Скрапбукінг – красива історія з вирізок: фото, опис, поради новачкам

Скрапбукінг – фото, опис, поради новачкам

Скрапбукінг – англійське слово, що означає «книжка з вирізок». Цей вид рукоділля дозволяє за допомогою простого декору передавати з покоління до покоління не просто фото, але й емоції, оформлені у фотоальбоми неповторної краси.

Скрапбукінг для новачків – з чого почати?

У техніці скрапбукінг оформлюють листівки, блокноти, записні та кулінарні книжки, та навіть настільні календарі. Проте найчастіше за все цей вид рукоділля пов’язаний з оформленням фотоальбомів.

Що потрібно для скрапбукінгу? Перш за все важливі три елементи: натхнення, матеріали та інструменти. Натхнення та ідеї скрапбукінгу для початківців знаходяться там, де і для досвідчених скраперів. Терени інтернету, скрап-виставки та численні друковані видання, присвячені цьому виду рукоділля, є головною місцями для цього.

Скрапбукінг для новачків

Ніщо не надихає творити так, як перегляд чиїхось готових робіт. Шедеври рукоділля інших породжують думки: «А що ж, у мене так не вийде? Треба якнайшвидше починати!».

І для початку потрібно підготувати потрібні інструменти та матеріали для скрапбукінгу.

Матеріали та інструменти для скрапбукінгу

Спеціальний скрап-папір – папір спеціальної архівної якості, що з часом не впливає на якісь фото. Він забарвлений спеціальними фарбами, що не розтікаються під впливом клею. Крім того, папір для скрапбукінгу ще й має спеціальний розмір – найчастіше за все 30х30.

Також для створення шедеврів у техніці скрапбукінг потрібен різноманітний декор. Зазвичай до нього належать стрічки, мереживо, напівнамистини, металеві підвіски, ґудзики, стрази, паперові квіти, брадси та люверси та ще багато чого іншого. Найчастіше за все папір з декором складають готовий тематичний набір для скрапбукінгу.

Матеріали та інструменти для скрапбукінгу

Ножиці для скрапбукінгу потрібні трьох видів: великі, маленькі та якісь фігурні для оформлення фігурчастих країв. Також під час роботи може знадобитися канцелярський ніж, металева лінійка та обов’язково – гумовий килимок.

Також для занять скрапбукінгом потрібний спеціальний клей для скрап-паперу та декору. Від нього папір не розмокає, а фото не псуються, а приклеєний декор з часом не відпадає. Ще новачкам у скрапбукінгу слід купити двосторонню клейку стрічку, 1-2 діркопробивачів для вирізання фігурок, 1-3 штампи з візерунками чи універсальними фразами на кшталт «Життя чудове!» чи «Чудові моменти».

Скрапбукінг для початківців: кращі поради від досвідчених скраперів

Рукоділля скрапбукінг для початківців не буде здаватися чимось недосяжним, якщо знати деякі базові правила. Спочатку варто вибирати фото, а потім папір з декором, включаючи підбір кольорів, а не навпаки. Тобто компонування макета завжди починається з фотографій.

Скрапбукінг для початківців

При перших спробах краще використовувати готовий набір для скрапбукінгу для початківців. Він складається з паперу та необхідних елементів декору в одному кольоровому діапазоні та тематиці. Робота в єдиному стилі – це саме те, до чого варто йти початківцям. Можливо, з досвідом виникне власний стиль.

Також важливо сказати тверде «Ні!» страхам перед експериментами. Якщо ніяк не вдається оформити гармонічну композицію – залиште це заняття на потім. Натхнення – це те, що не приходить за бажанням. Не варто витрачати час на вигадки чогось цікавого. У момент справжнього натхнення це все одно зазнає переролювання.

Скрапбукінг - поради початківцям

Якщо ви не впевнені, чи гарно вийшло, а спитати немає у кого, то є один секрет. Покрутіть готову композицію під усіма кутами. В ідеалі вона повинна тішити погляд з будь-якого боку. Також цей метод дозволяє побачити недоліки у кольорах та не лише у них.

Не використовуйте на одній сторінці багато фотографій та безліч декоративних елементів. Гармонія та лаконічність – супутники справжніх скрап-майстрів. До цього варто йти й новачкам-початківцям.

Як оформлювати роботи скрапбукінг: поради новачкам

Підкладка під фото повинна бути не широкою та не занадто яскравою, щоб не відривати уваги від самого зображення. Будь-які елементи декору клеять в останній момент. Лише тоді, коли композиція була попередньо зібрана, а у голові вже склалася загальна картинка.

Як оформлювати роботи скрапбукінг

Можливі незначні корективи у процесі. Проте все одно краще не наклеювати щось, не знаючи, що саме буде наклеюватися потім.

Обов’язково періодично слід проводити ревізії всіх своїх коробочок та наводити лад на робочому місці. Іноді буває, що якогось шматочка паперу чи обрізки смужки не хватає для завершення всієї композиції, а де він знаходиться – невідомо.

Беріть завжди із собою маленький блокнот. У ньому ви зможете замальовувати та записувати народжені у голові чи десь побачені ідеї скетчів (схеми можливих композицій) чи цитат, які можна використати при декоруванні. Перегляд особистих записів займає значно менше часу, ніж згадування, де ж я це бачила.

Техніка скрапбукінг - поради новачкам-початківцям

Техніка скрапбукінг для початківців часто здається чимось неймовірно складним. Проте, щоб нею займатися, достатньо просто полюбити цей вид рукоділля. Своєю чергою любов подарує натхнення творити. Сам процес скрапбукінгу обов’язково повинен приносити задоволення.