японії та Індії.

Види пальм з фото - Китайська віялова пальма (Trachycarpus fortunei)

Цей вид пальм доволі витривалий та здатний рости навіть при морозах. Тому він доволі поширений як декоративна рослина в усіх помірних зонах. Вітряна пальма сягає заввишки 7,5 м. Стовбур у неї тонкий та становить лише 20 см у діаметрі. Листя пальчасте, з зубчастими краями.

Види пальм: наноропс Рітчі чи пальма Мазарі (Nannorrhops ritchiana)

Цей рідкісний вид пальм росте на теренах Аравійського півострова та Близького Сходу. Зовні він більш схожий на колючий чагарник, ніж на традиційну пальму. Надземного стовбура нанаропс Рітчі не має. Гілки у нього ростуть прямо із землі, утворюючи розгалужений кущ.

Види пальм - Наноропс Рітчі чи пальма Мазарі (Nannorrhops ritchiana)

Віялоподібне сріблясто-блакитне листя сягає завдовжки 1,2 м. Заввишки ці пальми виростають до 6 м. Вони добре витримують значні перепади температур, включаючи морози до –20°С.

Дивовижні пальми з фото: червона сургучна пальма (Cyrtostachys renda)

Ці дивовижні пальми ще відомі як «Губна помада». Вони вважаються одним із найкрасивіших видів кімнатних пальм. Їхньою батьківщиною є терени Малайзії та Таїланду. На відміну від інших видів пальм, вони ростуть на болотах та поблизу річок.

Верхня частина тонкого стовбура у червоної сургучної пальми має червоний колір. Через це вона дуже схожа на величезний флакон губної помади. Заввишки ця пальма сягає до 15 м.

Дивовижні пальми з фото - Червона сургучна пальма (Cyrtostachys renda)

Листя у неї має форму пір’я, забарвленого в оливково-зелені відтінки. Як кімнатна пальма цей вид зустрічається по всьому світу.

До уваги! Верхівка стовбура цього виду пальми набуває червоного кольору лише з другого року росту. Нижня частина стовбура з віком зеленіє, а згодом стає сіро-коричневою.

Види пальм: вашингтонія потужна чи міцна (Washingtonia robusta)

Ці пальми ще відомі як мексиканські, адже їхньою батьківщиною є терени Мексики. Вони доволі поширені у Північній Америці. Вашингтонія – швидкорослий вид пальм субтропіків. Вони доволі витривалі та здатні виживати при морозах до –12°С.

Види пальм - Вашингтонія потужна чи міцна (Washingtonia robusta)

Зазвичай ці пальми використовуються як декоративні дерева у парках Каліфорнії та Флориди. Також вони доволі поширені як кімнатні рослини у різних куточках світу.

Стовбур у вашингтонії потужної доволі довгий та тонкий, сягає до 25 м заввишки. Листя рясне, віялоподібне, довжиною до 1 м. Фініки у вашингтонії не настільки смачні, як на інших фінікових пальмах, але їхній врожай завжди доволі високий.

Види пальм з фото: Лівістона китайська (Livistona chinensis)

Ці пальми у дикій природі поширені на теренах Східної Азії. Зазвичай вони зустрічаються на півдні Японії, у південно-східній частині Китаю та на Тайвані. Ростуть китайські пальми Лівістона у прибережних тропічних лісах, нерідко на піску.

Види пальм з фото - Лівістона китайська (Livistona chinensis)

У субтропічних та тропічних регіонах світу цей вид пальм нерідко вирощується як декоративна рослина. Стовбур у лівістона китайської товстий, до 15 м заввишки. Листя велике, віялоподібне, нерідко використовується для створення капелюхів та віял.

Фінікова пальма чи фінік (Phoenix)

Загалом налічується 17 видів фінікових пальм. Переважна більшість з них зустрічається на теренах Африки, але й також є види, поширені серед Євразії.

Найвідомішим серед них є фінік їстівний чи пальчастий (Phoenix dactylifera). Плоди цієї пальми – фініки – доволі відомий харчовий продукт.

Фінікова пальма чи фінік (Phoenix)

Фінік їстівний має вигляд дерева з прямим стовбуром, що сягає 30-36 м заввишки. Листя перисте, підняте догори пучком, до 6 м завдовжки.

Загалом фінікові пальми можуть мати вигляд дерева або чагарнику. У більшості видів стовбур один, але у деяких різновидів їх декілька. У країнах на півдні Європи листя фінікових пальм здавна використовують при богослужінні у Вербну неділю.

Хіофорбе пляшковоствольна чи пляшкова пальма (Hyophorbe lagenicaulis)

Ця неймовірна красива пальма має короткий стовбур, що за формою нагадує пляшку. Її батьківщина – маврикійський острів Раунд.

Проте цей вид пальм доволі поширений як декоративна рослина по всьому світу. Хоча на своїй батьківщині ці пальми знаходяться на межі зникнення, вони доволі розповсюджені у тропіках та субтропіках в інших місцях.

Хіофорбе пляшковоствольна чи пляшкова пальма (Hyophorbe lagenicaulis)

Пляшкова пальма має лише 4-6 штук відкритого листя. У молодих рослин воно червоно-помаранчевого відтінку, але з віком стає насичено зеленим.

У міру старіння стовбур у пляшкової пальми стає тоншим. Варто враховувати, що ці рослини дуже чутливі до холоду та можуть загинути при похолоданні до нуля градусів.

Види пальм: карликова пальма низька (Chamaerops humilis)

Зазвичай ці пальми сягають до 5 м у дикій природі та лише до 2 м – у домашніх умовах. Зустрічаються вони на значній частині Середземномор’я, у Північній Африці та Південній Європі.

Види пальм з фото - Карликова пальма низька (Chamaerops humilis)

Ростуть ці пальми переважно у теплих регіонах поблизу узбережжя, на піщаному чи кам’янистому ґрунті. Вони надають перевагу сонячному світлу та теплу та можуть загинути при сильному похолоданні.

Цей вид пальм найчастіше за все багатостовбурний. Діаметр стебла сягає 10-15 см, кора темно-коричнева чи навіть червонувата. Листя зелене чи сіро-зелене.

Види кімнатних пальм: хамедорея чи бамбукова пальма (Chamaedorea)

Цей рід пальм налічує понад 100 різновидів. Більшість з них мають вигляд низькорослих деревних рослин. Поширені пальми хамедорея у дикій природі на теренах Південної та Центральної Америки.

Види кімнатних пальм - Хамедорея чи бамбукова пальма (Chamaedorea)

Декілька їх видів є популярними кімнатними рослинами. З усіх наявних видів пальм хамедорея краще за все підходить для вирощування в умовах квартири.

Вона добре росте навіть при сухому повітрі та підходить для невеликих приміщень. Заввишки кімнатна пальма хамедорея не перевищує 1-1,2 м.