Полум’яні маки та макові поля привертають увагу багатьох фотографів та художників. Ця квіткова краса нікого не залишає байдужим. Тому не дивно, що маки на картинах – доволі популярна тематика, яка в усі часи дарує натхнення митцям.
Маки у творчості Герхарда Несвадба
Хоча Герхард Несвадба з ранніх років захоплювався малюванням, він став відомим лише у зрілому віці. Спочатку художник малював лише за допомогою чорнил. Проте саме масляний живопис на полотні приніс йому всесвітню відомість.
Творчість Герхарда Несвадба присвячена переважно сільським краєвидам. На багатьох картинах художника можна побачити й мальовничі макові поля.
Вогняно-червоні сполохи маків поряд зі смарагдовою зеленню літніх полів та лісових галявин створюють неповторну кольорову гармонію. Остання є фірмовою відзнакою яскравих імпресіоністських пейзажів Несвадба.
На одній картині художника маки зображені по сусідству із золотистим колоссям та бузковим морем лаванди. На іншому полотні яскраво-червоні макові пелюстки відіграють другорядну роль, поступаючись білосніжним ромашкам. Ще одна картина з маками Герхарда Несвадба зображує гармонічний краєвид цих квітів поряд з ромашковим полем.
Картини з маками Allan Morgan
Аллан Морган – відомий британський пейзажист сучасності. Він навчався живопису у художніх коледжах, після чого розпочав кар’єру ілюстратора у видавництві. Пейзажний живопис є головним напрямком у творчості Аллана Моргана.
На багатьох картинах цього британського художника можна побачити яскраво-червоні маки. Чимало пейзажів Аллана Моргана зображують неймовірний контраст яскравих та темних кольорів, дивовижну гру світла та тіней. Яскраві барви польових квітів особливо виразно виглядають на тлі темного неба, подекуди пронизаного світлом з-за хмар.
«Маки у тумані», «Макове поле», «Тиша після шторму», «Красиве небо над полем маків», «Місце див», «Долина маків» – лиш незначна частка картин у творчості Аллана Моргана, присвячена цим чарівним літнім квітам. Чимало робіт художника зображує красу полів, вкритих яскравим квітучим килимом. Маки тут зображені разом з ромашками, волошками та іншими польовими квітами.
Маки на картинах Ван Гога
Як відоме, улюбленими квітами відомого творця у стилі постімпресіонізм були соняшники. Проте й чарівна краса маків не залишилася без уваги художника.
Найвідомішим полотном Ван Гога такого плану є «Ваза з ромашками та маками» (1890). Цей натюрморт з простими польовими квітами – одна з останніх робіт знаменитого художника. У 2014 році ця картина з маками була продана з аукціону за ціною майже 62 млн доларів.
«Ваза з ромашками та маками» (1890)
Не менш цікава інша картина Ван Гога схожої квіткової тематики – «Маки та метелики» (1890). Вона унікальна тим, що виконана у стилі японської гравюри. Про це свідчить асиметричність у композиції та зсув акценту уваги на двох метеликів та великі квітки маку.
Маки у творчості Йенсена Йохана Лоренца
Данський художник увійшов до історії як майстер квіткового живопису. Серед його натюрмортів з квітами можна відшукати й роботи з маками.
Однією з найвідоміших картин Йенсена Лоренца на цю тематику є полотно «Бузок, маки та фруктові гілочки на кам’яному столі». Вона була написана художником між 1818-1856 роками. Оригінал цієї картини з маками був проданий на аукціоні у 2001 році та наразі знаходиться у приватній колекції.
«Бузок, маки та фруктові гілочки на кам’яному столі»
Інший відомий натюрморт цієї тематики – «Троянди та маки на дерев’яному виступі». На передньому плані картини помітна пишна рожева троянда та два червоних маки поза нею. Оточена ця квіткова композиція ялинковими гілочками та ще не розкритими бутонами троянд.
Картини з маками Клода Моне
Красиві макові поля можна побачити на багатьох полотнах знаменитого французького художника-імпресіоніста. Яскраві вогняні сполохи пелюсток маків пронизують сюжети різноманітних картин Моне.
Найвідомішою роботою художника з цими літніми квітами є полотно «Маки», створене у 1873 році. Цю знамениту картину наразі можна побачити у музеї Орсе у Парижі.
«Маки» були створені Моне у 1872-73 роках в Аржантеє, де художник жив разом зі своєю родиною. Красива дівчина з парасолькою та хлопчик поряд з нею – жінка та старший син французького митця.
Зачаровує погляди й картина Моне з маковим полем, яка була написана художником у 1886 році. Наразі «Поле маків» зберігається у колекції світового живопису в Ермітажі.
Джерелом натхнення при створенні цього полотна слугували мальовничі околиці Живерні. Ці ж краєвиди посприяли появі ще декількох картин Клода Моне із зображенням маків.
Художник захоплювався контрастом між зеленою травою та вогняною красою макових пелюсток. Для збереження особистих вражень він промалював маки на картині яскравими червоними мазками без детальної промальовки.
