Тропіками вважається та частина Землі, що утворює смугу навколо екватора між тропіком Рака та тропіком Козорога. Саме у цьому географічному діапазоні мешкають тропічні пташки, які перш за все відомі своїм яскравим забарвленням. Останнє дозволяє їм легко зливатися із зеленню джунглів та яскравими фруктами. Нижче наведені відомі тропічні птахи з фото та описом.
Тропічні птахи: рожевий косар
Ці тропічні болотні птахи родини Ібісові зустрічаються у вологих регіонах Флориди, переважно на болотах Еверглейдс. На зимівлю вони відлітають до країн Карибського басейну, Південної та Центральної Америки.
Мангрові болота та лагуни – улюблені місця гніздування цих тропічних птахів. Свої гнізда вони облаштовують серед гілок мангрів. Найбільш впізнаними цих тропічних птахів Америки робить їхнє яскраве забарвлення.
Оперення у рожевих косарів переважно червоно-рожеве, лише шия вкрита рідкім білим пір’ям. Очі у цих птахів червоні, а на голові добре помітна лиса ділянка із зеленуватою шкірою. Особливо дивовижний вигляд цим птахам надає великий довгий дзьоб, що має форму великої ложки.
Дивовижні тропічні птахи: молотоголов
Цей величний птах зустрічається на значній частині африканських теренів та на Мадагаскарі. Зазвичай він населяє узбережжя невеликих озер, боліт та річок. Раціон молотоголова складається з комах, гризунів та дрібної риби.
Видову назву цей тропічний птах отримав через наявність довгого дзьоба, що разом з разом з формою голови надає подоби великого молоту.
Молотоголов також відомий величезними габаритами свого гнізда. Воно складається з купи гілок та нагадує велику піч. Пара молотоголовів під час сезону розмноження створює декілька таких гнізд на скелях та деревах поблизу води.
Ці тропічні птахи мають великі міцні крила. Оперення у них коричневе, хоча на спині є вкраплення райдужно-фіолетового кольору. На хвостовому пір’ї помітні темніші коричневі смуги. Ноги у молотоголова довгі та тонкі, але за довжиною не поступаються його найближчому родичу – китоголову.
Хижі тропічні птахи: гарпія велика
Ці великі орли мешкають у тропічних лісах Південної Америки. Вони вражають неймовірно красивим та загрозливим виглядом.
Гарпія велика має масивні кігті та великий гачкоподібний дзьоб. Завдяки цьому вона легко полює на мавп та лінивців. Крім того, ці хижі тропічні птахи ловлять ігуан, змій, папуг, коаті, агуті та мурахоїдів.
Самці та самиці великої гарпії майже нічим не відрізняються. Проте самиці зазвичай більші та можуть полювати за більшою здобиччю.
Ці хижі птахи мають густо запушені ноги, біле черевце, чорну смужку на шиї та довгий хвіст з сірими смужками. Чубчик з чорного пір’я на голові помітний лише, коли птах роздратований.
Великі гарпії – моногамні птахи. Вони утворюють моногамні пари, разом будують гніздо та кожні 2-3 роки мають 1 пташеня. Статевої зрілості ці тропічні птахи досягають у віці 4 років.
Птахи тропічних лісів: кагу
Ця сіро-синя тропічна пташка зустрічається лише на островах Нової Каледонії. Гірські тропічні ліси та райони поблизу невеликих струмків – основне середовище існування кагу.
Ця тропічна пташка надає перевагу переміщенню суходолом. Літає вона лише за великої необхідності. Під час польоту кагу демонструє візерунки каштанового, чорного та білого кольорів на крилах.
Довжина тіла у пташки кагу сягає 55 см. Дзьоб та ноги у неї червоні. Чубчик на голові нагадує шлейф, що спадає на спину, коли птах розпрямляє його догори віялом.
Кагу – єдиний птах, що має над ніздрями носові мозолі. Вважається, що завдяки цьому ґрунт не потрапляє до ніздрів, коли пташка шукає своїм дзьобом у землі комах та дрібних безхребетних.
Кагу також мають менше еритроцитів у крові, ніж в інших птахів, але ці кров’яні тільця містять втричі більше гемоглобіну. Ці птахи захищені від вологості тропічного лісу порошковим пухом. Вони також мають бінокулярний зір, що дозволяє їм знаходити здобич у лісовому ґрунті.
