Рідкісні метелики: ТОП-10 види – фото, назви, опис

Рідкісні метелики – фото, назви, опис

Метелики – одні з найкрасивіших істот на планеті. Складно не помітити калейдоскоп яскравих барв, що кружляє у повітрі. Нижче наведені найбільш рідкісні метелики у світі (з фото та описом), які можуть вже незабаром зникнути назавжди.

Блакитний метелик морфо менелай

Цей великий метелик зачаровує сапфірово-блакитним забарвленням крил, розмах яких сягає 12-14 см. Зустрічається він серед лісових галявин у тропічних лісах Центральної та Південної Америки. Вперше цей вид був описаний у 1758 р.

Самиці морфо менелай відрізняються від самців наявністю коричневої облямівки та білих плям. Нижній бік крил у цих метеликів коричневий з помаранчевими плямками та бронзовою чи коричневою облямівкою. У самиць у нижній частині крил помітна крива бронзова смужка.

Блакитний метелик морфо менелай

Ці рідкісні метелики полюбляють ганятися один за одним. Їх можна дуже легко спіймати, якщо привернути їхню увагу клаптиком синьої тканини.

Харчуються морфо менелай соком фруктів, що гниють. Через вирубку тропічних лісів та вилов ці красиві метелики опинилися на межі зникнення.

Мармуровий метелик островів Сан-Хуан

Ці рідкісні метелики – ендеміки островів Сан-Хуан, що знаходяться у штаті Вашингтон. Вид вважався вимерлим, але був заново відкритий у 1998 р. З 2020 р. ці красиві метелики належать до переліку видів, що зникають.

Мармуровий метелик островів Сан-Хуан

Крила у мармурових метеликів вражають чарівним поєднанням зелених та білих барв. Нижня частина прикрашена плямистим зеленувато-жовтим візерунком. Розмах крил сягає 3,8-5 см.

Ці рідкісні метелики мешкають у преріях. Знищення середовища існування становить для них головну загрозу. Популяція цих рідкісних метеликів у дикій природі налічує лише близько 200 особин.

Рідкісні метелики з фото: косатець чи махаон Шауза

Цей різновид американських метеликів зустрічається на півдні Флориди у Сполучених Штатах та всюди у Вест-Індії. Розмах крил у них сягає 8,2-9,5 см. Забарвлення у них чорно-коричневе з характерними жовтими відмітками.

На нижньому боці крил помітна ржава пляма, прикрашена пудрово-блакитними крапинками. У самиць вусики повністю чорні, тоді як у самців – з жовтими кінчиками.

Рідкісні метелики з фото - косатець чи махаон Шауза

Ці рідкісні метелики можуть мігрувати на значну відстань. Тому їх можна зустріти на різних островах Флориди. Їхня популяція в якийсь момент налічувала лише сотню особин.

Завдяки програмі по розведенню махаонів Шауза у неволі, їхня чисельність у природі зросла до 800-1200 особин. Проте, вони досі вважаються одними з найбільш рідкісних метеликів у світі. Наразі цей вид зустрічається переважно на півдні Флориди.

Метелик Імператор Індії

Ці рідкісні метелики родини Парусників зустрічаються у Східних Гімалаях в Індії, а також у Непалі та Бутані. Мешкають вони у лісистих місцевостях на висоті 1800-3000 м.

Метелик Імператор Індії

Представників цього виду легко впізнати за яскраво-трав’янистим забарвленням. Розмах крил у них становить 7-12,7 см. Самці зазвичай менші за самиць та відрізняються наявністю жовтої плями у нижній частині крил.

Через яскраве забарвлення ці рідкісні метелики дуже популярні серед колекціонерів. Хоча вид охороняється як в Індії, так і у Непалі, він класифікується як той, що зникає.

Рідкісні метелики світу: геліконида харитонія чи метелик-зебра

Забарвлення цих метеликів нагадує чорно-білі смужки зебри, через що вони ще відомі як зеброві. Проте, якщо уважно придивитися, то можна помітити червоні плями біля основи крил, розмах яких становить 7,1-9,9 см.

