
Багато хто вже не уявляє свого життя без домашніх улюбленців. Звичайні кішки, собаки та папуги є майже у кожній домівці. А що робити, якщо душа бажає когось екзотичного та водночас милого? Африканський їжак – чудовий варіант у цьому випадку. Ця маленька тварина не потребує складного догляду та дарує чимало щасливих митей.
Як виглядає африканський їжак?
Ці чудові тварини відрізняються від звичайного їжака перш за все розмірами та вагою. Дорослий африканський їжак може сягати до 20 см завдовжки та важити від 300 до 500 г. Забарвлення голок у нього зазвичай світліше, ніж у лісових родичів.
За відгуками щасливих володарів африканських карликових їжаків, ці маленькі тваринки дуже лагідні та доброзичливі, чого не можна сказати про звичайних їжачків. Вони швидко звикають до свого господаря, дозволяють себе гладити та полюбляють грати.

Африканські карликові їжаки вперше з’явилися на Заході близько 40 років тому. Першими заводчиками стали мешканці Сполучених Штатів та Канади. Порода була виведена шляхом схрещування алжирського та африканського їжака, що зустрічаються у дикій природі Африки.
До уваги! Краще за все купити африканського карликового їжака у спеціальному розпліднику. Тоді шанси отримати здорову тваринку значно вищі, ніж якщо робити покупку у неперевірених продавців.
Африканський їжак у домашніх умовах
Як оселю для карликового африканського їжака можна використовувати клітку чи тераріум. При цьому близько до нього не повинно бути радіаторів, вентиляторів та інших кліматичних приладів. Загрозу життю африканського їжака у домашніх умовах становлять як перегріви, так й переохолодження.
Дно клітки (тераріуму) потрібно заповнити тирсою. Важливо не використовувати підстилку чи тирсу, до складу якої входять ефірні олії.

Обов’язково потрібно зробити для їжака додаткове укриття. Це може бути будиночок, де тварина зможе ховатися від прямого сонячного проміння.
Крім того, їжачку потрібно активно рухатися та багато бігати. Тому ще одним атрибутом його житла має бути бігове колесо з суцільною поверхнею. Варто також купити для цього екзотичного домашнього улюбленця пісочницю, бо він дуже полюбляє піщані ванни.
Що їсть африканський карликовий їжак?
До процесу годування африканського їжака варто підійти з відповідальністю. Ще під час покупки тварини варто поцікавитися у заводчика, чим саме потрібно годувати їжачка та яка їжа для нього найкраще прийнятна. Якщо пропонувати африканському їжаку знайомі продукти, то процес його адаптації до нового місця існування пройде легше та швидше.
Важливо пам’ятати, що африканського їжака суворо забороняється годувати молоком та молочними продуктами через нестерпність лактози. Сухофрукти, горіхи, насіння, зерна також не підходять для раціону цього домашнього улюбленця. Надзвичайно небезпечним для домашнього карликового їжака є олія чайного дерева.

Для годування їжака у домашніх умовах можна використовувати корм для котів, але винятково преміумкласу. До раціону також можна додавати:
- нежирний фарш з яловичини;
- м’ясо курки та індички – відварне чи приготоване на пару без солі;
- нежирні сорти риби.
Важливими продуктами для африканського їжака є фрукти та овочі: яблука, груші, дині, банани, морква, огірки, кабачки та інші. Можна давати йому ще і яйця перепілки.
Щоб побалувати свого домашнього улюбленця, можна іноді пригощати його живими комахами. Найкраще за все для цього підходять цвіркуни, коники, зофобаси.
Як доглядати за африканським їжаком у домашніх умовах?
Перед тим, як завести їжака у домі, варто заздалегідь знайти для нього ветеринара, який має досвід лікування саме екзотичних тварин. Африканські їжаки потребують профілактичної обробки від паразитів.
Необхідно слідкувати за чистотою клітини, де живе їжачок. Прибирання треба робити не рідше 1 разу на тиждень. Відведене для туалету місце потрібно прибирати по можливості кожен день.

Африканського карликового їжака не треба купати щодня. Це варто робити лише за необхідності, якщо тваринка забруднилася чи вивалялася у грязюці. Їжак не вміє плавати, тому перебування у воді для нього – справжній стрес. Він самостійно доглядає за собою, вилизуючи хутро та очищуючи кігтями свої голки.
Африканський їжак у домашніх умовах при правильному догляді та розумно підібраному раціоні може прожити до 7 років. Ця маленька тварина дуже незалежна та норовлива. Проте, якщо вдається отримати її доброзичливість, то чимало позитивних емоцій гарантовано.