Квітучий літній сад вражає ще більшим розмаїттям квітів, ніж навесні. Деякі з них відрізняються короткочасним цвітінням, тоді як інші слугують прикрасою протягом всього літа. Нижче наведені найвідоміші літні квіти з фото, назвами та описом.
Красиві літні квіти: маки
Перші вогняні сполохи макових пелюсток можна побачити ще наприкінці весни. Проте найпоширеніші серед полів та на узбіччі доріг дикі маки можуть цвісти від кінця червня та до останнього місяця літа. Саме вони утворюють найчарівніші макові поля, що привертають увагу фотографів та слугують природним тлом для чудових літніх фотосесій серед квітів.
Дикі маки перш за все асоціюються з полум’яною красою. Проте, насправді їхня кольорова гама значно ширша. Дикі маки можуть бути не лише червоними, але й пурпуровими, білими та рожевими.
Тендітна краса східних маків зачаровує погляди наприкінці весни – на початку літа. Ці доволі високі квіти зазвичай червоні, але можуть бути білими, рожевими, фіолетовими. Проте вони завжди мають характерну ознаку – велику темну пляму у центрі квітки.
Городній чи снодійний мак цвіте протягом перших двох місяців літа. Найчастіше за все він має вишукані фіолетові, червоні чи рожеві пелюстки. Саме ці літні квіти зазвичай використовують як сухоцвіти у флористичних композиціях, поєднуючи їх зі злаками та висушеними волошками.
Квіти, що цвітуть на початку літа: незабудки
Ці чарівні квіточки ніжно-блакитного кольору починають цвісти ще наприкінці весни. Проте їхнє цвітіння охоплює майже весь перший місяць літа. У дикій природі ці квіти поширені на полях та болотах, у гаях та на узбіччі доріг.
Незабудки на клумбах можна побачити до завершення червня. Цвітуть вони дрібними квіточками, зазвичай блакитного кольору. Проте існують також сорти незабудки з доволі нетиповим рожевим та білим забарвленням пелюсток.
Загалом існує приблизно 150 видів незабудок. Поширені ці квіти на всіх континентах, крім Антарктиди та Австралії.
Доволі відомим видом є незабудка болотна, легко впізнана за блакитними квіточками. Вона поширена на болотах, вологих луках та узбережжі водойм у більшості регіонів України.
Чарівні квіти, що цвітуть влітку: волошки
Ці літні квіточки кольору неба – найвідоміші польові квіти в Україні. В українському фольклорі вони виступають символом ніжності та здавна порівнюються з очами закоханих. Синя волошка – найпоширеніший елемент серед орнаментів вишиванок.
Вважається, що волошки – магічні літні квіти, що здатні оберігати від лиха та злих духів. Тому ними прикрашають віночки, сплетені на Зелені свята. Крім того, волошки освячують на Маковія та тримають у домівці як оберіг.
Волошки – світлолюбні квіти. Найчастіше за все вони ростуть на луках та пасовищах, а також у степу, на скелястих схилах та галявинах, узліссі та узбіччі доріг.
Цвітуть ці літні квіти у червні-липні, але іноді й протягом всього літа. Наприклад, синя волошка починає цвісти ще у травні та тішить своїми яскравими кольорами до серпня.
Красиві літні квіти з фото: лаванда
Напевно, це найвідоміші літні квіти через те, що саме лавандові поля – найпопулярніша локація для чарівних фотосесій. Лаванда починає цвісти ближче до середини літа.
Цвітіння залежно від певного сорту може тривати із середини червня до середини липня та навіть до початку серпня. Проте найяскравіші барви та неймовірно насичений аромат лаванда має на початку липня.
Суцвіття лаванди нагадують свічки, що палахтять насиченим фіолетовим чи темно-синім кольором. Саме таке забарвлення є типовим для цих літніх квітів. Проте деякі сорти лаванди мають не менш дивовижні білі чи рожеві квіти.