Орест Кіпренський – «Дівчина у маковому віночку з гвоздикою у руці» (1819)
Зазвичай маки на картинах викликають асоціації з класичним натюрмортом та пейзажами. Проте зустрічаються й винятки. Наприклад, одна з найвідоміших картин з маками була створена відомим портретистом.
Портрет дівчини з маковим віночком на голові Орест Кіпренський створив в Італії. Художнику вдалося майстерно передати дівочу ніжність Маріуччі, яка позувала для створення цього полотна. Віночок з червоних маків на темно-русявому волоссі дівчини ідеально підкреслює її емоційно виразне обличчя.
Через роки художник розшукав дорослу Маріуччі та одружився з нею. Ради цього бажаного весілля Орест навіть прийняв католицтво. Проте сімейне життя виявилося таким же короткотривалим, як і цвітіння маків. Кіпренський застудився та помер від запалення легень.
Густав Клімт – «Макове поле» (1907)
Усі картини цього австрійського художника пронизані темою кохання. На полотні «Макове поле», можливо, це не так наочно прослідковується, проте все ж відчувається.
Цей пейзаж Клімта – наче нагадування про сплячі почуття, яким ще судилося прокинутися. Безкрає поле вогняних маків підкреслює нескінченність кохання.
Самі ж квіти свідчать про пристрасть та перепони на шляху до завоювання серця. Картина одночасно заспокоює та дарує пристрасну енергетику.
Цікавий факт! За правилами фен-шуй, картини з маками приносять успіх у дім. Краще за все розміщувати їх на стіні у спальні чи вітальні.
Маки на картинах Мері Діпнолл
Англійка Мері Діпнолл (Mary Dipnall) – талановита художниця-самоучка. Її творчість є яскравим відображенням краси польових квітів. Квіткове різноманіття природних фарб ідеально перенесено художницею на картини.
На її полотнах немає місця для королівських троянд та орхідей. Головну роль у творчості Мері Діпнолл відіграють винятково польові квіти.
Маки на картинах художниці зачаровують детальною промальовкою пелюсток. Полум’яна макова краса гармонічно поєднується з простішими, але не менш вишуканими білосніжними ромашками. Все це буяння квітів оточують різноманітні відтінки смарагдового різнотрав’я полів, утворюючи справжній феєрверк природних барв.
Картини з маками Ольги Дарчук
Відома українська художниця сучасності свій перший натюрморт створила ще у 5 років. Далі в її біографії була художня школа з відзнакою та навчання професійному живопису у ВИШі. У 2014 році художниця відкрила власну галерею, де працює над власними картинами та навчає мистецтву малювання інших.
Картини Ольги Дарчук захоплюють повітряною легкістю. Маки у творчості художниці можна побачити як на казкових ілюстраціях, так і на натюрмортах та у традиційних пейзажах. При цьому будь-який сюжет картин Ольги Дарчук пронизують оптимістичні нотки.
На полотні з Ассоль, яка виглядає заповітні червоні вітрила, яскраві вкраплення маків біля ніг героїні казки Гріна ніби підкреслюють, що дива вже зовсім поруч, головне – вірити у них.
Аналогічна віра у світле майбутнє прослідковується й на картині Ольги Дарчук, де зображена дівчина у маковому полі. Робота наче випромінює енергію оптимізму. Навіть традиційний букет з польових квітів, включаючи маки на передньому плані, підкреслює яскраві барви життя та створює оптимістичний настрій.
Маки на картинах різних художників
Маки на картинах Євгена Гусельникова здаються справжніми фантастичними істотами. Цей художник відомий своєю прихильністю до живопису у стилі абстрактного сюрреалізму.
Проте у його творчості також помітний вплив експресіонізму. Кожна лінія, кожен колір на полотні Гусельникова має власне емоційне забарвлення. Картини «Вечірні маки» та «Маковий полудень» слугують яскравим підтвердженням цього.
Художник Євген Гусельников
Художник Євген Гусельников
Художниця Керол Каваларіс
Художниця Керол Каваларіс
Чарівну красу маків можна побачити й на картинах Керол Каваларіс. Флористичні мотиви переважають у творчості відомої американської художниці сучасності.
Керол досконало володіє мистецтвом написання картин олією. Проте в її творчості все ж переважає цифровий живопис. Флористичні композиції художниці від цього анітрохи не втрачають своєї подоби до реальних квітів.
Маки у живописі зазвичай викликають асоціації з полум’яною красою. Проте ці літні квіти у природі можуть бути не лише червоними, але й інших кольорів. Ця особливість знаходить відображення й у мистецтві.
Художник Поль де Лонгпре
Наприклад, на картині французького художника Поля де Лонгпре можна побачити жовті каліфорнійські маки. Митець зобразив букет типових для Північної Америки квітів у традиційному індіанському кошику.
Маки у живописі – тематика, над якою не власні ні час, ні модні тенденції. Красиві польові квіти незмінно привертають увагу художників – від Ван Гога та Клода Моне до митців сучасності.
Завдяки художнім полотнам яскраві, але швидкоплинні миті макового цвітіння зберігаються на довгі роки. Картини з маками тішать погляди своїми полум’яними барвами та надають оптимізму та віри у краще.