Червоні птахи: ТОП-15 види червоного кольору – фото, назви, опис

Червоні птахи – фото, назви, опис

Серед птахів з яскравим оперенням найбільш примітними є ті, що мають червоний колір. Більшість таких видів є маленькими співочими пташками. Нижче наведені відомі червоні птахи (з фото та описом), що існують у світі.

Червона сіпарая

Ця червона пташка зустрічається у тропічних лісах Південної та Південно-Східної Азії. Самці відрізняються яскраво-малиновою грудкою та спиною. Черевце у них світло-зелене, а хвіст яскраво-жовтий. Довжина тіла не перевищує 10 см.

Через те, що ця яскрава пташка дуже швидко пурхає, наче метелик, її нерідко помилково вважають різновидом колібрі. Насправді червона сіпарая належить до родини Нектаркові.

Червона сіпарая - фото та опис пташки

Вона харчується переважно нектаром, чим також нагадує колібрі. Проте ці пташки також можуть ловити дрібних жуків та маленьких безхребетних.

Цікавий факт! Червона сіпарая визнана національним птахом Сінгапуру.

Червоні птахи з фото: піранга пломениста

Ця пташка – близька родичка червоного кардинала. Самці зазвичай мають рожевувато-червоне забарвлення. Самиці відрізняються жовтувато-зеленим пір’ям.

Довжина тіла у пломенистої піранги сягає 15 см, а вага – близько 28 г. Голос у цих пташок дуже нагадує спів мандрівного дрозда.

Червоні птахи з фото - Піранга пломениста

Червоний колір у пломенистої піранги пов’язаний з її раціоном, до якого належать різні ягоди та комахи (переважно бджоли). Влітку ці пташки живуть на півдні Сполучених Штатів та у Мексиці.

На зимівлю вони мігрують до Центральної та Південної Америки. Зазвичай гніздяться ці червоні птахи у лісовій місцевості, де багато дерев.

Червоний ібіс

Цей вид ібісів відрізняється яскраво-червоним оперенням. Все тіло у нього – від голови до пальців ніг – червоного кольору. При цьому забарвлення може варіюватися від найсвітліших до найтемніших відтінків.

Червоний ібіс - фото та опис
Птахи червоного кольору - Червоний ібіс

Ці червоні птахи використовують свій вигнутий довгий дзьоб для пошуків їжі серед мулу. Забарвлення їх оперення значно залежить від раціону, в якому переважають краби, креветки та інші молюски червоного кольору.

Ці болотні птахи поширені по всій Південній Америці та у Карибському басейні. Вони зустрічаються переважно у заболоченій місцевості та прибережних районах. Навіть поза сезоном розмноження червоні ібіси живуть великими колоніями.

Червоні птахи: амарант червонодзьобий

Ці африканські птахи червоного кольору належать до родини Астрильдові. Пір’я у самців тьмяно-червоне, хоча крила здаються скоріш рудими чи коричневими.

Самиці також здаються коричневими, але на голові у них є червоний чубчик з пір’я. Дзьоб у представників обох статей рожевий, а навколо очей помітна жовта пляма.

Червоні птахи - Амарант червонодзьобий

Ці червоні пташки є ендеміками Африки. Зустрічаються вони на африканському континенті на південь від Сахари. Луки та пасовища – найтиповіше середовище існування цих червоних птахів. Нерідко вони гніздяться поблизу людського житла.

Харчуються червонодзьобі амаранти переважно насінням. Іноді вони споживають і зерно. Ці птахи червоного кольору відомі своїми унікальними гніздами з трави, що мають вигляд куполу.

Червоні пташки з фото: піранга кармінова

Червоний колір зазвичай мають самці під час шлюбного періоду влітку. Тіло у них здається переважно яскраво-червоним, але пір’я на крилах та хвості чорне.

Самиці відрізняються жовтувато-зеленим кольором. На відміну від самців, таке забарвлення властиве їм цілий рік.

Червоні пташки з фото - Піранга кармінова

Довжина тіла у кармінової піранги сягає 15-17 см, а вага – 28 г. Зустрічаються ці червоні птахи на сході Сполучених Штатів, у Канаді та Мексиці. На зимівлю вони відлітають до країн Південної Америки.

На відміну від інших представників родини Кардиналові, ці птахи мають доволі тонкий дзьоб. Тому вони споживають менше насіння. Їх раціон складається переважно з комах (бджіл та ос) та павуків. Свою здобич ці птахи ловлять під час польоту та шукають на землі.

Червоні птахи: шишкар ялинковий

Самці цих птахів відрізняються яскраво-червоним чи навіть помаранчевим оперенням. Пір’я у самиць зазвичай жовте чи зелене.

Шишкар ялинковий - фото та опис птаха
Червоні птахи з фото - Шишкар ялинковий

Проте ці птахи можуть мати чимало відтінків у своєму забарвленні. Крім того, їхні крила здаються більш темно-коричневими порівняно з іншим оперенням.

Міцний дзьоб з перехрещеними кінчиками є характерною рисою цих лісових птахів. Завдяки йому вони можуть легко діставати насіння з шишок хвойних дерев. Зустрічаються ці птахи червоного кольору у хвойних лісах Північної Америки, Європи та Азії.

Пташки червоного кольору: червона мухоловка

Ця дрібна пташка – одна з найяскравіших представниць червоного кольору. Грудка, черевце та чубчик у самців яскраво-червоні, але пір’я на крилах та хвості коричневе. Розмір тіла у цих птахів варіюється у межах від 12,9 до 13,9 см, а вага – 14 г.