Тропічні пташки з фото: лорікет папуанський
Ці яскраві тропічні пташки зустрічаються у гірських тропічних лісах Нової Гвінеї. Вони харчуються нектаром та пилком бромелієвих рослин, а також насінням та ягодами.
Довжина тіла у лорікета папуанського лише 25 см. Голова, шия та груди у нього вишневого кольору, з чорною смужкою від очей до синьої плями на голові.
Крила у папуанського лорікета зелені, а спина зелена з жовтими плямами по боках та на грудці. На черевці помітна смужка пурпурового райдужного кольору. На крилах є червоне пір’я. Довгий хвіст має зелений колір з жовтим краєм та двома довгими тонкими смужками на кінчику.
Ці тропічні птахи збираються у зграї, які можна побачити у лісовому полозі. Попри довгий хвіст, вони чудово літають серед гілок, а не поверх верхівок дерев.
Тропічні водоплавні птахи: африканська чирянка-крихітка
Ця невелика тропічна качка мешкає у басейнах та лагунах на значній території Африки на південь від Сахари та на Мадагаскарі. Довжина тіла у неї сягає 33 см. Африканська чирянка-крихітка є одним з найменших птахів Африки.
Хоча ця пташка доволі яскрава, в її забарвленні переважають нейтральні відтінки порівняно з іншими тропічними птахами. У самців передня частина голови біла, біля очей помітні чорні плями, на голові є чорний чубчик, а біля вух помітні оливково-зелені плями.
Верхня передня частина шиї біла, а низ та грудка – каштанові. Боки мають насичений темно-червонувато-коричневий колір. Спина у цих тропічних качок темна, металево-зелена, а нижня частина тіла – біла.
Ноги в африканської чирянки-крихітки чорні чи темно-сірі. Дзьоб – яскраво-жовто-помаранчевий, а очі – червонувато-коричневі. Пір’я на крилах переважно чорне, але перемежовуються з зеленими. Самиці менш яскраві, хоча також мають ділянки каштаново-сірого, коричневого та чорного кольорів.
Переважну більшість часу ці тропічні птахи проводять, плаваючи на воді. В інший час вони відпочивають на гілках дерев. Ці тропічні птахи постійно мігрують у пошуках водойм – боліт та водно-болотних угідь, де росте чимало латаття.
Тропічні пташки: папуга зелено-червоний
Ці тропічні пташки зустрічаються на островах у південній частині Тихого океану та на півночі Австралії. Самці мають яскраво-зелене забарвлення з ділянками червоного, синього та жовтого кольорів. У самиць червона голова з синьою плямою на потилиці, темно-червона спина та крила, фіолетове черевце та жовте пір’я під хвостом.
Існує 9 підвидів цих папуг, які відрізняються один від одного кольоровими візерунками. Низинні ліси та більш відкриті місцевості – основне середовище їх існування.
Зелено-червоні папуги гніздяться у дуплах дерев. У домашніх умовах вони шукають найбільш приховане місце, щоб відкласти яйця. Ці птахи нерідко можуть висиджувати потомство інших папуг.
Птахи тропічних лісів: птахи-носороги
Переважна більшість наявних видів птахів-носорогів мешкає у тропічних лісах. Ареал їхнього поширення охоплює Південно-Східну Азію, Африки, а також острови Тихого та Індійського океанів.
Незалежно від певного виду, всі птахи-носороги мають доволі схожий вигляд. Особливої подоби їм надає наявність майже у кожного представника цієї великої родини тропічних птахів великого довгого дзьоба зі значним виростом біля основи.
Останні трохи нагадують шолом, та відсутні лише у представників роду токо. Попри значні габарити дзьоб птаха-носорога дуже легкий, адже порожній всередині.
Тропічні пташки: райські птахи чи дивоптахи
Ця велика родина яскравих птахів населяє переважно густі тропічні ліси. Більшість різновидів зустрічається на теренах Нової Гвінеї. Менша кількість видів дивоптахів мешкає на Молуккських островах, на півночі та сході Австралії.
Райські птахи добре відомі завдяки різноманіттю яскравого забарвлення у самців. Останні зазвичай мають неймовірно довге та вишукане пір’я.
