Замок Білої Чаплі чи Хімедзі – один з найдивовижніших взірців традиційної архітектури Японії. Ця білосніжна цитадель зачаровує погляди навіть з фото та привертає до себе увагу туристів з усього світу. Замок Хімедзі в Японії має чимало поетичних назв, цікавих фактів та легенд, що інтригують.
Цікаві факти про замок Білої Чаплі – Хімедзі
Цей величний японський замок білого кольору розташований на горі Хіме, від якої й походить його назва. Він охоплює площу 220 тисяч кв. м та вражає своєю величчю. Завдяки білому кольору замок Хімедзі має неймовірно вишуканий вигляд, та ніби парує у повітрі, наче білосніжна чапля.
Сучасні естети розвалюють архітекторів минулого за бездоганний смак. Проте насправді білий колір замку Хімедзі в Японії був обраний зовсім не через вишукану красу. Мета будівельників того часу, як це не дивно, була доволі буденною.
Головним матеріалом при будівництві масштабного замкового комплексу Хімедзі, що складається з 83 будівель, була деревина. Будь-яка іскра могла б призвести до моментального загоряння всього замку. Саме тому весь архітектурний шедевр захистили, вкривши усю його поверхню товстим шаром вапняку.
Крім того, замок Білої чаплі в Японії мав й інші потенційні загрози – наприклад, напад ворогів. Цю проблему архітектори обійшли дуже хитро. Майже ідентичні один одному споруди замкового комплексу оточують центральну вежу вузькими та одноманітними вулицями.
Завдяки цій особливості будь-який загін ворогів змушений був би розділитися та легко заплутався. З цією ж метою навколо замку Хімедзі було створено сад-лабіринт.
Цікавий факт! Замковий комплекс Хімедзі в Японії налічує 83 дерев’яні будівлі, вкриті вапняком, через що замок виглядає білим. Головна вежа сягає заввишки 83 м.
Історія замку Хімедзі в Японії
Насправді усі ці архітектурні хитрощі майже не мали перевірки. Замок Білої чаплі штурмували дуже рідко. Спочатку цей величний замковий комплекс створювався для охорони важливих торговельних шляхів до міста Осака. Проте з XVII століття фортеця залишалася осторонь від будь-яких військових дій.
Замок Хімедзі існує в Японії з 1333 року. Тоді цей замковий комплекс ще не мав своєї дивовижної краси. Проте за багаторічну історію замок Хімедзі потрапляв до відповідальних власників, що постійно удосконалювали його вигляд. Наприклад, Тойотомі Хідейоші виконав капітальний ремонт усіх замкових будівель та сплатив побудову 30 додаткових веж.
До цього часу замок Білої чаплі поступово руйнувався. Колишніх власників хвилювали лише спори за право керувати замковим комплексом. Військовий діяч Хідейоші, отримавши у власність замок Хімедзі, перш за все намагався привести його будівлі до ладу.
Старання цього власника фортеці були не марними. Замок Білої Чаплі Хімедзі став справжнім взірцем японської для архітекторів наступних поколінь.
Цікавий факт! Подібно до заповідної зони Арасіяма, що охоплює бамбуковий ліс Сагано, замок Хімедзі також належить до памяток Японії, що охороняються ЮНЕСКО.
Замок Хімедзі: легенди та привиди
За легендами, у стінах замку Білої чаплі вбили служанку Окіку. За однією з версій, дівчина порушила плани Тессана Аоями, який намагався вбити власника Хімедзі. Злодія спіймали, але він встиг викрасти з колекції володаря замку дорогоцінну тацю. У викраденні запідозрили Окіку. Дівчину закатували, а її тіло скинули до колодязя.
Існує й інша версія цих подій. Той же Тессан Аояма намагався спокусити Окіку, але отримав відмову. Тоді чоловік вкрав дорогоцінний посуд та звинуватив у крадіжці служанку. Горда дівчина втопилася у колодязі.
Кажуть, що привид Окіку досі блукає замком Хімеді. Іноді у тихих залах можна почути голос дівчини, яка продовжує рахувати дорогоцінний посуд. Кажуть, що Окіку вимушена нескінченно шукати тацю, яка зникла назавжди. Хоча не всі вірять у ці легенди замку Хімедзі, у замковому комплексі дійсно існує колодязь, названий на честь дівчини.
Замок Білої чаплі – одна з найдивовижніших пам’яток Японії. Архітектурна витонченість величної фортеці привертає увагу поціновувачів середньовічного мистецтва, а похмурі легенди – туристів-екстремалів. Навіть режисери з різних країн постійно цікавляться Хімедзі. Замок Білої Чаплі фігурує у багатьох фільмах, пов’язаних з ніндзя та самураями.