Кажани – дивовижні тварини, що мають дивні крила та літають вночі. Вдень їх складно побачити. У сутінках чи вночі можна почути шурхотіння крил біля дерев та писк. Наведений нижче покроковий урок малювання олівцями дозволить створити гарний малюнок кажана.
Інструменти та матеріали, щоб створити малюнок кажана
Для цього покрокового уроку малювання для початківців знадобляться:
- крафт-папір;
- простий олівець;
- гумка для стирання;
- кольорові олівці (блакитний, чорний, помаранчевий, білий, синій, зелений, фіолетовий, рожевий, коричневий);
- чорна ручка.
Як намалювати кажана олівцями: покрокова інструкція
Крок 1. Намалюємо овал, що стане основою для голови кажана. Розділимо його на дві частини, промалював вертикальну осьову лінію. Вона буде трохи зміщена вліво та вигнута.
Крок 2. Далі розділимо овал навпіл горизонтальною лінією. Намалюємо її посередині овалу. Розділивши овал таким чином, ми покажемо тіло та голову.
Кажан буде висіти вниз головою. Тіло буде трохи вужче, ніж голова. По обидва боки голови додаємо вушка. Вони будуть мати форму витягнутих овалів, основа яких кріпиться на боковій частині голови.
Крок 3. Додаємо крила. Лінію ведемо від бокової частини тіла та вушок (із внутрішньої частини).
Об’єднуємо ці дві лінії, округливши та загостривши її на кінці. Звернемо увагу, що правий бік буде трохи ширшим через положення тіла кажана.
Крок 4. Крила кажана мають перетинки, які йдуть з внутрішньої частини крил до зовнішньої.
Внутрішній край крила, що розташований між вушок, має товстіший контур та невеликий кіготь (на кожному крилі по одному). Між перетинками крила вигинаються дугоподібно до своєї основи.
Крок 5. Промальовуємо внутрішню частину вушок. У кажана вуха складної форми, тому що їх зовнішній край має невелику виїмку. Внутрішня частина вушок також має плавні та округлі лінії.
Намічаємо розташування носа. Він має трикутну форму на перетину осьової лінії та нижньої частини голови. Зверху додаємо дві ноги.
Крок 6. Малюємо мигдалеподібні очі. Праве око візуально здається більшим, ніж ліве через розворот голови. Детальніші промальовуємо ніс, додавши ніздрі.
Крок 7. На тілі кажана також буде трохи волосся. Намітимо його легкими штрихами посеред тіла. Промалюємо лапи, що тримаються за гілку дерева. На краю гілки помітні два листочки.
Крок 8. Обведемо контур малюнка кажана чорною ручкою. Додаємо в очах відблиск, а у роті – маленькі ікла. Гумкою видаляємо зайві лінії.
Крок 9. Тепер зробимо кілька коротких штрихів на голові кажана, щоб показати волосяний покрив.
Крок 10. Очі будуть блакитними донизу, а потім робимо вгору плавний перехід до чорного кольору. Відблиски та зуби будуть білими.
Крок 11. Застосуємо блакитний та синій кольори на крилах, вушках та тілі кажана. Наносимо їх рівномірно по поверхні, залишаючи окремі ділянки вільними.
Їх замальовуємо рожевим та фіолетовим олівцями. Робимо плавні переходи між кольорами. Так малюнок кажана буде виглядати гармонійно.
Крок 12. Голова також має відтінки рожевого, блакитного та фіолетового. Її нижня частина буде рожевою, а верхня – блакитною, тоді як ніс – фіолетовим.
Крок 13. Внутрішня частина вушок буде помаранчевою, як і нижня частина тіла та трохи крил. Чорним кольором можна додати контрасту та виділити лінії.
Крок 14. Залишається лише промалювати гілочку коричневим, а для листя використати жовтий та зелений.
Малюнок кажана готовий.