Париж – столиця Франції, відома на весь світ як місто закоханих. Романтичною атмосферою тут оповита майже кожна визначна пам’ятка – від Версалю до Лувру та Собору Паризької Богоматері. Ще з епохи Відродження Париж завоював собі славу місця богеми, та досі продовжує надихати художників, письменників та закоханих.
Париж – місто паризіїв на річці Сена
Свою назву столиця Франції отримала від кельтського племені паризіїв, яке мешкало на березі річки Сена до того, як цими територіями заволоділа Римська імперія. Саме вони заснували поселення Лютеція Паризіоріум на місці сучасного Парижу ще у 3-му ст. до н.е.
Відтоді й бере відлік історія сучасної столиці Франції. Місто Лютеція навіть після захоплення римлянами зберегло свою назву, яка у трансформованому вигляді дійшла до нашого часу.
Річка Сена у Парижі
Розташування на березі річки Сена стало для Парижу головним чинником його подальшого розвитку. Поселення на численних річкових островах того часу посприяли закладенню сучасного міста, яке традиційно поділяється на ділову правобережну та культурну лівобережну частину.
Справжнім серцем міста Париж є острів Сіте, який був заселений ще з античних часів. Тут розташовано чимало з найвидатніших історичних пам’яток французької столиці.
Париж між війнами та культурним розквітом
У ранньому Середньовіччі місто перейшло від римлян до франків. На згадку з того часу частково зберігся палацовий комплекс, більш відомий як Палац правосуддя або Палац Сіте. Саме він деякий період був резиденцією французьких королів.
Відомий усім Лувр збудували ще в 1190 р. Проте тривалий час він був лише фортецею на паризькій околиці. Королівською резиденцією Лувр став значно пізніше, та й утримував цей статус не так довго. Король-Сонце надавав перевагу улюбленому Версалю.
Париж став столицею Франції у 16 ст., коли вся країна здригалася від жорстоких релігійних війн. У Варфоломіївську ніч у місті було вбито тисячі гугенотів. У подальшій своїй історії Париж пережив чимало заворушень та політичних драм.
Попри це, місто майже завжди залишалося осередком культурної діяльності та зберігало свій престиж осередку мистецтва та культури у центрі Європи. Ще з 11 ст. Париж отримав славу центра європейської освіти. Саме тут, ще у ранньому Середньовіччі з’явився відомий на весь світ університет Сорбонна.
Наразі Париж є справжньою скарбницею мистецтва. Паризька архітектура нагадує про велич епохи Відродження на теренах Франції, а чимало сучасних музеїв дозволяють побачити видатні твори майстрів живопису.
Видатні пам’ятки-символи Парижу
Хоча столиця Франції має чимало видатної історичної архітектури, справжнім її символом стала сучасна Ейфелева вежа. Цікаво те, що на початку свого існування ця сталева споруда заввишки 235 м вважалася «потворною», бо спотворювала історичний вигляд Парижу.
Ейфелева вежа – символ Парижу
До того ж зводилася Ейфелева вежа як тимчасова, але годом саме вона набула статусу справжнього символу міста на річці Сена.
Проте не менш знаковою візиткою та пам’яткою Парижу є Собор Паризької Богоматері, більш відомий як Нотр-Дам-де-Парі. Завдяки роману Гюго, найдавніший храм французької столиці оповитий романтичною атмосферою та не менш за Ейфелеву вежу приваблює закоханих.
Собор Паризької Богоматері, або Нотр-Дам-де-Парі
До того ж легендарний твір французького письменника врятував цю пам’ятку від знесення після Французької революції.
На тому ж острові Сіте, де розташований Нотр-Дам-де-Парі, можна побачити ще одну дивовижну церковну споруду – Сент-Шапель. Ця готична каплиця 13 ст. менш відома, ніж легендарний собор, але серед невеликих готичних церков вважається однією з найкрасивіших у світі. Розташована вона на території палацу Консьержері, який разом з Палацом Правосуддя утворює єдиний комплекс на острові Сіте.
Каплиця Сент-Шапель у Парижі
Складно уявити Париж і без Лувру, який з фортеці перетворився на королівську резиденцію. Наразі ця архітектурна пам’ятка столиці Франції добре відома як один із найбільших музеїв світу.
У стінах музейного Лувру зберігаються легендарні реліквії, а експозиції охоплюють історію та культуру не лише Франції та Європи взагалі, але й Єгипту, Греції та Близького Сходу.
Лувр у Парижі
Богемний Париж складно уявити без Монмартру
Назва «Монмартр» така ж знакова для Парижу, як і його вище зазначені пам’ятки. Для більшості творчих особистостей саме цей куточок став улюбленішим місцем у столиці Франції.
Монмартр – паризький район, розташований на однойменному пагорбі. Він є символом богемного та розкутого Парижу.
У 19 ст. саме на Монмартрі мешкало чимало видатних художників та письменників. З того часу слава богемного місця закріпилася за цим паризьким районом.
Базиліка Сакре-Кер на Монмартрі у Парижі
На верхівці пагорба Монмартр велично сягає до небес біломармурова базиліка Сакре-Кер. На теренах Франції це один з найвеличніших храмів, який щороку відвідує чимало паломників. З висоти базиліки можна побачити дивовижний краєвид Парижу.
До того ж саме у цей паризький район полюбляють навідуватися закохані, бо на Монмартрі розташоване ще одне романтичне місце Парижу – Стіна кохання. Ця пам’ятка сучасності з’явилася у 2000 р.
Стіна кохання на Монмартрі у Парижі
Стіна кохання складається з 612 плиток, зроблених з емальованої лави. На них 312 раз на 250 мовах світу написана вічна фраза закоханих – «Я кохаю тебе».
Не дивно, що Стіна кохання з’явилася саме у Парижі. Це місто справді надихає на створення творчих шедеврів та сприяє атмосфері закоханості – як у когось особливого, так і взагалі у саме життя, жагу до якого неодноразового протягом усієї історії доводили мешканці французької столиці.