Яскраві літні квіти: півники чи іриси
Серед літніх квітів іриси чи півники мають найдивовижніше розмаїття кольорової гами. Навіть їхня наукова назва вказує на це, адже перекладається як «веселка». Крім того, іриси мають неймовірно красивий вигляд суцвіть, що надає їм славу одних з найгарніших квітів літа.
Півники починають цвісти ще наприкінці весни, а їхнє цвітіння триває до середини літа. Суцвіття ірисів нагадують вишукане творіння диво-художника, який розбризкав свої фарби. Сині іриси символізують віру та надію, фіолетові – мудрість, а жовті – пристрасть.
Цікавий факт! Західнослов’янські народи здавна використовували для ірисів-півників назву «перуніка» на честь бога Перуна, адже за легендою ці літні квіти виростали у місцях, куди потрапила блискавка.
Літні квіти з фото: дельфіній чи сокирки
Нерідко ці літні квіти звуть дельфініум, дослівно цитуючи їхню латинську назву. Проте в українській мові вони мають чимало народних назв, включаючи «сокирки», «цар-зілля» та «остріжки».
Ці літні квіти починають цвісти на початку літа та тішать своїм цвітінням до завершення червня. Дельфініум має вражаючи суцвіття-свічки синіх, фіолетових та рожевих відтінків або ж білого кольору. Заввишки вони сягають до 1 м, при цьому на кожному з них налічується від 10 до 80 квіточок.
Цікавий факт! Вважається, що видова назва цих літніх квітів походить з давньогрецької мови та пов’язана з тим, що їхні квітки нагадували грекам голову дельфіна.
Квіти, що цвітуть влітку: діцентра
Ці екзотичні квіти починають цвісти ще у травні, але основне їхнє цвітіння припадає на червень-липень. Діцентра ще відома як квітка «розбите серце». Пов’язано це з характерною формою квіточок, що нагадують сердечко.
Квіти діцентри зазвичай мають ніжно-рожевий колір. Проте існує чимало різновидів, які можуть бути з білими, жовтими чи червоними суцвіттями. Найкраще за все діцентра зростає у напівтіні.
Квіти літа з фото: ротики
Ці чарівні квіти з дивовижною формою квіточок у дикій природі зростають переважно на теренах Середземномор’я. В Україні вони поширені як у садах, так й на луках та узліссі.
Дивна назва «ротики» пов’язана з дивовижною формою пелюсток, що схожі на губи. Також ці літні квіти ще звуть «собачки» чи «левовий зев».
Цвітуть вони протягом перших двох місяців літа. Квіточки мають рожевий, фіолетовий, червоний чи жовтий колір. Нерідко ротики бувають двоколірними.
Літні квіти: соняшник звичайний
Соняшник – літня квітка-символ України. Цвіте він протягом місяці у липні-серпні. Соняшник походить з теренів Північної Америки. До України він потрапив за часів гетьмана Розумовського.
Соняшник має добре впізнаний вигляд квітки-сонця, що повертається за сонячним світлом. Навіть наукова назва цієї рослини нагадує про її подобу до сонечка, адже перекладається як «квітка сонця».
Цікавий факт! Соняшник символізує родючість та добробут.
Літня квітка: ромашка польова
Ці добре відомі літні квіти нерідко починають цвісти ще у травні. Проте найгарніші ромашкові поля можна побачити у червні та на початку липня. Подекуди ромашка польова може цвісти навіть протягом літа.
Ромашку польову легко впізнати за дрібними біленькими квіточками з яскраво-жовтою серцевиною. До того ж легко впізнаний вигляд їй надає розсічене листя. Саме за ним ці квіти літа легко відрізнити від схожої на них королиці звичайної.
Літні водні квіти: латаття біле
Ці дивовижні водні квіти поширені на мілководних водоймах по всій Україні. Латаття біле – найвідоміший та найпоширеніший вид родини Німфея. Його легко впізнати за великим округлим листям, над яким височіють великі білі квіточки з яскраво-жовтими тичинками у центрі.
