Міст Ракотцбрюке у Німеччині: диявольське коло на воді

Диявольський міст Ракотцбрюке у Німеччині - фото, легенди, цікаві факти

Диявольський міст Ракотцбрюке у Німеччині – одна з найбільш дивовижних архітектурних споруд. Ця унікальна пам’ятка архітектури була зведена ще у 1860 році, а особливу відомість отримала завдяки фото у соціальних мережах. Наразі Ракотцбрюке – найвідоміший міст у Німеччині, який постійно привертає увагу мандрівників.

Унікальний міст Ракотцбрюке – легенди та реалії

Невеликий кам’яний міст Ракотцбрюке має аркову форму. Свою особливу відомість він отримав через відображення у воді, яке утворює замкнене коло. Саме з цієї причини споруда має славу «диявольського» творіння.

Відображення Диявольського моста Ракотцбрюке утворює майже ідеальне коло. Цей візуальний ефект легко побачити, якщо встати перед спорудою, коли вода спокійна. Проте за ненастної погоди правильне коло, звісно ж, не утворюється.

Міст Ракотцбрюке у Німеччині - фото та опис

Загалом у всій Європі налічується чимало так званих «диявольських» мостів, кожен з яких має власну історію або легенду. Наприклад, у Франції існує 49 таких споруд, в Італії – 14, а у Німеччині – лише 4. Більшість з них виглядає як кам’яні арочні споруди, і Ракотцбрюке – не виняток.

За легендою, Диявольський міст у Німеччині був створений дияволом. Нечистий пообіцяв архітектору Ракотцбрюке завершити будівництво згідно оговореним строкам.

Взамін майстер повинен був віддати дияволу душу того, хто першим пройде по цьому арочному мосту. Проте нечистий прорахувався, адже не очікував, що першим по Чортовому мосту у Німеччині пройде пес (за іншою версією – півень).

Легенда про Чортів міст Ракотцбрюке

Химерні базальтові колони, що обрамлюють Ракотцбрюке, здаються витвором самої природи. Проте насправді вони створені при будівництві моста з базальту, що спеціально був завезений сюди з віддалених кар’єрів країни. Крім того, цей же матеріал використовували при створенні штучних гротів та скель на території Парка азалій та рододендронів, де й знаходиться Чортів міст Ракотцбрюке.

Цікавий факт! За легендою, той, хто під час повного місяці пропливе на човні під мостом Ракотцбрюке, отримає надприродні здатності.

Де знаходиться Чортів міст у Німеччині: як дістатися та коли їхати?

Чортів міст Ракотцбрюке доступний для відвідування цілий рік. У будь-яку пору він по-своєму зачаровує. Наприклад, чимало мандрівників вважають, що міст Ракотцбрюке – одне з найкращих місць для осінньої подорожі.

Восени можна не лише побачити дивовижне відображення замкненого кола, але й насолодитися дивовижними барвами природи поблизу цього архітектурного шедевру. Золотаво-багряні фарби надають цій місцевості славу одного з найкращих осінніх краєвидів у світі. Проте їхати сюди заради таких фото моста Ракотцбрюке у Німеччині краще за все у першій половині осені.

Краще за приїздити рано-вранці, щоб побачити Чортів міст Ракотцбрюке без натовпу. До того ж, у цей час можна спостерігати чарівний туманний серпанок над водоймою.

Міст Ракотцбрюке у Німеччині - як доїхати

Тим, хто бажає побачити це дивовижне місце Німеччини, слід врахувати наступні нюанси. Міст Ракотцбрюке знаходиться у Парку азалій та рододендронів поблизу Кромлау на сході країни, приблизно у 6 км від кордону з Польщею.

Простіше за все орієнтуватися на містечко Габленц, яке розташоване у німецькій Саксонії. Від Берліну міст Ракотцбрюке віддалений приблизно на 165 км, а від Дрездену – на 120 км.

Краще за все доїхати сюди з Берліну, орендував автівку для одноденної подорожі або замовивши організовану екскурсію. Подорож від берлінського аеропорту займає приблизно 1,5 години.

Сам парк, де знаходиться міст Ракотцбрюке у Німеччині, охоплює площу приблизно 200 гектарів. Тому, крім фотосесії біля культової арочної споруди, можна провести декілька годин, роздивляючись красиву рослинність. На теренах Німеччини ця місцевість вважається найбільшим ландшафтним парком рододендронів. Вік деяких чагарників тут перевищує 100 років.

У період з червня 2018 р. по 2022 р. Чортів міст Ракотцбрюке у Німеччині був закритий на реконструкцію. Тепер він знову доступний для мандрівників. Проте слід пам’ятати, що ходити по мосту категорично заборонено. У період цвітіння рододендронів у травні цей квітковий парк Німеччини щороку відвідує приблизно 35 тисяч туристів.