Самиці райських птахів відрізняються тьмянішим забарвленням. Зазвичай їхнє оперення має коричневі, бурі та тьмяно-зелені барви.
Тропічні птахи з фото: квезал
Ці яскраві пташки з чубчиком мешкають у тропічних лісах Центральної та Південної Америки. Зазвичай їх можна побачити на висоті до 2500-3000 м.
У забарвленні оперення квезалів переважають зелені та червоні барви. Також цих пташок можна впізнати за вишуканим довгим хвостом.
Найвідомішим серед 5 наявних видів є квезал довгохвостий чи кецаль. Він зустрічається на теренах від півдня Мексики до заходу Панами. У Гватемалі ця яскрава тропічна пташка визнана національним символом.
Тропічні пташки: колібрі
Одними з найвідоміших птахів тропічних лісів є колібрі. Існує неймовірне різноманіття видів цих дивовижних яскравих пташок, але для всіх них властиві мініатюрні розміри.
Найбільші колібрі мають розмір тіла лише 23 см. Самці зазвичай мають найяскравіше забарвлення оперення порівняно з самицями.
Загалом налічується понад 350 видів колібрі. Більшість з них мешкає у тропічних лісах, на середніх гірських висотах.
Колібрі легко впізнати за маленькими розмірами тіла та тонким довгим дзьобом, зігнутим донизу на кінчику. Завдяки останньому ці тропічні пташки можуть легко всмоктувати нектар з квітів.
Птахи тропічних лісів: тукани
Тукани – яскраві тропічні птахи, добре відомі своїм величезним довгим дзьобом. Хоча останній здається неймовірно важким, насправді він порожній.
Тому ці птахи не можуть користуватися ним так, як їхні віддалені родичі – дятли. Тукан не здатний створювати дупла у деревах, але може кусати тропічні фрукти, що становлять переважну більшість раціону цих птахів.
Існує близько 40 видів туканів. Більшість з них поєднує у своєму забарвленні чорні, білі та яскраві фарби. Завдяки останнім тукани можуть легко зливатися зі смарагдовою зеленню джунглів та яскравими тропічними фруктами.
Дивовижні тропічні птахи з фото: гоацин
Ці дивовижні птахи тропіків населяють переважно мангрові ліси Амазонки. За висновками науковців, гоацин – найдавніший птах, що існує на Землі. Він населяв планету ще 64 млн років тому. Колись гоацини були поширені в Європі та Африці. Наразі вони існують лише на теренах Південної Америки.
Гоацин – дивовижний тропічний птах як за зовнішнім виглядом, так і за поведінкою. Він сягає 65 см завдовжки, має довгу шию та невелику у порівнянні з габаритами тіла голову, прикрашену чубчиком-ірокезом. Гоацин – травоїдний тропічний птах, що харчується винятково листям та квітами.
Тропічні пташки: нектарки
Більшість видів цих яскравих тропічних птахів Африки населяє екваторіальні ліси континенту. Нектарок можна побачити у вологих тропічних джунглях та серед високогірних луків на висоті до 4900 м.
Деякі види нектарок також поширені на теренах Австралії, Нової Гвінеї та Південно-Східної Азії. Нерідко їх плутають з колібрі через яскраве забарвлення та харчування нектаром.
Дзьоб у нектарок також довгий, зігнутий на кінчику, але зазвичай товстіший та менш зігнутий на кінці, ніж у колібрі. Крім того, ці тропічні пташки можуть також харчуватися комахами та павуками.
Птахи тропічних лісів: ібіс червоний
Ці птахи червоного кольору населяють мангрові ліси та болота переважно на півночі Південної Америки. Вони мають повністю червоне оперення та ноги цього ж кольору. Лише міцний довгий дзьоб, зігнутий кінчиком донизу, у них чорний.
Самці та самиці ібіса червоного виглядають однаково. Живуть вони великими колоніями, що налічують декілька сотень особин.
Зазвичай ці тропічні болотні птахи харчуються рибою, крабами та молюсками, а також водними комахами. Всю свою здобич вони з легкістю вишукують серед замуленого дна водойми, використовуючи для пошуку та фільтрації свій довгий серпоподібний дзьоб.