Північне сяйво на картинах: чудові роботи ТОП-10 художників

Північне сяйво на картинах відомих художників

Північне сяйво на картинах можна побачити ще у полярних мандрівників та художників минулих століть. Проте не відстають й сучасні художники, у творчості яких природа часто відіграє важливу роль. Тому полярне сяйво на картинах з’являється у найрізноманітніших версіях зображення – від класики до постімпресіонізму.

Північне сяйво на картинах Лаури Айверсон (LauraMilnorIverson)

Американська художниця Лаура Айверсон створює дивовижні за своєю кольоровою насиченістю картини. Джерелом її натхнення зазвичай є красиві краєвиди північно-західного узбережжя Тихого океану – ліси та океанські простори, а також польові квіти.

Чимало картин Лаури Айверсон здаються сюрреалістичними. Проте, за словами самої художниці, своє натхнення вона черпає у найменших деталях. Наприклад, сюрреалістичні гілки дерев із серії «Дзен» узяті з реального життя. Їхнім праобразом є помічені художницею під час прогулянок коряві гілки старих дубів.

Північне сяйво на картинах - Laura Iverson - Killer Whale Tail in Aurora Borealis

Laura Iverson – Killer Whale Tail in Aurora Borealis

Північне сяйво на картинах Laura Iverson - Pine Trees In Aurora Borealis

Laura Iverson – Pine Trees In Aurora Borealis

Є у творчості Laura Iverson і ціла серія картин, присвячених чарівним барвам полярного сяйва. Це диво природи можна побачити над океанськими водами з зображенням хвоста косатки, яка занурюється у воду. Яскраві сполохи жовто-зеленою змійкою з фіолетовими відблисками звиваються серед небес та відображуються такими ж яскравими відблисками на воді, яку сколихнула морська хижачка.

Інша картина Лаури – «Сосни у північному сяйві» зображує красивий зимовий ліс, над яким заграло яскравими кольорами це диво полярних широт. У творчості Айверсон тісно переплітаються реальність та фантастика.

Наприклад, просто фантастично виглядає маленький рожевий дракон у небі, прикрашеному яскравими сполохами, на картині «Дракон, що летить крізь північне сяйво» («Dragon Soaring through the Northern Lights»).

Картини полярного сяйва відомих художників - Laura Iverson - Dragon Soaring Through The Northern Lights

Laura Iverson – Dragon Soaring Through The Northern Lights

Красиві картини північного сяйва - Laura Iverson - Aurora Borealis Tree of Life Meditation

Aurora Borealis Tree of Life Meditation, художниця Laura Iverson

Північне сяйво на картинах Laura Iverson - The Aurora of Compassion

Laura Iverson – The Aurora of Compassion

Чимало картин з північним сяйвом Лаури Айверсон належить до циклу «Медитація». Наприклад, неймовірно красивий пейзаж зі смарагдовими барвами цього дива природи зображений художницею у роботі «Magical Night Meditation» («Магічна ніч медитації»). Ще більш захопливі фарби північного сяйва зображені на картині «Медитація біля Древа Життя» (Aurora Borealis Tree of Life Meditatiion).

Сайт художниці: https://laura-iverson.pixels.com/

Північне сяйво на картинах Гордона Брюса (Gordon Bruce)

Гордон Брюс – шотландський художник, який спеціалізується на живописі маслом на полотні. Серед його робіт чимало чудових пейзажів Шотландії та Венеції. Також у Гордона Брюса є цикл картин, присвячений Різдву та красивим зимовим пейзажам.

Північне сяйво на картинах Гордона Брюса (Gordon Bruce)
Картини північного сяйва - Gordon Bruce - Northern lights in winter (2018)

Gordon Bruce – Northern lights in winter (2018)

Серед останніх знайшло відображення й дивовижне північне сяйво. На картинах Гордона Брюса це диво природи зображено різнокольоровими плямами як на денному, так і на нічному небі.

Полярне сяйво у живописі художника прикрашає чимало його зимових краєвидів. При цьому на кожній з картин північне сяйво зображено зовсім інакше, унікально й неповторно, як й у самій природі.

Сайт художника: https://www.gordonbruceart.com/

Північне сяйво на картинах Фредеріка Едвіна Черча (Frederic Edwin Church)

Фредерік Едвін Черч – відомий американський художник-пейзажист 19-го ст. Більшість його робіт являють величні пейзажі, нерідко із зображенням гір. Ще одна особливість творчості Черча – драматичні червоні тони, які переважають на його полотнах.

