Національний парк Гарахонай охоплює площу 40 кв. км на теренах центральної та північної частини острова Гомера на Канарах. Свою назву він отримав від однойменної гори, що височіє на 1484 м та є найвищою вершиною острова. Статус національного парку дивовижний ліс Гарахонай отримав у 1981 р., а за 5 років згодом він був визнаний об’єктом спадщини ЮНЕСКО.
Гора, оповита легендою про кохання
Назва національного парку Гарахонай та гори на його території пов’язана зі старовинною легендою, що розповідає про красиву, але трагічну історію кохання. За цими оповіданнями, найменування поєднує ім’я закоханої пари – Гари та Хоная.
Зла доля призвела до їх трагічної загибелі. Проте велике кохання було увіковічено у назві гори, а згодом й у найменуванні створеного тут національного парку.
За легендою, під час заручин закоханих відбулося виверження вулкана Тейде, що вважалося лихим знаменням. Тому родини Гари та Хоная вирішили відмовитися від весілля. Закохані були розлучені.
Їхня історія схожа на шекспирівську трагедію про Ромео і Джульєтту та також має трагічний фінал. Закохані не витримали розлуки та згодом зустрілися, щоб разом покинути цей світ, зіскочивши з вершини гори, яка згодом була названа на їх честь. Дивовижні краєвиди лаврових лісів, що сягають заввишки до 40 м та мають розкидисті крони, лише додають містичного ореолу цій місцевості, що оповита сумною історією кохання.
Парк Гарахонай розташований усього за 15 км від столиці острова Гомера – Сан Себастьян. До самого острова можна потрапити на поромі з більш відомого серед туристів Тенерифе. Зі столиці до парку Гарахонай краще за все дістатися на орендованому авто.
Дивовижні ліси Гарахонай
Дивовижні краєвиди Гарахонай та його унікальна флора привертають увагу багатьох мандрівників. На теренах національного парку створено чимало маршрутів для піших прогулянок та походів.
Всюди зустрічається безліч оглядових майданчиків. З них можна спостерігати за дикими тваринами в їхньому середовищі існування. Також тут можна зробити найкращі панорамні фото Гарахонай.
Унікальність цих заповідних територій у тому, що тут зустрічаються найдавніші тропічні джунглі та змішані ліси помірного поясу. Колись вони вкривали майже всю Європу. Проте наразі настільки давні дерева ростуть на лічених ділянках, включаючи парк Гарахонай на Канарських островах.
Тут ростуть лаврові ліси, які колись охоплювали значну частину Південної Європи. М’який та вологий клімат цього регіону Канарських островів створює ідеальні умови для росту цих рідкісних вічнозелених дерев.
Загалом вся рослинність парка Гарахонай класифікується як Монтерверде. Проте справжні лаврові ліси з найвищих дерев зустрічаються переважно у північній частині заповідника. На півдні національного парку Гарахонай переважають буки та деревоподібний верес.
Фауна заповідника не менш унікальна та різноманітна, ніж його флора. Тут зустрічаються деякі рідкісні ендеміки Канарських островів. На цих заповідних територіях мешкають гігантські ящірки Гомера, прозорі деревні жаби та лаврові голуби. Крім того, серед заростей лаврових лісів Гарахонай мешкає чимало різних видів птахів та кажанів.
Крім дивовижних лісів, парк Гарахонай привертає увагу туристів фантастичними скельними утвореннями. Оригінальні форми каміння виникли внаслідок ерозії вулканічних порід.