Рідкісні метелики світу - геліконида харитонія чи метелик-зебра

Зустрічаються ці рідкісні метелики у Південній та Центральній Америці, а також на півдні Сполучених Штатів. Живуть вони великими групами.

Ці метелики харчуються пилком отруйних рослин та самі стають отруйними. Вид охороняється законом.

Рідкісні метелики: птахокрилка химера

Цей великий та неймовірно красивий метелик зустрічається у горах Нової Гвінеї. Самці відрізняються яскраво-зеленим та жовтим забарвленням з чорними крапинками.

Рідкісні метелики з фото - птахокрилка химера

Самиці зазвичай більші, але забарвлені скромніше. Верхня пара крил у них темно-коричнева з білими плямами зверху, а нижня – переважно біла з чорними плямами. Розмах крил у самців у межах 6,8-15 см, а у самиць – 7,8-18 см.

Отримати цей екземпляр метеликів – заповітна мрія багатьох колекціонерів. Проте для збирання цих комах потрібна спеціальна ліцензія. Станом на 2021 р. ці метелики були визнані видом, що перебуває на межі зникнення.

Рідкісний метелик «Слава Бутану»

Цей різновид метелика-парусника відрізняється овальною формою передніх крил. Він має переважно чорне забарвлення з хвилястими білими та кремовими вертикальними смужками. На задніх крилах помітна велика помаранчева пляма, над хвостом – жовта, а на очах – синьо-чорні та білі плями.

Рідкісний метелик «Слава Бутану»

Цей вид рідкісних метеликів зустрічається у Гімалаях на висоті 1500-2700 м. Через втрату середовища існування ці комахи можуть опинитися на межі зникнення.

Рідкісні метелики з фото: птахокрилка королеви Олександри

Представники цього виду мають славу найбільших метеликів у світі за розмахом крил, що сягає 24,8-27,9 см. Важать вони до 12 г. Забарвлення крил у цих великих рідкісних метеликів поєднує коричневі та білі фарби.

Рідкісні метелики з фото - птахокрилка королеви Олександри

Самці у порівнянні з самицями мають скромніші габарити та синьо-зелене забарвлення з чорними смужками. Нижня частина крил у них зелена чи синьо-зелена.

Цей вид зустрічається лише у провінції Оро у Папуа-Новій Гвінеї. Вузький ареал поширення надає йому славу одного з найбільш рідкісних метеликів у світі. Торгівля ними заборонена.

Рідкісні метелики світу: Блю Маямі

Цих маленьких метеликів ще звуть блакитними через характерне забарвлення. Зустрічаються вони винятково у прибережних районах на півдні Флориди. Колись ці красиві блакитні метелики були поширені у всьому своєму ареалі. Проте наразі вид знаходиться на межі зникнення.

Рідкісні метелики світу - Блю Маямі

У 1992 р. популяція метеликів Блю Маямі була майже повністю знищена під час урагану Ендрю. На щастя, у 1999 р. їхня невелика група була виявлена у державному парку Байя Хонда.

Розмах крил у цих метеликів сягає 2,2-2,5 см. У самців вони яскраво-сині, тоді як у самиць – сірі з невеликим вкрапленням синього біля основи. Нижню пару крил прикрашають чотири плями та біла облямівка.

Рідкісний блакитний метелик Палос-Вердес

Цей маленький метелик з блакитними крилами та тілом вважається найрідкіснішим у світі. Зустрічається він лише на півострові Палос-Вердес у Каліфорнії.

Рідкісний блакитний метелик Палос-Вердес

Харчується цей метелик лише нектаром одного виду рідкісних рослин-бур’янів. Знищення останніх може призвести до загибелі усієї популяції цих рідкісних комах.

Розмах крил у цих блакитних метеликів трохи більший, ніж у Блю Маямі. Крила у самців сріблясто-блакитні. Сезон розмноження у цих рідкісних метеликів триває з січня до травня. У дорослому вигляді вони живуть лише 5 днів.