Росте латаття біле лише у водоймах зі стоячою водою або з дуже повільною течією. За легендами, саме ці водні квітки вважалися дивовижною одолень-травою, яка захищає від болотяної нечисті. Також біле латаття відоме як «русалчин цвіт», бо вважається символом чарівної краси русалок.
Квіти літа з фото: люпин
Здалеку ці літні квіти можна сплутати з дельфініумом, адже вони також мають яскраві суцвіття-свічки. Забарвлення у них може бути різних відтінків синього, фіолетового та рожевого, а також білим та навіть яскраво-червоним.
Дрібні квіточки зібрані у свічкоподібні суцвіття заввишки до 1,5 м. Цвітуть люпини протягом місяця, від початку літа до липня.
Латинська назва квітів перекладається як «вовк». Пов’язано це з повір’ям про те, що з рослини нібито готували засіб, що дозволяв обертатися на вовка. Проте більш вірогідне пояснення пов’язане зі здатністю люпина виживати на будь-якому ґрунт та за будь-якої погоди.
Квіти, що цвітуть все літо: петунія
Ці чарівні квіти починають цвісти ще наприкінці весни, а їхнє цвітіння триває протягом всього літа. Деякі сорти петунії цвітуть навіть у першій половині осені, коли ще доволі тепло.
Ці чарівні квіти походять з Південної Америки, але дуже поширені за її межами. В Україні петунії – одні з найпопулярніших літніх квітів. Їх вирощують як на клумбах, так й у підвісних горщиках.
Ці квіти мають неймовірне різноманіття сортів та кольорової гами. Можна поєднувати сорти петунії різних кольорів, створюючи справжні дива ландшафтного мистецтва.
Цікавий факт! Індіанці майя та інки вірували, що петунія відганяє злих духів, тому використовували ці квіти у магічних обрядах.
Квіти літа: дівочі очка чи кореопсис
Ці гарні літні квіти відомі ще як «Паризька красуня» та «Сонечко у садку». Їхні квіточки трохи схожі на ромашку чи ехінацею, але відрізняються неймовірно широкою кольоровою гамою.
Чимало видів кореопсиса має вишукані, наче різьблені кінчики пелюсток. Забарвлення може як одноколірне, з темнішою серцевиною, так й двоколірне. В останньому випадку пелюстки мають один колір, а серцевина контрастна їм.
Наприклад, неймовірно вишукано виглядають дівочі очка фарбувальні. Пелюстки у них з хвилястими краями та мають яскраво-жовтий колір. Частина їх ближче до серцевини має насичено-вишневий колір, а сама серцевина темно-червона з дрібними жовтими цяточками.
Квіти, що цвітуть протягом літа: космея чи космос
Ці яскраві квіти цвітуть з середини червня та до самої осені. Походять вони з Америки, але доволі поширені у декоративному садівництві по всьому світу. Найпоширенішою є космея звичайна, а найрідкіснішою – шоколадна.
Квіти космеї найчастіше за все використовують для оформлення клумб влітку. Забарвлення квіточок може бути білим або ж рожевих чи червоних відтінків. У квіткових магазинах зазвичай продають суміш космеї різних кольорів для створення дивовижних літніх клумб.
Літня квітка: мальва
Мальва – одна з найпопулярніших літніх квіточок в Україні. Здавна її висаджували біля домівки як оберіг від злих сил та символ любові до рідної землі.
У дикому вигляді мальва зазвичай зростає у лісах, лісосмугах та на узбіччі доріг. Вона поширена по всій Україні, куди вперше потрапила ще у 16 ст. з Середньої Азії.
Мальва цвіте протягом всього літа. Квіточки у неї нагадують дзвоники та ще більш схожі на пишні спідниці танцівниць. Зазвичай вони забарвлені у різноманітні відтінки рожевого та червоного або ж білі.
Цікавий факт! За народним повір’ям, душі пращурів поселяються у квітах мальви та охороняють домівку своїх родичів.
