Містичні мультфільми на Хелловін: ТОП-10 історій з атмосферою містики

Кращі містичні мультфільми на Хелловін

Містичні мультфільми на Хелловін/Гелловін – найкращий варіант занурення в магічну атмосферу цього давнього свята осені. Містика потойбічного та дивакувата, а інколи навіть жахлива нечисть – головні сюжети мультиків, які найкращим чином дозволять створити відповідний настрій.

Кращі містичні мультфільми про нечисть: «Як козаки на весіллі гуляли»

Серед усіх мультиків про нечисть ця серія з мультиплікаційного циклу «Як козаки…» має найбільш страхітливо-містичну атмосферу. Чудовий музичний супровід усіх дій також утворює відповідний настрій. Крім того, шабаш нечистої сили на покинутому водяному млині, навколо якого й базується сюжет, просто ідеально відповідає містичному ореолу Хелловіна.

У цій частині один з козаків їде на ринок, щоб придбати чобітки для своєї нареченої. На шляху його обманним чином заманюють на покинутий млин, де зібралася різноманітна нечиста сила. Проте, надійні друзі вже поспішають на допомогу та збираються подолати величезне зборище відьом, демонів та іншої нечисті.

Кращі мультфільми на Хелловін: «За тридев’ять земель» (2013)

Цей датсько-шведський мультик пронизаний скандинавським нуаром. У ньому є місце й містичній атмосфері, і непростій для дитячого сприйняття тематиці смерті близької людини.

Містичні мультфільми на Хелловін - «За тридев’ять земель» (2013)

Крольченя Йохан зважується на подорож потойбіччям. Він сподівається відшукати та повернути свою мати.

Проте сам шлях та подорож потойбіччям допомагають малюку потрохи навчиться жити далі. Мультик хоча й розрахований на дитячу аудиторію, але торкається багатьох філософських питань, на які далеко й не кожен дорослий зможе знайти відповідь.

Кращі мультфільми про нечисть: «Маленька чаклунка» (1991)

Цей мультфільм на Хелловін вражає своєю гротескною анімацією. Він створений за мотивами казки Отфріда Пройслера, але у значно скороченій та спрощеній для сприйняття версії розповіді.

Маленька чаклунка навчається магії. Проте вона зовсім не бажає бути злою та творити зло. Тому всі свої магічні здібності маленька відьмочка спрямовує на боротьбу з руйнівною силою іншої нечисті. Похмурі тони декорацій, гротескний вигляд персонажів та оригінальний музичний супровід у вигляді електронної сюїти надають цьому мультику на Хелловін доволі містично-страхітливу атмосферу.

Мультфільми на Хелловін: «Місце на мітлі» (2012)

Цей мультфільм також присвячений історії доброї відьми. Проте він створений у більш яскравих кольорах та просто підкорює своїми милими персонажами та їхнім чарівним гумором.

Доброзичлива відьма не залишається байдужою до прохання звірят, які зустрічаються на її шляху. Вона намагається знайти місце на своїй мітлі для кожного, хто її прохає про це. Проте цей літальний апарат має обмежену довжину та не розрахований на значне перенавантаження.

Мультфільми на Хелловін - «Місце на мітлі» (2012)

Пригоди доброї відьми та її попутників навряд залишать байдужими глядачів. Чудовий мультик створений за мотивами дитячої казки Джулії Дональдсон.

Сама історія була написана у вигляді вірша, і оповідач у мультфільму саме таким чином її розповідає. Крім того, персонажі мультику створені за оригінальними ілюстраціями, які прикрашають книжкову версію казки «Місце на мітлі».

Мультфільми на Хелловін: «Таємниця Коко» (2017)

Поки ті, хто дотримується давніх кельтських традицій, відмічає Хелловін, у Мексиці та деяких латиноамериканських країнах святкують День померлих. Це оригінальне свято має не менш давню історію походження та також пов’язане з потойбіччям.

«Таємниця Коко» – один з найкращих мультфільмів, у якому чудово описані та продемонстровані традиції Дня мертвих. Його творці шукали натхнення безпосередньо на теренах Мексики. Тому не дивно, що у мультику так яскраво переданий колорит мексиканських поселень та специфіка традицій та вірувань мексиканців.

Мультфільми на Хелловін - «Таємниця Коко» (2017)

У мультфільмі «Таємниця Коко» дивовижним чином поєднуються історія та традиції свята Дня померлих, традиційна мексиканська музика, легка інтрига та, звісно ж, нескінченне кохання, над яким не владний час. Тому не дивно, що цей чудовий мультфільм отримав декілька нагород, включаючи «Оскар» у номінації «Найкращий анімаційний фільм».