Саме цей американський художник створив найвідомішу у класичному живописі картину північного сяйва. На полотні зображена арктична експедиція Хейса.

Північне сяйво на картині Фредеріка Едвіна Черча (Frederic Edwin Church)

Aurora Borealis by Frederic Edwin Church

На передньому плані картини ледь помітна маленький експедиційний корабель. На задньому тлі зображені величні гори та ще більш величне полярне сяйво у небі над ними.

Черч створив картину північного сяйва на основі двох ескізів, що були у нього в наявності. Один з них був наданий художнику його учнем – дослідником Арктики, Ісааком Хейсом.

Мандрівник став свідком цього дива природи при проходженні мису Лейбер. Зображений на картині Черча гірський пік, над яким помітно північне сяйво, був названий Хейсом на честь свого вчителя.

Полярне сяйво на картинах Шони Роу (Shawna Rowe)

Шона Роу – американська художниця зі штату Огайо. Графічні форми, сміливі кольори та неповторний стиль – «родзинки» її творчості. З дитячих років джерелом творчого натхнення художниці слугували природа, музика та походи.

Полярне сяйво на картинах Шони Роу (Shawna Rowe)
Північне сяйво на картинах Шони Роу (Shawna Rowe)

Тому не дивно, що у творчості Shawna Rowe знайшлося місце й для відтворення дивовижних барв північного сяйва. Пейзаж аквареллю з зображенням цього дива природи здається казковим, через поєднання яскравих та світлих кольорів. На іншій картині північне сяйво зображено у дрібних відблисках над прибережними скелями та виглядає настільки реалістично, наче це фото.

Сайт художниці: https://shawna-rowe.pixels.com/

Північне сяйво на картинах Харальда Мольтке (Harald Moltke)

Харальд Мольтке – датський художник та дослідник кінця 19 – початку 20 ст. Він побував у чотирьох арктичних експедиціях. За час цих подорожей Мольтке створив чимало картин з зображенням мальовничої природи та колоритної культури корінних народів півночі.

Художник брав участь в експедиції 1899-1900 роках, головною метою якої було спостереження за полярним сяйвом в Акюрейрі в Ісландії. За час цієї подорожі Мольтке створив 19 картин північного сяйва та написав 5 портретів учасників експедиції.

Північне сяйво на картинах Харальда Мольтке (Harald Moltke)

Взимку 1900-1901 рр. датський художник-мандрівник узяв участь у наступній подорожі у пошуках полярного сяйва. На цей раз метою експедиції було вивчення півночі Фінляндії.

На цей раз художник створив ще 6 робіт з північним сяйвом. Тому за кількістю картин полярного сяйва у класичному живописі Харальд Мольтке – лідер серед живописців, які зображували це диво природи у своїй творчості.

Північне сяйво у живописі: Анна Боберг (Anna Boberg)

Анна Боберг у першу чергу відома як шведська художниця кінця 19-го – початку 20-го ст. Проте вона була доволі різнобічною творчою особистістю. Крім картин маслом та аквареллю, Анна Боберг працювала з керамікою та текстилем, а також була письменницею.

Разом з чоловіком – архітектором Фердинандом Бобергом художниця здійснила подорож північчю Швеції у 1901 р. Красиві зимові пейзажі цієї країни назавжди підкорили її. Наступні десятиріччя Анна за своїми спогадами малювала переважно їх.

Північне сяйво на картинах Анни Боберг (Anna Boberg)
Полярне сяйво на картинах Анни Боберг (Anna Boberg)

Тому не дивно, що у творчості Анни Боберг є й картини з зображенням північного сяйва. Це диво природи залишило глибокий слід у душі художниці.

Свої враження Анна чудово передала на холсті маслом під назвою «Northern Light» («Північне сяйво»). Яскраві сполохи у небі над засніженими горами – головна складова цієї картини.

Північне сяйво у творчості Боба Росса (BobRoss)

Боб Росс – один з найвідоміших художників-самоуків. Він винайшов власну техніку живопису, якій згодом навчав усіх бажаючих. Творчість Боба Росса відома далеко за межами США.

