Пальма хамедорея: прикмети, вирощування, догляд

Пальма хамедорея - прикмети, вирощування, догляд

Пальма хамедорея – елегантна компактна кімнатна рослина, що не займає багато місця та чудово очищує повітря у домі. Вона здатна додати чарівного шарму навіть у найскромніший інтер’єр. Хамедорея невибаглива у вирощуванні та догляді та закохує своїм красивим цвітінням.

Пальма хамедорея – фото та опис

Батьківщиною хамедореї є центральні- та південноамериканські тропічні ліси. У дикій природі ця пальма росте у затінку вищої за неї та щільнішої рослинності. Заввишки вона сягає від 1 до 5 м, проте у домашніх умовах її зріст не перевищує 50-70 см.

Пальма хамедорея – фото та опис

Невибагливість та тіневитривалість – головні властивості пальми хамедореї, за які її полюбили садівники. Найбільш популярні сорти з багатьма гілками, схожими на бамбук, та розсіченим листям смарагдового відтінку. До них належать хамедорея Елеганс, металева, висока та одноколірна.

Умови вирощування хамедореї

Хамедорея полюбляє тінь. Забагато сонячного світла може призвести до того, що вона зів’яне та загине. Тому цю кімнатну пальму не слід розміщувати на південних підвіконнях. Ідеальне місце для хамедореї у домі – тіньовий східний чи західний бік.

Умови вирощування хамедореї у квартирі

Оскільки ця рослина походить з тропіків, то вона дуже теплолюбна. Для нормального росту хамедеореї у домі потрібна температура +25°С влітку та +18°С – взимку. Цій красивій кімнатній пальмі потрібне свіже повітря, але протяги для неї згубні.

Для посадки та пересадки хамедореї підійде будь-який ґрунт для пальм. Головна умова – він повинен бути пухким та добре пропускати повітря. Горщик з хамедереєю потрібно на чверть заповнити дренажною галькою.

Як поливати хамедорею?

Хоча ця кімнатна пальма належить до вологолюбних рослин, все ж при її поливі слід дотримуватися помірності. Влітку варто обмежитися 3 водними процедурами на тиждень. Взимку полив хамедореї взагалі слід звести до мінімуму.

Ґрунт повинен бути злегка зволоженим. Під час активного росту хамедореї важливо забезпечити їй рівномірне зволоження ґрунту.

Догляд за пальмою хамедорея

Раз на тиждень слід обприскувати цю пальму злегка теплою, добре відстояною водою. Взимку цю процедуру потрібно робити частіше – декілька разів на тиждень.

Періодично слід протирати листя пальми хамедореї злегка зволоженою м’якою губкою. Взимку важливо забезпечити рослині достатнє зволоження повітря. Для цього можна використовувати зволожувач чи розміщати на піддоні мокру гальку або зволожений сфагнум.

До уваги! Якщо листя хамедореї пожовтіло через надлишок сонячного світла, то слід трохи збільшити об’єм поливу, щоб врятувати рослину.

Пальма хамедорея – особливості розмноження

Для розмноження пальми хамедореї у домашніх умовах зазвичай використовують метод ділення. Важливо враховувати, що при цьому кожен відросток повинен мати добре розвинене коріння та не менш трьох листків. Здійснювати розділення та посадку у цьому випадку слід навесні.

Також можливо вирощувати хамедорею з насіння. Проте цей спосіб менш продуктивний та потребує особливо старанної підготовки. Щоб збільшити шанси на появу паростків з насіння, його слід додатково обробити.

Спочатку насіння пальми хамедореї замочують на добу у теплій воді. Потім пінцетом видаляють їхню м’яку оболонку, під якою знаходиться твердіший шар. Його потрібно обробити наждачкою для збільшення шансів на появу сходів після посадки.

Як вирощувати пальму хамедорею з насіння

Насіння хамедореї висаджують навесні. Для посадки краще за все підходить добре зволожений ґрунт з торфу та піску. Насіння не засипають землею, а злегка втискають до ґрунту та накривають плівкою чи скляною банкою. Тару розташовують у теплому місці, де температура не менше +25°С.