Квіти літа з фото: лілії
Ці вишукані літні квіти залежно від сорту поділяються на ранні та пізні сорти. Перші починають цвісти ще наприкінці травня та протягом червня. Пізні сорти лілій цвітуть у серпні та до самого початку осені.
Найвідоміша біла лілія цвіте білосніжним цвітом протягом червня. Мовою квітів вона символізує ніжність та чистоту. З білих лілей нерідко створюють вишукані флористичні композиції для нареченої. Загалом лілія вважається другою королевою саду після троянди.
Вишукана тигрова лілія цвіте у середині чи наприкінці липня. Її цвітіння триває до серпня.
Квіти тигрової лілії – одні з найгарніших. Вони мають насичений помаранчевий чи цегляно-червоний колір. При цьому їхні яскраві пелюстки вкриті безліччю великих темно-фіолетових крапинок, що надає подоби до хутра тигра.
Цікавий факт! Лілія є символом свободи, надії та відродження. В Італії вона визнана національною квіткою.
Літні квіти з фото та назвами: лілійник
Ці розкішні квіти літа трохи схожі на лілеї. Цвітуть вони від кінця червня до початку серпня. Зазвичай лілійник має квіти цеглястого кольору. Проте існує чимало сортів, що мають дивовижно багату кольорову гаму та широке розмаїття форм пелюсток.
Найпоширенішими кольорами лілійника є помаранчевий, абрикосовий, золотисто-жовтий, червоний та відтінки цегли. Крім того, зустрічаються сорти з білими, фіолетово-лавандовими та рожевими пелюстками. Також існують двох- та триколірні лілійники, які нерідко відрізняються ще й гофрованими чи рельєфними пелюстками та/чи наявністю облямівки по краю.
Красиві літні квіти: лотос
Лотос – неймовірно вишукана квітка, що зустрічається на водоймах. Зовні вона доволі схожа на латаття, але є менш поширеною. Цвіте лотос зазвичай з середини та до завершення літа. Пікове цвітіння припадає на кінець липня – початок серпня.
Існує 4 види цих водних квітів. Єгипетський чи нільський лотос зазвичай має білі пелюстки, американський – жовті, східний – червоні, а горіхоносний – рожеві. Усі види лотоса, як й латаття, оточує щільне темно-зелене листя.
Найвідоміший індійський лотос у природі зустрічається на водоймах Південної Азії та Австралії. Проте він доволі поширений як квіткова прикраса штучних водойм у парках. Крім того, цей вид лотоса був інтродукований у пониззі Дунаю та Дністра.
Лотос вважається символом чистоти у буддизмі. Ці квіти рожевого відтінку з’являються у заболочених водах, але завжди зберігають свої пелюстки чистими та незабрудненими.
Цікавий факт! За давньогрецьким міфом, квітка лотоса з’явилася від невзаємного кохання водяної німфи до Геракла.
Найгарніші квіти літа: плетисті троянди
Напевно, плетисті троянди – найгарніші квіти, що цвітуть від початку до середини літа. Зазвичай вони мають вигляд куща заввишки від 2-3 до 8 м, що рясно вкритий пишними квітами. Саме цей неймовірно гарний вигляд подарував плетистим трояндам славу найпопулярніших рослин у ландшафтному дизайні.
Існує 2 групи цих дивовижних квітів літа. До першої з них належать рамблери, що мають класичний вигляд, а до другої – клаймбери, що є трояндами-гібридами. Останні нерідко отримують при схрещуванні рамблерів з іншими видами (наприклад, чайними трояндами).
Цвітіння рамлерів відбувається переважно у червні-липні. Квіти у них дрібні, але можуть бути як простими, так й махровими. Зазвичай одне суцвіття налічує 7 квіточок. Довжина гілки рамблерів може сягати до 8 м.
Плетисті троянди групи клаймбер значно менші – лише 2-4 м. Проте вони чудово кріпляться на стінах будинку та на стовпах чи решітках. Їхнє цвітіння припадає на червень-липень, але також може повторюватися у липні-серпні. У суцвітті зазвичай налічується 5 квіток.