Найкращі мультики на Хелловін: «Чортеня №13»

Мультиплікаційна дилогія про чортеня №13 – шедевр лялькової анімації. За її сюжетом, чортенята у школі навчаються творити всілякі капості для оточення.

Лише «13-й» вперто не бажає бути пов’язаним зі злом. Замість капостей у нього виходять лише приємності. Тому шанси виконати домашнє завдання у нього майже нульові.

Кращі мультфільми на Хелловін - «Чортеня №13»

Головною темою другого мультфільму цієї мультиплікаційної дилогії Натана Лернера стає кохання. Чортенята мають кохати лише самого себе. Проте чортеня №13 знову має власний погляд на це.

Містичні мультфільми про нечисть: «Монстри на канікулах»

Попри безліч по-справжньому страхітливих персонажів, цей мультик про нечисть складно назвати жахливим. Він пронизаний милим гумором та просто заряджає позитивом.

Проте, «Монстри на канікулах» – ідеальний вибір мультфільму на Хелловін. Для створення сприятливої атмосфери цього свята у ньому є все: від містичного замку Трансильванії з графом Дракулою до монстрів та мумій.

Мультики на Хелловін - «Монстри на канікулах»

Безсмертний вампір готується до святкування дня народження своєї доньки. Проте його плани порушує непроханий гість – турист, що заблукав у підземеллі замку.

Здавалось би, всі жахливі мешканці цього похмурого місця повинні були б налякати хлопця. Проте він сам кого-завгодно налякає краще за будь-якого монстра. До того ж, його серце підкорила дочка Дракули, і він здатний протистояти хоч всій нечисті світу, щоб завоювати її кохання.

Мультики на Хелловін: «Кентервильский привид» (1970)

Популярний твір Оскара Уайльда полюблять ставити у театрах. Проте у нього є й чудова анімаційна екранізація. Мультик «Кентервильский привид» 1970 р. добре запам’ятовується своїми оригінальними малюнками.

Для їхнього створення була використана новинка тих років – «розмиття» у рисованій анімації. Тому мультик чудово вирізняється на тлі інших анімаційних творів.

Сама історія, що закладена в основу цієї мультиплікаційної версії, не відрізняється особливою новизною. Вона коротко передає сюжет відомої новели Уайльда. Безстрашна родина, яку не лякають слухи та легенди, купує старовинний замок з привидом. Останній намагається налякати нових мешканців, щоб вони покинули його, але ще невідомо – хто кого здолає.

Містичні мультфільми на Гелловін: «Книга життя» (2014)

Цей мультик на Гелловін є своєрідним «пращуром» мультфільму «Тайна Коко». Сюжет у ньому також базується на традиціях свята Дня померлих у Мексиці.

Цей ляльковий мультфільм торкається багатьох важливих тем: від вірності своїм почуттям до вибору свого життєвого шляху. У ньому також чимало уваги приділяється історії Мексики та корінню традицій свята Дня мертвих, коли віддають пошану душам померлих родичів.

Мультфільми на Хелловін - «Книга життя» (2014)

Згідно мексиканським віруванням, у це свято на землю спускаються душі з потойбіччя. Проте на відміну від нечисті, яка проникає у світ живих з потойбічного світу на Хелловін, души померлих мають більш доброзичливий настрій.

Головна ідея свята Дня мертвих – не забувати коріння свого роду та пам’ятати про тих, хто покинув цей світ. Ці та інші життєві істини потрібно засвоїти головному герою мультфільму «Книга життя».

Містичні мультики на Хелловін: «Віднесені привидами» (2001)

Ця класика аніме – одна з найкращих робіт японського режисера-аніматора Хаяо Міядзакі. Мультфільм відмічений багатьма популярними нагородами, включаючи «Оскар», та глядацькими симпатіями.

Мультфільми на Хелловін - «Віднесені привидами» (2001)

Пустельне містечко, де розгортаються події, населене різноманітними духами та привидами. Головна героїня мрія вибратися з цього жахливого місця. Щоб дізнатися, як знайти шлях додому, вона влаштовується на службу до відьми, яка тут усім керує.

Погодьтеся, що лише цей опис навіює настрій, співзвучний містиці Хелловіну. Тому складно не включити цей шедевр аніме до списку мультфільмів на Хелловін, які можна подивитися у колі рідних або друзів у це старовинне свято.