Дивовижні богомоли: ТОП-9 види – фото, назви, опис

Дивовижні богомоли – фото, назви, опис, види

Богомоли – одні з найдивовижніших істот у світі комах. Вони можуть літати, але зазвичай повільно переміщуються серед рослин та із засідки очікують на свою здобич. У світі існує понад 2000 видів богомолів. Попри загальні риси зовнішнього виду та поведінки, кожен з них має власні унікальні особливості. Нижче наведені найбільш дивовижні види богомолів з фото, що зачаровують своїм фантастичним виглядом.

Дивовижні богомоли: колючий квітковий (Pseudocreobotra wahlbergii)

Цей дивовижний богомол – ендемік фауни Африки. Зустрічається він на півдні та сході африканського континенту. Зовні цей дивовижний богомол нагадує дивну екзотичну квітку.

Дивовижні богомоли - колючий квітковий (Pseudocreobotra wahlbergii)

На крилах у нього помітні плями, що нагадують великі очі та відлякують потенційних хижаків. Химерні шипи та плямисте зелено-біле забарвлення дозволяє цьому виду богомолів зливатися з довкіллям. Багато комах помилково сприймають його за яскраву квітку та легко стає здобиччю колючого богомола.

Дивовижні богомоли з фото: «Бісова квітка» (Idolomantis diabolica)

Цей вид також звуть диявольським квітковим богомолом. Він зустрічається на теренах Африки, у країнах на південь від Сахари. Зовні він схожий на засохлу чи зелену квітку.

Диявольський богомол – один з найбільших у світі. Довжина тіла у нього сягає 12,7 см. Самиці зазвичай більші за самців, які сягають лише 10 см завдовжки.

Дивовижні богомоли з фото - «Бісова квітка» (Idolomantis diabolica)

Ці дивовижні богомоли здаються ще більшими, коли підіймають передні лапи. При цьому стає помітним їхнє чорне-біле черевце.

Маскувальний вигляд дозволяє диявольським богомолам без особливих зусиль привертати до себе увагу потенційної здобичі. Через дивовижний вигляд цей вид доволі популярний як екзотичний домашній улюбленець.

Дивовижні богомоли з фото: богомол-привид (Phyllocrania paradoxa)

Це ще один дивовижний вид богомолів, поширений в Африці. Він зустрічається у багатьох африканських країнах на південь від Сахари та на Мадагаскарі.

Дивовижний вигляд цьому богомолу надає листоподібна форма тіла, що нагадує засохле листя. Він навіть має аналоги прожилок, що забезпечує йому ідеальне маскування від птахів та інших хижаків.

Богомол-привид може змінювати своє забарвлення після кількох линянь. Наприклад, при переході з коричневого середовища існування до зеленого та навпаки.

Дивовижні богомоли з фото - богомол-привид (Phyllocrania paradoxa)

Богомол-привид – доволі маленький вид цих комах. Довжина тіла у нього не перевищує 5 см. Подібно до «Бісової квітки», цей вид богомолів нерідко утримують у домашніх умовах.

Особливу популярність йому надає відсутність агресії до представників свого виду. Декілька особин богомолів-привидів можуть спокійно існувати поряд у неволі, що загалом не властиво цим комахам.

Богомол звичайний (Mantis religiosa)

Цей вид богомолів доволі поширений на теренах Євразії, Австралії, Північної Америки та Африки. Зазвичай він має яскраво-зелений колір. Проте також існують звичайні богомоли, в яких забарвлення може варіюватися від жовтого до темно-коричневого.

Види богомолів з фото - Богомол звичайний (Mantis religiosa)

Довжина тіла у представників цього виду сягає 4,2-5,2 чи 4,8-7,5 см. На теренах Європи це найпоширеніший та найбільший вид богомолів.

Самиці богомола звичайного відомі своєю схильністю до канібалізму. Вони нерідко з’їдають свого партнера після спаровування. Науковці вважають, що таким чином самиця богомола використовує всі доступні ресурси для швидшого розвитку майбутнього потомства.

Дивовижні богомоли: емпуза конусоголова (Empusa pennata)

Ці дивовижні богомоли зустрічаються винятково у Середземноморському регіоні, як в Європі, так і в Африці. Від інших видів їх легко відрізнити за наявністю маківки, що виступає над головою, та перистим вусикам. Через це емпуза конусоголова нагадує прибульця з іншої планети.

Дивовижні богомоли - Емпуза конусоголова (Empusa pennata)
Види богомолів з фото - Емпуза конусоголова (Empusa pennata)

Довжина тіла у цих богомолів сягає 10 см. Зазвичай представники цього виду мешкають на відкритих ділянках кущів та багаторічних трав. Подібно до інших богомолів, вони ловлять здобич за допомогою шипоподібних передніх лапок.

Орхідейний богомол (Hymenopus coronatus)

Ці дивовижні богомоли мають ніжно-рожевий колір тіла, а ноги у них схожі на пелюстки орхідей. Через це їх ще іноді звуть «рожевою квіткою, що ходить».

Види богомолів з фото - Орхідейний богомол (Hymenopus coronatus)

Зустрічаються ці красиві богомоли у дощових лісах Малайзії та інших країн Південно-Східної Азії. Вони ховаються серед квітів та на гілках дерев. За потреби ці дивовижні рожеві богомоли можуть змінювати свій колір на коричневий з метою маскування.

Цей вид богомолів вперше був виявлений у 1879 р. Австралійський журналіст під час подорожі Індонезією побачив жуків, які харчувалися квітами. Насправді це були орхідейні богомоли.

Види богомолів: перуанський щитоподібний (Choeradodis rhombicollis)

Цей вид дивовижних богомолів зустрічається у багатьох країнах Північної, Центральної та Південної Америки. Довжина тіла у нього сягає 12,7 см.

Види богомолів: перуанський щитоподібний богомол (Choeradodis rhombicollis)

Дивовижний вигляд цим богомолам надають листоподібні лапки. При цьому вони можуть трясти своїм тілом, імітуючи рухи листя на вітру.

Проте найчастіше за все щитоподібний богомол полює із засідки. Він тихенько очікує на свою здобич, якою зазвичай стають ящірки та колібрі.

Види богомолів: драконоподібний богомол (Stenophylla cornigera)

Богомол-дракон – ендемік фауни Бразилії. Він зустрічається серед густого листя у тропічних лісах на бразильському узбережжі.

Гіллясте тіло з листяними придатками забезпечує цих богомолів ідеальним маскуванням в їхньому середовищі існування. Вони легко ховаються серед гілок та листя, майже зливаючись з рослинністю.

Види богомолів - Драконоподібний богомол (Stenophylla cornigera)

Богомола-дракона дуже складно виявити. Тому дослідники навіть не знають, скільки представників цього виду існує у природі. Можливо, ці дивовижні богомоли є надзвичайно рідкісними.

Під час експедиції 2019 р. ентомологи виявили двох дорослих самців за допомогою світлової пастки. Вважають, що це нічний вид богомолів, які добре орієнтуються при місячному сяйві. Богомол-дракон серед дослідників має славу справжньої легенди. Мало хто бачив цю істоту наживо.

Південноамериканський богомол-мертвий лист

Представники цього виду зовні нагадують богомола-привида, але мають певні відмінності. По-перше, вони зустрічаються не в Африці, а у Південній Америці. По-друге, самці та самиці цього виду виглядають зовсім по-іншому, що майже не властиво цим комахам.

Південноамериканський богомол-мертвий лист

Самці цих богомолів менші за самиць. Також вони мають міцну грудну клітину, через що нагадують плаский лист. Самиці більші за самців та нагадують скручене листя.