Пташки червоного кольору - Червона мухоловка

Ці червоні пташки доволі поширені на півдні США, у Мексиці та деяких регіонах Південної Америки. Харчуються вони переважно мухами, яких ловлять під час польоту, та різними злаками.

Червоні птахи: ара червоно-зелений

Ці великі папуги мають яскраво-червону грудку, голову та частину хвостового пір’я. Проте оперення на крилах у них також поєднує зелені та сині кольори.

Червоні птахи - Ара червоно-зелений

Завдяки дуже яскравому оперенню ці папуги ара є одними з найвідоміших птахів червоного кольору. Довжина тіла у них сягає 88-92 см, а вага у межах 1-1,6 кг.

У дикій природі ці папуги зустрічаються у Бразилії, Болівії, Перу, Колумбії, Парагваї та Еквадорі. Через втрату середовища існування та браконьєрство їхня популяція незмінно скорочується. Проте вид поки не належить до числа тих, що зникають.

Птах червоний кардинал

Цей представник родини Кардиналові – найвідоміший у світі птах червоного кольору. У семи штатах Америки він визнаний національним символом.

Самця червоного кардинала легко впізнати за яскраво-червоним оперенням. Крім того, він має великий червоний чубчик на голові та подобу чорної маски на обличчі. Оперення у самиць тьмяніше, але грудка, чубчик та хвіст також червоні.

Птах червоний кардинал

Червоні кардинали поширені по всій Північній Америці. Найчастіше за все вони зустрічаються на сході США та у Мексиці, а також на невеликій ділянці на південному сході Канади.

Ліса, водно-болотні угіддя, зарості чагарників та міські сади – найтиповіше середовище існування цих пташок червоного кольору. Харчуються червоні кардинали переважно зерном, рідше – ягодами та комахами.

Червоні птахи: гавайський червоний медонос

Ці птахи-ендеміки Гавайських островів мають яскраво-червону голову, грудку та нижню частину тіла. Хвіст та крила у них здаються чорними.

Червоні птахи - Гавайський червоний медонос

Ці пташки мають довгий дзьоб рожевого кольору. Завдяки йому вони можуть споживати нектар, що складає значну частину їх раціону. Також ці птахи їдять різних павуків.

Серед усіх птахів Гаваїв червоні медоноси посідають третє місце за чисельністю. Вони створюють чашоподібні гнізда з гілок, пелюсток квітів та пір’я. Через вирубку лісів ці червоні пташки у природі класифікуються як вразливий вид.

Червоні пташки з фото: тапіранга бразильська

Ця пташка ще відома під прізвиськом «бичача кров», що пов’язано з її яскраво-червоним тілом. Проте таке забарвлення властиве винятково самцям.

Самиці мають значно скромніший вигляд. Оперення у них, як і у молодих самців, коричневе. Дорослі самці повністю червоні, за винятком чорних крил та кінчика хвоста.

Червоні пташки з фото - Тапіранга бразильська

Харчуються ці червоні птахи переважно фруктами, найчастіше за все бананами, і значно рідше комахами. Мешкають вони у Бразилії.

Інший підвид цих птахів населяє північний схід Аргентини. Зовні ці два різновиди схожі, але у самців аргентинських пташок спина темно-червоного кольору.

Червоні птахи: австралійський королівський папуга

Ці червоні папуги зустрічаються лише у лісах та великих національних парках на півдні та південному сході Австралії. Нерідко їх тримають у домашніх умовах.

Червоні птахи - Австралійський королівський папуга

Самці відрізняються найяскравішим червоним забарвленням. Все тіло у них червоне, а крила та спина зелені, тоді як шия темно-синя.

У самиць червоні лише грудка та черевце, а інша частина тіла зелена. Молоді особини набувають яскравого забарвлення лише на другий рік життя.

Медовичка червона

Ця червона пташка також мешкає винятково на теренах Австралії. Зустрічається вона на значній частині східного узбережжя країни. Вперше цей вид птахів був описаний у 1801 р.

Довжина тіла у червоної медовички сягає 9-11 см. Через це вона має статус найменшого виду медовички в Австралії. Ці пташки всеїдні. Вони харчуються як нектаром, так і комахами.

Медовичка червона - фото та опис пташки червоного кольору

Самці червоної медовички мають яскраво-червону голову, потилицю та верхню частину грудки. Нижня частина тіла у них плямисто-сіра, а крила чорні. Самиці повністю коричневого кольору.

Серед інших медовичок ці пташки відрізняються найбільш різноманітною вокалізацією. Вони можуть видавати звуки, що нагадують дзвоник. Самці зазвичай мелодійніші за самиць.

Червоні птахи: котінга-білокрил амарантова

Самці цих пташок мають насичений темно-червоний колір тіла та білі крила. Самиці відрізняються непримітним коричневим забарвленням.

Червоні птахи - Котінга-білокрил амарантова

Зустрічаються ці птахи у тропічній зоні у багатьох країнах на півночі Південної Америки. Мешкають вони у лісах різного типу, включаючи гірські, де можуть зустрічатися до висоти 1500 м.

Птахи червоного кольору: тріскопліт рудолобий

Цей вид співочих птахів зустрічається у тропічних лісах Амазонки – від долин до високогір’я (до 1400 м). Він також відомий виконанням доволі складних мелодій. За однією з легенд, всі птахи припиняли співати, коли чули спів рудолобого тріскопліта.

Птахи червоного кольору - Тріскопліт рудолобий

Довжина тіла у цих птахів сягає 12,5 см, а вага – у межах 18-24 г. Дорослі особини мають рудо-червону голову з каштаново-коричневою потилицею.

Нижня частина спини та черевця у них червоно-коричнева. Горло та верхня частина черевця мають яскраво-помаранчево-коричневі відтінки.