Північне сяйво на картинах Боба Росса (Bob Ross)

Американський художник відомий у першу чергу як творець дивовижних пейзажів. Природа – головна тема творчості Боба Росса. Загалом за своє життя художник створив понад 30 тисяч картин. Знайшлося у живописі Боба Росса місце й для зображення дивовижного танцю полярного сяйва.

Найвідоміша картина північного сяйва Боба Росса зображує маленьку хатину на передньому плані. Цьому будиночку, створеному людьми, наче протипоставлена велич природи на задньому плані у вигляді засніжених гір, обрамлених яскравими небесними сполохами.

У вище наведеному відео можна побачити урок Боба Росса, як намалювати північне сяйво самостійно.

Північне сяйво на картинах Тома Томсона (Tom Thomson)

Том Томсон – відомий канадський художник-пейзажист. Більшість своїх пейзажів він створив, малюючи з натури у лісі парку Алгонкін. За своє життя Том Томсон створив приблизно 50 картин та понад 300 ескізів.

Північне сяйво на картинах Тома Томсона (Tom Thomson)

Tom Thomson – Northern Lights, 1916

Творчість Томсона відображає типові канадські мотиви, а сам художник вважається символом канадського живопису. Оскільки Канада відома як одно з найкращих місць, де можна побачити полярне сяйво, то не дивно, що воно знайшло відображення й на картинах Тома.

У творчості Томсона є декілька картин північного сяйва. Чимало з них було створено в останні роки життя канадського художника, який трагічно загинув за доволі загадкових обставин.

Північне сяйво в акварелі Кендри Хіронс (KendraHirons)

Кендра Хіронс – сучасна американська художниця родом з Орегону. Малювати вона почала ще з раннього дитинства, і досі продовжує займатися улюбленим мистецтвом.

У своїй творчості Кендра Хіронс використовує різні матеріали. Вона малює картини аквареллю, акрилом, графітом, а також використовує можливості цифрового живопису.

Північне сяйво в акварелі Кендри Хіронс (Kendra Hirons)

У творчості американської художниці є декілька красивих картин з зображенням північного сяйва. Ці роботи вражають яскравими кольорами. Північне сяйво на картинах Кендри Хіронс можна побачити над зимовим лісом та над поселенням поблизу гір, де на тлі засніжених краєвидів та різдвяної ялинки у небі розплескалися дивовижні кольори.

Сайт художниці: https://kendrahironsart.com/

Північне сяйво у творчості Джефа Діллона (Jeff Dillon)

Джеф Діллон – сучасний канадський художник зі штату Онтаріо. Джерелом натхнення для його творчості незмінно виступає навколишня природа. З дитячих років Джеф Діллон полюбляв спостерігати за тваринами та птахами у дикій природі. Згодом ця любов поширилася на спостереження за погодними явищами.

Спостереження за штормами дозволило Діллону реалістично зображувати на своїх картинах ландшафти, які постійно змінюються, та грозові тучі, що переміщуються небом. Після 30 років художник вирішив повністю присвятити себе творчості.

Полярне сяйво на картинах Jeff Dillon

Північне сяйво (обкладинка календаря), художник – Jeff Dillon, джерело – facebook.com/jeffdillonfineart

За словами Джефа Діллона, творчість – це суміш з терпіння, практики та цілеспрямованості. Проте оригінальність його робіт підсилюється ще й особливим таланом роботи з кольорами.

Унікальний стиль Jeff Dillon – це сміливе поєднання кольорових барв та ліній. Зображення на картинах канадського художника зберігають реалістичний вигляд, але при цьому мають дивовижну яскравість та плавність.

Сайт художника: https://jeffdillon.ca/

Є у творчості Jeff Dillon й декілька пейзажів з зображенням північного сяйва. На одній з картин художника можна побачити типовий лісовий краєвид Британської Колумбії з білим ведмедем на передньому плані та розмитими по небу яскравими барвами Aurora Borealis над зображеним ландшафтом.

Північне сяйво на картинах Джефа Діллона (Jeff Dillon)

Північне сяйво, художник Jeff Dillon, джерело – facebook.com/jeffdillonfineart

В іншій роботі північне сяйво на картині Джефа Діллона зображено на нічному небі над дерев’яним будинком в оточенні величних ялин.

Як стверджує сам художник, його захоплює творчість Вінсента Ван Гога. Якщо подивитись на картини Jeff Dillon, то деякий вплив стилю голландського живописця можна помітити, проте воно виконано у неповторній манері самого канадця.