
Природа – майстриня зі створення див, і квіти, що цвітуть вночі – одно з них. Більшість красивих квітучих рослин тішить погляди у променях сонця. Проте існують нічні квіти, що розквітають винятково вночі. Вони не лише красиві, але й неймовірно ароматні. Нижче наведені найкрасивіші квіти, що цвітуть вночі, з фото та описом.
Нічні квіти: епідендрум (Epidendrum)
Ця нічна духмяна орхідея – одна з найкрасивіших квіток, що цвіте вночі. Росте вона у тропічних регіонах Центральної та Південної Америки. Тіниста місцевість у теплому кліматі становить для цих нічних квітів ідеальне середовище існування.

Цвіте епідендрум з літа до осені. Під час цвітіння на одній рослині може водночас цвісти 2-3 квітки. Кожна з них має довгі та широкі чашолистики та пелюстки. Розквітають квіточки епідендрума вночі, наповнюючи повітря дуже міцним солодким ароматом.
Квіти, що цвітуть вночі: смілка поникла (Silene nutans)
Ці жовтувато-білі дикі квіти ростуть переважно на скелястих берегах та схилах у Східній та Західній Європі. Цвітуть вони у червні-липні. Квіти смілки пониклої розкриваються у сутінках чи вночі.

Кожна квіточка має 5 вузьких жовтуватих пелюсток та листя з ворсинками. Квіти пониклої смілки мають сильний аромат протягом ночі, що приваблює нічних метеликів та інших нічних комах.
Найбільш приваблива ця квітуча рослина у сутінках. Цвіте смілка поникла 3 ночі поспіль. Кожну ніч розпускаються нові бутони, що збільшує шанси рослини на запилювання комахами.
Види нічних квітів: енотера дворічна (Oenothera biennis)
Ці квіти, що цвітуть вночі, також відомі як трава ослова чи жовтера. Їх вирощують з метою отримання олії та їстівного коріння. Олія цієї рослини містить чимало незамінних жирних кислот, що корисні для здоров’я.

Енотера дворічна походить з американського континенту. Цвіте вона у червні-вересні. Рослина має тонкі, але м’які стебла з ворсинками та яскраво-жовті квіти. Останні розкриваються вночі та насичують повітря міцним ароматом, а вранці закриваються.
Нічні квіти з фото: космея шоколадна (Berlandiera lyrata)
Ці красиві квіти також відомі як «шоколадні ромашки», бо нагадують останні та мають дуже приємний шоколадний аромат. У дикій природі вони ростуть на луках та кам’янистих вапнякових ґрунтах у Сполучених Штатах.

Цвіте ця нічна рослина красивими квітами з середини весни до пізнього літа. Квіточки розкриваються вночі та до ранку насичують повітря ароматом какао.
Тропічні види латаття, що цвітуть вночі (tropical Nymphaea)
У світі існує чимало тропічних різновидів латаття, які цвітуть винятково вночі. Їхні квіти розкриваються у сутінках та закриваються з настанням світанку.


Вони можуть мати різне забарвлення. Нічні види тропічного латаття можуть мати фіолетові, сині, червоні, рожеві, жовті та помаранчеві квіти.
Для тропічного нічного латаття також властиві великі розміри. Вони можуть сягати від 0,6 до 3,6 м у діаметрі. Росте тропічне латаття винятково у водоймах, де температура води перевищує +18°С.
Квіти, що цвітуть вночі: цеструм нічний (Cestrum nocturnum)
Ця рослина має вигляд деревного вічнозеленого куща заввишки від 1,8 до 3,9 м. Походить вона з Вест-Індії та Південної Азії. Краще за все цеструм нічний росте на вологих піщаних ґрунтах.

Цвіте він у теплі місяці крихітними трубчастими квіточками зеленувато-білого кольору. Розпускаються вони винятково вночі та мають дуже насичений приємний аромат, який витає у повітрі у місцях, де росте цеструм нічний.
До уваги! Варто пам’ятати, що квіти та ягоди цієї красивої рослини містять токсичні елементи.
Нічні квіти з фото: іпомея біла зірка (Ipomoea alba)
Ця чудова нічна квітка з приємним ароматом найбільш поширена у тропічних та субтропічних регіонах Америки. Вона також відома як «місячна квітка», адже її великі біло-рожеві квіти розкриваються у сутінках.

Цвіте іпомея біла зірка у період від сутінку до світанку протягом весни та літа. Біло-рожеві квіточки можуть сягати від 5 см до 1 м у діаметрі. Найкраще за все ця рослина росте на піщаних суглинках.
Квіти, що цвітуть вночі: нічна красуня чи мірабіліс ялапа (Mirabilis jalapa)
Ці нічні квіти також відомі як «рослина 4-х годин», адже саме стільки часу вночі розкриті їхні бутони. Нічна красуня має неймовірно широкий спектр яскравого забарвлення.

Її квіточки можуть бути червоними, рожевими, білими, жовтими та синіми. Нічна красуня також відома як одна з найароматніших квіток у світі. Вона має дуже приємний аромат.
Види нічних квітів: цереус перуанський (Cereus peruvianus)
Цей вид кактусів зустрічається переважно у Мексиці та на півдні Аргентини. Цвіте він красивими білими квітами лише єдину ніч у році у червні-липні. Їхній приємний аромат тримається до самого ранку у повітрі. Вже наступним ранком квіточки в’януть.


Існує кілька видів цих кактусів, включно з «Королевою ночі» – одним з найвідомішим різновидом нічних цереусів. Біло-кремові квіточки у нього сягають 15 см у діаметрі. Екзотична рослина, яка цвіте лише одну ніч, запилюється бражниками та кажанами, які харчуються її нектаром.