Появи перших паростків можна чекати від трьох місяців до пів року. Кожні 2-3 дні слід злегка зволожувати ґрунт за допомогою дрібного пульверизатора.

Також щоденно потрібно 1 раз знімати ненадовго укриття з горщика та провітрювати. Розміщують паростки хамедореї у добре освітленому місці, але без прямого потрапляння сонячних променів.

Чи можна тримати дома пальму хамедорею: прикмети та забобони

Ця кімнатна пальма відрізняється невеликими габаритами та підходить для озеленення навіть невеликих кімнат. Проте багатьох цікавить питання: чи можна тримати хамедорею вдома? Чи може є якісь прикмети, що мають негативний зміст щодо цієї кімнатної рослини?

Чи можна тримати дома пальму хамедорею

За переважною більшістю прикмет, хамедорея – пальма, що має винятково позитивний вплив на атмосферу у домівці. За фен-шуй, ця кімнатна рослина здатна набиратися позитивної енергії з навколишнього середовища та притягувати її до житла свого володаря. Найкраще за все ця прикмета щодо хамедореї спрацює, якщо горщик з пальмою помістити у південно-східній частині кімнати.

Правильний догляд за хамедореєю також відіграє важливу роль в її значенні для оточення. За однією з прикмет, листя цієї пальми дозволяє визначити, яка атмосфера у домі. Якщо панує затишок, то листя хамедореї мають світло-смарагдовий відтінок.

Якщо гілочки темнішають, то, згідно з прикметами, у домі з’явилася нечиста сила чи хтось намагається завдати шкоди його мешканцям. Пальма намагається створити опір цьому, й від цього її листя псується.

Прикмети про хамедорею

Прикмети про хамедорею стверджують, що ця рослина позбавляє від меланхолії, а песимістам вона додає позитивного погляду на життя. Згідно з повір’ями, ця кімнатна пальма зменшує кількість чвар у домі та позбавляє від конфліктних ситуацій. Краще за все тримати хамедорею дома у спальні чи у домашньому робочому кабінеті.

Існує єдина негативна прикмета про хамедорею. Вважається, що горщик з цією пальмою не можна заносити до дому. Тому придбане деревці слід завезти у домівку на візочку або ж зразу купити хамедорею у кашпо на коліщатах. Таким чином рослина «заїде» у дім, а не буде занесена.

Кому краще за все підходить пальма хамедорея?

Цю кімнатну пальму рекомендують покупати людям, які постійно вагаються та сумніваються та не можуть швидко приймати потрібні рішення. Хамедорея допоможе їм покращити самооцінку, стати впевненими у собі та рішучішими при здійсненні кроків на шляху до втілення своїх мрій.

Кому краще за все підходить пальма хамедорея

Пальму хамедорею у домі особливо корисно тримати творчим людям. Їм ця рослина допомагає отримати визнання. Також вважається, що хамедорея буде корисна спортсменам (для досягнення перемоги) та бізнесменам (для успіху у бізнесі).

Головне пам’ятати, що, згідно з прикметами, ця кімнатна пальма сприяє винятково людям зі світлими думками. Оскільки хамедорея може трансформувати негатив у позитив, то її рекомендується встановлювати в офісах, де знаходиться багато працівників. Проте східні мудреці вважають, що цю пальму шкідливо розмішувати там, де є великі скупчення людей.

Пальма хамедорея для тих, хто не вірить у прикмети

Можна тримати хамедорею дома й без огляду на будь-які прикмети та забобони. Ця пальма має здатність очищувати повітря від шкідливих сполучень. Тому у будинках з виходом до автотраси ця рослина – справжній рятівник для мешканців.

Користь від пальми хамедорея у домі чи офісі

Хамедорея нейтралізує вихлопні гази та зберігає дихальну систему людей. За цієї ж причини ця пальма буде корисною в офісах з вікнами, що виходять на дорогу.

Компактність хамедореї – ще одна її важлива перевага. На відміну від більшості кімнатних рослин, які очищують повітря, ця пальма не потребує багато місця для розміщення у домі.